FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-06-24 12:34  [R] M4A4 Sherman VC Firefly - wyd. Haliński
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3
 

Cześć i czołgiem,

zapraszam do relacji pt. "Łatwo to już było".

Postanowiłem tym razem skleić coś innego niż niemiecką pancerkę, wybór padł na Shermana Firefly z wydawnictwa Andrzeja Halińskiego. Model znany, posiadający astronomiczną ilość elementów i detali, podobno jeden z najtrudniejszych zaprojektowanych w kartonie i chyba faktycznie tak jest.

Model chcę skleić bez wnętrza (oczywiście wykonując elementy potrzebne do tego żeby model trzymał się kupy), posiłkując się przy budowie żywicznymi gąsienicami i być może żywicznym hamulcem wylotowym.

Na razie udało mi się skleić podłogę i dolną część ścian bocznych, w większości wszystko elegancko pasuje, części zaprojektowane są tak, że łączenia biorą pod uwagę też grubości kartonu, i wszystko ładnie się schodzi. Trochę coś musiałem lekko dociąć przy tylnej ścianie ale to chyba moja wina.

Nie przedłużając, zapraszam do kilku pierwszych fotek :)


 
25-06-24 14:32  Odp: [R] M4A4 Sherman VC Firefly - wyd. Haliński
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3
 

Dzięki :) postaram się nie zawieść oczekiwań :)

Kurde no i tak już się powstrzymuje żeby tego wnętrza nie robić bo to co najmniej +rok lub nawet 1,5, do czasu budowy a potem mało co widać to tu jeszcze namawiają ;) Drogi jeszcze do niego sobie nie zamknąłem, z jednej strony kusi bo sklejone wnętrze super fajnie wygląda, z drugiej w tym czasie skleił bym pewnie z 2 inne modele bez wnętrza które bym widział na półce nie schował pod pancerzem ;) Najlepiej by było skleić dwa modele jeden do prezentacji w całości i drugi obok rozłożony na części, jakoś fajnie zaprezentowany, bądź z wyciętymi fragmentami pancerza, ale to jest ponad moje siły chyba :)

Jak model skończę to faktycznie częściami co mi zostaną mogę się podzielić bo przy tym modelu każdy zapas się może przydać.

 
07-07-24 11:44  Odp: [R] M4A4 Sherman VC Firefly - wyd. Haliński
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3
 

Cześć,

trochę coś udało mi się zdziałać z Shermanem, wypełniłem dno od zewnątrz i zrobiłem obły, frontowy fragment pancerza. Trochę przy tych obłościach nie wszystko mi się schodziło na 100% i trochę szlifowania wręg było, ale z grubsza składa się przyjemnie i elementy do siebie pasują.

Jak widać na listkach trochę powyjeżdżałem retuszem i jak ktoś ma patent jak takie elementy retuszować tak żeby było super czysto to chętnie przygarnę. Na szczęście na zdjęciach efekt jest wyciągnięty przez aparat, na żywo plamki od retuszu w sumie wyglądają podobnie jak plamy z walorki z wycinaki więc nie jest tak źle, ale przy wieży chciałbym już tego uniknąć.

Nie dałem wam się namówić i definitywnie zrezygnowałem z wykonania wnętrza ;) przegrodę pomiędzy komorą silnika a przedziałem załogi, zeskanowałem i powieliłem w innym miejscu kadłuba. Zastanawiam się czy nie wykonać dodatkowo do modelu samego modelu silnika i prezentować go razem z modelem tak jak sugeruje Kruszyna, może jeszcze działo czy coś, temat do przemyślenia.

Tyle na dziś, zapraszam do fotek :)


 
13-07-24 12:53  Odp: [R] M4A4 Sherman VC Firefly - wyd. Haliński
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3
 

Dzięki chłopaki, tak zrobię przy następnych listkach i zobaczymy co z tego będzie.
Karas masz racje, retusz jest trochę za ciemny, na mokro farba była idealna, po wyschnięciu ciemnieje. Rozjaśniłem ją dziś i jest lepiej, przetarłem trochę metodą suchego pędzla te paciaje przy listkach i trochę lepiej teraz to się blenduje z wydrukiem wycinanki. Jak skleję coś więcej to wrzucę foty do porównania.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024