FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
14-04-17 12:48  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7

- 3

Hej Petrov,

Materiał to chusta chirurgiczna z demobilu polskiej armii :D

Próbowałem sam wyszywać niciami wiodącymi (cienkimi), ale nie wychodziło mi równo, bo żagiel ma dużą powierzchnię i ściegi nie trzymały równoległych odstępów. Dałem krawcowej, ale stwierdziła że cienka nitka jej się zrywała, to przeszyła taką jaką miała. No i znowu nie tak jak sobie założyłem, jak prawie wszystko w tym modelu, a jednak coś z tego pewnie powstanie...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

10-05-17 17:53  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7

- 3

Wymęczyłem szalupę. Już na etapie szkieletu widać było że lekko nie będzie.

Po oklejeniu poszyciem wyszło że w części rufowej górna oklejka jest źle zaprojektowana i trzeba docinać, a na dodatek brakło mi na długości. Trzeba było łatać kolorem z niepotrzebnych części. Ławeczki okazały się za krótkie. Pokład szalupy jest z forniru. Ogólnie strasznie to wymęczone...

Tu widać nieudolne próby łatania, które trzeba będzie zamaskować pokładowymi bambetlami:

Do szalupy dorobię kiedyś wiosła i trochę rupieci, to może wszystko nabierze wyglądu.
Poza tym powstaje drobnica, bo kompletnie brak czasu na takielunek. Skleiłem łeb "strasznego smoka". Autor wymyślił sobie że element podklei się na tekturę 2 mm i precyzyjnie wytnie.

Ja nie potrafię, zwłaszcza przy zębach, więc wyciąłem bez zębów i dorobiłem we własnym zakresie:

Dorobiłem też trochę bambetli, bo po pierwsze wycinanka przewiduje tylko dwie beczułki (przy czym wręgi wewnętrzne są tylko do jednej, ale to nie problem - można skserować) i pokład wyglądał by łyso. A po drugie, jak wspomniałem, może po ustawieniu na pokładzie zamaskują widoczne efekty moich marnych umiejętności.

--
Pozdrawiam,
Hastur

Post zmieniony (08-06-24 17:03)

10-05-17 20:52  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 20

- 16

Te bambetle robią wrażenie, serio! Bardzo fajnie je zrobiłeś. Szczerze podziwiam, ile wycisnąłeś z tej wycinanki! Osobiście nie zamierzam już ciąć żagli z Małego Modelarza :) tym większy mój szacunek! Naprawdę fajnie będzie ta łajba wyglądała!

--
54323031

11-05-17 01:15  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13

- 3

Mnie również się podoba i trzymam kciuki za dalsze postępy. A szalupa, no cóż...jaki projekt każdy widzi, ale jak wspomniałeś, dołożysz wiosła i inne graty i zasłoni te sztukowania.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

15-05-17 14:43  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7

- 3

Dzień dobry, dzięki za doping.
Jak łajba nie ma armat, to trzeba narobić bambetli, coby coś tam było na pokładzie.

Tymczasem wielki żagiel przywiązany do rei i gotowy do zawieszenia:

No i zawieszony.

Podwieszenie rei zrobiłem na podst. fachowej literatury, którą otrzymałem od Seahorse'a, bo to co proponuje wycinanka to żart. Reja wisi na dwóch fałach, z uwagi na ciężar całego ustrojstwa. Mam nadzieję że tak to powinno mniej więcej wyglądać.
Teraz trzeba jeszcze powiązać wszystkie sznurki od tej szmaty, porobić buchty i słoneczka i przykleić to co wcześniej wykonałem.

Aha, jest już bandera dumnego miasta Gdańska.

A skoro jest bandera, to widać już światełko w tunelu :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

15-05-17 16:01  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2

Idziesz jak burza!
Czy te dwa wolne bloczki zamocowane do masztu to do obsługi topenant? Jeśli tak to, albo je przenieś wyżej, albo opuść odrobinę reję i pamiętaj, by "stały" koniec topenant związać jak najwyżej. Ogólnie topenanty pomagały utrzymać reję w poziomie, dlatego powinny być wyżej od samej rei.
I widzę, że zdecydowałeś się na trzy bloczki w rogach żagla. I dobrze - będzie więcej detali, ciekawiej:-)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

15-05-17 23:27  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 20

- 16

Brawa się należą, niecierpliwie czekam galerii końcowej :)

--
54323031

19-05-17 22:34  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7

- 3

Dzięki Panowie.
Seahorse, tak to bloki do topenant. Przewiesiłem je wyżej, ale znowu na za długiej linie, więc poprawiło się jeno trochę ;)

Łajba jest właściwie ukończona. Zdjęć nie robiłem, bo nie było czasu. Chciałem zdążyć na festiwal w Olsztynie i tam właśnie będzie od jutra do obejrzenia na żywo.

Galeria i podsumowanie pewnie wkrótce ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

Post zmieniony (08-06-24 17:13)

20-05-17 00:15  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 20

- 16

Jestem pełen podziwu ileż to udało Ci się wydusić z tej wycinanki! Szczere gratulacje! :

--
54323031

20-05-17 10:16  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13

- 3

Duże gratulacje za ukończenie i wykonanie. Świetny model.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024