FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-07-24 22:41  [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam wszystkich, po skończeniu Sołdka było trudne decyzja co zacząć następnie i wybór ten mały ale piękny okręt amerykański marynarki USS "SAMPSON" DD-394. Wydawnictwo NEPTUNIA numer 9, spodobał się że na kamuflaż jeszcze nie robiłem modele kamo, projekt jest bardzo szczegółowe w detalach.
W zestawie mam wycinankę, wręgi wypalony laserowo, blachy fototrawione dedykowany do modele, jeszcze do tego mam dużo zdjęć, plany i różnej literatury.

Tradycyjnie dla ciebie zaciąłem od kadłuba, późniejsze prace nad kadłubem wymagają sztywnego pod poszycia, materiał dla tego beermat 1mm. Aby precyzyjnie przykleić wsporniki zrobiłem ołówek z ograniczeniem w 1 mm od krawędzi, co prawda trochę czasu poszło na zrobienie tuch wsporniki tak samo pod poszycia czym dokładnie przygotować, tym lepiej efekt końcowy.









Składania szkieletu robię na sucho i dopiero kleje gęstym CA. Listwy pod poszycia odrazę formuje przez jak przykleić. Jest to ważne przed cięciem rozmieszczenie detale na arkusze kartonu, kierunek włókna.
Do przyklejenia pod poszycia użyłem gęstego super glue, lepiej pracować w gumowych rękawiczkach wtedy klej nie przykleja się do palców.
Na razie pierwszy etap gotowy jestem zadowolona z tego co wyszło.
























--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

Post zmieniony (18-07-24 22:46)

 
22-07-24 09:24  Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam, mały postęp ale ciekawy.
@Józef, oczywiście wiem jak to zrobić w programie CorelDraw, ale ta linia sluzie żeby wizualnie widzieć gdzie muszę przykleić te dodatkowe wsporniki i muszę być z dwuch stron wręgi. Te dodatkowe wsporniki i tak jest wypalony.
Teraz główny temat tęgo postu, nie wiem czy ktoś odważył się do tego zrobić efekt "krowie żedra" ale nie widziałam tego w kartonie, postanowiłem ciebie to zrobić. Robiłem próbki używałem różnych metod, w wynikach wyszło takiej patent na to.
W CorelDraw zrobiłem plan szkieletu na podstawie rysunków, potem został wypalony laserowo, szerokość wyszło 0.25 mm grubość papiery 0,15 mm. Otrzymałem taką siatkę, dalej przykleić na kadłub klejem w spray i potem z góry kleić poszycia na klej wodny. Naciskać delikatnie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Co z tego powodu wyjdzie zobaczymy w krótcie.






--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
25-07-24 07:51  Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam, trochę postępów.
#QN-Nie zamierzam ciąć poszycia, myślę że razem z siatką powierzchnię nie jest płaska, zrobię w inny sposób żeby wyróżnić styki.
Przed tym jak zacząć kleić poszycia (burty) muszę przykleić pokład główny i zrobić nadbudówki pod pokładem dzióbowym. Jest elementy w zestawie fototrawione ale nie użyłem bo kiepsko to wygląda na przykład siatki do wentylacji, zamieniłem na siatkę z filtra do wody.
Na drzwiach dodanie uchwytu blokującego,zawiasy.








Kolejny eksperymenty, teraz jest to ścieżka antypoślizgowa było w miejscu przemieszczania się zalogy. Aby uzyskać taką teksturę, użyłem wałków(samodzielnie zrobiłem) i papier ścierny N120, taśmę z papiery nakładam potem przetoczyłem go kilka razy.
Teraz kadłuba jest przygotowany do klejenia poszycia.








--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
29-07-24 22:20  Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam, kontynuacja tematu kadłuba, już mogę pokazać jak wygląda poszycia. Burty składa się z trzech części, powiem Wam fajny pomysł zrobić styk na kamuflażu, kleiłem odrazę w jeden kawałek. Z tyłu gdzie jest bułaej przykleiłem na lakier do paznokci taśmy z kasety, inny klej nie dużo trzyma.



Części podwodny podanie z bardzo dużym zapasem od góry. Nie można tu jechać wystarczająco szybko, każdy sigma musi być dokładnie zmierzony i potem kleje.
Jestem zadowolona z tego co wyszło, teraz dodać drobiazgów do kadłuba i będzie gitara.







--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
30-07-24 23:14  Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

#QN- mówić o żebrach po niżej wodnicy tytaj w zależności od zdjęć jaki poszedłem na przykład DD-386 to jeszcze nowy kadłub bez eksploatacji, myślę że wyraźnie widać że jest. Stosownie styków jakby powierzchni pod poszycia było gładko to można, tyt trochę inna bajka - próbowałem,mam tylko jeden magazyn. Widziałem jak zrobiłeś masz nie ograniczona ilość materiału do zrobienia bo idzie pod farbu.
Jak kolega #piotr d - pisze o spawanie i to właśnie od tego jest efekt tych "krówy żedra" plus jeszcze później eksploatacji daje.
Tytaj jeszcze zależnie pod jakim kątem pada świat.


--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
08-08-24 14:50  Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam, praca nad kadłubem jest gotowe. Śruby napędowe z papiery ale po malowanie na brąz, udało się zrobić otwóru w wspornikach osłonę śrub, wszystko inne bez zmian. Jak patrzeć prosto na kadłuba to i nie widać tego ożebrowanie, i za tym model kiedy będzie na podstawce to trudne to zobaczyć, uważam ten temat zamknięty.
Teraz jest barz ciekawe pracy z drobiazgami, po wiem po 100-e wszystko wydaje takim mikro ale daje rade.
Zacząłem na pokładzie od dzióbu, czasem coś zrobiłem a późnej tego nie widać na przykład winda kotwiczna te zaczepki na łańcuch.
Projekt jest bardzo szczegółowe ale dodać zawsze coś można.
Do retuszu stosuje farby Vallejo, aby zapobiec wysychaniu mieszane kolora trzymam w pojemnikach gdzie na dole piana i wodą. Po zamknięciu wilgoć zapobiega wysychaniu, tak już półtora miesiąca i dzieje dalej.
Aby przyspieszyć wyszukiwanie właściwej części, stworzyłem listę tego, co znajduje się na którym arkuszu. Być może nie zrobiłby tego, gdyby numery nie były porozrzucane wszędzie.










--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

Post zmieniony (08-08-24 18:07)

 
18-08-24 22:41  Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam, kontynuacja tematu pracy na dziobie. Falochron za nim wieża armaty 5", łufy będzie później. Dalej największy detal modeli to główną nadbudówką, pierwszy poziom bogaty na drobiazgi. Dodałem lampy, kable, uchwyty na ścianę i coś jeszcze.
Ostatnie zamówiłem u RUFIO 3D śruby motylek 0,5-0,6-0,7mm na zdjęciu widać jak to wygląda na właźe, to 0,6 mm.
Stanowisko Bofors w środku dodał magazyn amunicji z zewnątrz skoby na plandeką. Za tydzień wracam do roboty po festiwalu D-Day Hel.








--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
29-08-24 13:00  Odp: [R] American Destroyer USS"SAMPSON" DD-394, 1:200, NEPTUNIA
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 


Witam, lecimy dalej postępów pracy z głównej nadbudówki. Tym razem jest to sterówna, myślałem że większość okien pozwoli lepiej zobaczyć wyposażenie wnętrze, starałem się. Ale wynik jak zawsze, słabo to widać, ale znamy że tam jest 😂.
Relingi robię z drutu kleje na CA, formuje odrazę.
W zestawie jest blacha fototrawiona nierdzewna grubość 0,1 mm ale kiepsko wyszło z małymi otworami nie do trawiony, to zrobił to z papiery i lasera, wyszło bardzo delikatne.






--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024