FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-05-04 11:07  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Gutor napisał:

> jedynie pierwsza część nie wyszła tak super,...

to wygląda na małą "gruszkę" - może warto poszpachlować i pomalować, żeby nadać obły kształt?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
17-05-04 14:30  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Kemot - to wina skanera, a raczej moja, przy skanowaniu, ręce mi się trzęsły i tak wyszło, w rzeczywistosći jest wszystko równo

...

 
18-05-04 00:06  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Hmm pojawił się problem :(

Rozstaw pomiędzy niektórymi wręgami jest mniejszy niż długość części poszycia dna przypadający pomiędzy tymi wręgami.

Co zrobić??

Myślę, że zrobić coś takiego jak zrobił Frytek w swoim PoW, tzn takie dodatkowe paski. A jeśli nic z tego będe musiał chyba szpachlować, a nie chce tego robić, bo poszycie całkiem łądnie mi wychodzi.

Pomocy

...

 
18-05-04 09:16  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak kontrolnie spytam, jakim klejem podklejales szkielet na tekture ?



 
18-05-04 13:30  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Butaprenem oczywiście

...

 
18-05-04 14:03  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
bandi   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam. Walczysz dzielnie -podziwiam. moja sugestja to abyś sprawdził czy wszystkie pasy poszycia są za długie , bo jeżeli nie to może lepiej je skrócic. Co do "małej gruszki to taka będzie dobra myślę? Pozdrawiam

 
18-05-04 14:26  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nieskleiłem kiedyś tego modelu, naklejałem wręgi na tekturę rozcieńczonym wikolem, po czym dociskałem ruchem wygładzającym - wzdłuż :-) w efekcie skleiłem szkielet, do którego nie za bardzo pasowało poszycie, nie mówiąc już o pokładzie - stąd moje pytanie. Póżniej próbowałem robić coś ze szpachlą, ale w końcu odpuściłem i chyba dobrze, kupiłem drugi - leży i czeka. Ale co do modelu - zapadało się poszycie, więc gorąco polecam jakieś dodatkowe wzmocnienia, o ile pamiętam, to rdzawa waloryzacja na środku poszycia nie pasowała do siebie, ale dawno to było, więc pewny nie jestem.
A co do tej gruszki z przodu, to można by było wyoblić ten element przed sklejeniem, ja robię to na podkładce od myszki - takiej z mikrogumy z tkaniną na wierzu oraz na takiej żelowej, za pomocą długopisu z półkulistą końcówką.

Pozdrawiam



 
18-05-04 15:09  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

MArio masz racje, rdza na pośrodku nie koniecznie do siebie pasuje, a po bokach też nie zawsze, ale jest tam lepiej. Przyklejam następną część poszycia, zobaczymy jak będize potem.

...

 
18-05-04 16:33  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Żeby zobrazować problem skan. Jak wyszedł tak wyszedł. Ręce mi się trzęsą

...

 
18-05-04 17:36  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

bandi,

gruszka rewelacyjna-masz już gotowy Zuikaku?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024