FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
30-05-04 10:35  Re: JU-88 C (fotorelacja)
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

I class

 
30-05-04 13:47  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Luki 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ale bryka skleiłbym sobie taką nawet jeśli miał bym placić 10 zł za godz. klejenia.
Super !

Wzór 28 [WAK] ... zastuj :(
Sd.Kfz. 250/3 GREIF [GPM]

 
30-05-04 14:02  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

<<ładnie będzie się prezentował Ju87 - też zimowy>>
Hmmm....... rzecz godna dokładnego przemyslenia :)

Pozdrawiam Józwa

 
03-06-04 10:45  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam !
Kolejne zdjątka z mojej budowy
Na fotce 2 zaznaczone elementy skrzydeł które radziłbym przykleic dopiero po wycięciu i uformowaniu poszycia skrzydeł , poniewaz , przynajmnie u mnie , były one nieco za duze, i musiałem je docinac juz przyklejone. Paskudna robota :( .
Na 3 fotce juz czesc poszycia przyklejona. Robiłem to w ten sposób ze najpierw przykleiłem środkowy element by w razie jakis nierównosci móc korygowac poszycie z dwóch stron , ale na szczescie nie było to potrzebne bo oprócz wyzej opisanej niescisłosci w szkielecie skrzydeł pasowały one prawie " na styk ".
Cdn.......
Pozdrawiam Józwa

 
06-06-04 11:40  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam !
Praca powoli postępuje naprzód, wiec kolejne fotki .
Na fot. 1 proponuje dołozyc dwa dodatkowe żeberka, poniewaz bez nich poszycie skrzydeł nie trzyma kształtu i sie zapada , a powinno byc lekko wypukłe do góry.

Cdn.....
Pozdrawiam Józwa

 
06-06-04 13:32  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie moge doczekac się efektu koncowego!

 
06-06-04 15:40  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam pytanie: czy koncowe czesci splywu skrzydel ( czylnie czesci 50 i 50 a )nie powinne byc rowne ? CZesc 50 a lewego skrzydla jest nieco dluzsza niz cz.50 na prawym skrzydle jest juz super rowno:) CZekam na kolejne relacje bo Ju to bedzie moj kolejny temat :) Pozdrawiam i zycze owocnej pracy .

Pozdrawiam !

 
07-06-04 10:51  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Tak , Dawidsan, spływy powinny byc równe, juz to skorygowałem , a wyszło to tak dlatego ze .......patrz relacje z 3.06 , fot 2. Jeli codzi o same lotki, to tez najpierw wytne i uformuje poszycie lotek, a potem dopiero wsadze w to szkielet .
A teraz pytanie do znawców...... czy lotki w <stanie spoczynku> sa równoległe z płatami, czy tez są opuszczone pod pewnym kątem w dół ?

Cdn.........
Pozdrawiam Józwa

 
07-06-04 11:04  Re: JU-88 C (fotorelacja)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

To różnie. Najczęściej są równo, ale czasem na zdjęciach widać, że jedna jest wychylona w dół, a druga do góry (przeważnie jednak tylko troszkę). To też chyba zależy zresztą od samolotu (niech się wypowiedzą więksi eksperci ;) ). Klapy natomiast możesz chyba zrobić jakkolwiek... Tak mi się wydaje.

 
07-06-04 23:31  Re: JU-88 C (fotorelacja)
siewie   

mam pytanko czy impregnowales karton jakims ponalem czy innym wynalazkiem bo na zdjeciach wyglada na to ze nie chyba ze sie myle a wogole to zaj....cie ci wychodzi ten model ciekawi mnie jakie ma wymiary??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024