FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-07-24 13:44  [R] Me-109 E-1, Modelarstwo Kartonowe Nr1-2024, 1:33
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, tym razem nie pudełkowiec-rozgrzebaniec sprzed laty, a świeżo rozgrzebany, w myśl zasady kaleson i gaci:

"wczoraj o-sr---ofajdane, dzisiaj wyprane !"

a po papierowemu:

"wczoraj kupione, dzisiaj rozgrzebane !"

Padło na tego właśnie mesia, bo mie sie kolorki spodobały, ta bycza czerwień i "zielono mi"

Autor pan Marek Pacyński, do modelu jest dołączona folia z zegarami, lesery z wydechami i golenie do zwijania na cienkim papierze.

Druk czyściutki, bardzo delikatniusie, dyskretne babranie, wszystkie linie widoczne.
Jest wnętrze kabiny i silnik, ale na oba robie prrrr, i w moim odpustowcu nie będzie w środku nic.

Nie planuję zmian, ino takie, aby poprawić ewentualne niepasowalności.
Zero farby, zero śpachli i zero bcg.

Arkusze umazane dwustronnie ździebko rozcieńczonym wikolowatym.

Dzisiaj jest 10-lipiec, wpisy aktualizujące zamierzam wstawiać w dni parzyste, bo w nieparzyste przyjdzie inny mesiu.
Następny wpis, 14-tego

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

Post zmieniony (10-07-24 13:46)

10-07-24 15:15  Odp: [R] Me-109 E-1, Modelarstwo Kartonowe Nr1-2024, 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Ja poległem na tym modelu. Wręgi są tak ciasno spasowane, że nie dźwignąłem tematu. Przejście z ogona w kabinę mimo gotowej wytłoczki tyż mnie przerosło. Koncepcję budowy wnętrza pojąłem dopiero po serii swoich błędów. Dziś zacząłbym go zupełnie inaczej... Może do niego wrócę, ale z nową wycinanką. Obecny - manewr Cevy, ale! Da radę z niego zrobić cos fajnego. Raven to udowodnił na swoim E-3.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

10-07-24 15:36  Odp: [R] Me-109 E-1, Modelarstwo Kartonowe Nr1-2024, 1:33
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Mucha, dzięki za info, jako,że nie będe robił wnętrza to dwa bóle depozytu teoretycznie odpadają, wytłoczka - i tak jej nie mam i spasowanie wnętrza.

A za ciasne wręgi wyrzucę i bedzie bez, zaimpregnowany karton pamięta forme, a jak bedzie inna jak powinna, to kurde bolek kalesony z demobilu temu , kto to zauważy, a mie toPanie Dzieju dynda.;)))

--

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

10-07-24 17:49  Odp: [R] Me-109 E-1, Modelarstwo Kartonowe Nr1-2024, 1:33
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

- 10

Grupa: ŁSM

Temat ciekawy, malowań modeli tej maszyny z okolic września 1939 nie ma w nadmiarze… ; -)
Mnie się też podoba to nieco „mroczne” malowanie.
Chętnie popatrzę na Twoje Brystolu wykonanie.
Będzie dużo lakieru do paznokci…?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

15-07-24 00:44  Odp: [R] Me-109 E-1, Modelarstwo Kartonowe Nr1-2024, 1:33
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, pyszczyłem sie, że aktualizyjum będzie 14-tego, a tu 15-sty, ale to viva Espanja !!
Następny wpis 18-tego, będzie punktualnie , bo z piłką koniec.

Skleiłem pierwsze cztery segmenty, jeden z pierścieni jest za długi, będę przycinał, ale dopiero jak zrobię kołpak,
Pierwsza wręga, A, jest trochę za duża, będzie ślifu, ślifu, ale też dopiero jak będzie kołpak.

Pojawiły sie niepasowalności linji, dla zobrazowania pokazuję jakie, kreski centrujące sie na górze sie zgadzają, a na burtach trochę przesunięte elementy

tu ten za długi pierścień w trakcie

a tu na pół gwizdka, to ok.1mm z każdej strony do obcięcia

kreski na górze sie zgrywają

a na burtach trochę elementa przesunięte, to prawa burta, na lewej to samo

a tu kołpak w trakcie

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024