FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
20-05-17 11:29  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Bardzo mi się podobuje. GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

20-05-17 14:16  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Borowy 

Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3

- 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo, jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

21-05-17 21:42  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Winek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16

- 10

Gratuluję bardzo ładnego modelu!
Do tego stopnia ładnego, że należało się go "specjalnie wyróżnić"!
Obejrzany na własne oczy budzi szacunek za włożoną pracę i umiejętności Kolegi Hastura.
Jeszcze raz Krzysiu - GRATULACJE!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

22-05-17 23:07  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7

- 3

Dziękuję! Panowie są nad wyraz uprzejmi, chwaląc model jeszcze przed oficjalną galerią. :)
Niestety ciągłe wyjazdy powodują, że nie ma kiedy zrobić zdjęć całości. Może uda się do końca maja...

Tymczasem w Olsztynie Holk zdobył wyróżnienie. A co jeszcze bardziej zaskakujące, wyróżnienie specjalne od kolegów z Trójmiasta.

Wielkie zaskoczenie, ale i zaszczyt przeogromny. Dziękuję!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

Post zmieniony (08-06-24 17:14)

22-05-17 23:22  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Mariaszek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4

Aaaaa, czyli będzie jeszcze galeria. Bo właśnie lekutko się zdezorientowałem i nie wiedziałem, czy gratulować Koledze już, czy dopiero za chwilę:).

Na razie więc pogratuluję otrzymania wyróżnienia.

A wyjazdy też się kiedyś skończą, więc poczekam z kolejnymi gratkami na elegancką galerię.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

22-05-17 23:29  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
ANDR7EJ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

- 2

Gratulacje!

--

23-05-17 21:42  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5

- 14

Witam,galerii nie było a model medale zbiera,wyróżnienia,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

23-05-17 22:01  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
pikowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1

Gratulowałem ci już osobiście ale tutaj też to zrobię. Chciałbym kiedyś skleić żaglowiec na takim poziomie.

31-05-17 16:20  Odp: [R] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7

- 3

No i doczekaliśmy się galerii, która jest jak cały ten model, czyli nie wyszła jak chciałem. Chyba mój aparat wkrótce wyzionie ducha, bo miał duże problemy ze złapaniem ostrości.
No nic, może coś tam będzie widać...

Podsumowując, to nie wiadomo dla kogo jest ten model. Chyba za trudny dla początkujących, do tego ma kilka błędów, a dla bardziej zaawansowanych modelarzy jest do przyjęcia dopiero po waloryzacji. Moja waloryzacja polegała na zastosowaniu forniru na pokłady (łącznie 770 klepek), zmianach w takielunku, dodaniu bambetli na pokładzie i uplastycznieniu żagla, steru, okuć kotwic, i paru innych detali. Nie zrobiłem jeszcze wioseł do szalupy, ale to uzupełnię jak znajdzie się trochę czasu na klejenie. W sumie miałem nadzieję że całość wyjdzie trochę lepiej... W modelu skopałem poszycie denne, zwłaszcza w dziobowej części i jest kilka pomyłek przy olinowaniu. Ale za to sporo się nauczyłem :)

Na koniec jeszcze dwie fotki ze wspólnego rejsu z Kogą Elbląską, też z MM.

PS.
Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przy relacji, a zwłaszcza Mariaszkowi, Seahorse'owi i Patrykowi K., a także tym którzy poświęcili czas żeby tu zajrzeć.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

Post zmieniony (08-06-24 17:19)

31-05-17 16:34  Odp: [R/G] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2

No i się doczekaliśmy.
Projekt jaki jest każdy widzi, więc uważam, że wycisnąłeś bardzo dużo z tego MM'a.
Podoba mi się żagiel, świetnie wyglądają bambetle na pokładzie. I razem z kogą ładnie się to komponuje.
Patrząc na kadłub aż prosi się o podłużne poszycie zgodne z przebiegiem planek. Może by coś podobnego wziąć "na warstat"?

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024