FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-05-24 14:02  [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
AWOT   

Koleżanki i koledzy. Nazwisko Tadeusz Grzelczak jest doskonale znane miłośnikom kartonowych modeli samolotów. Śmiało można powiedzieć, że Pan Tadeusz zrewolucjonizował modelarstwo kartonowe w Polsce i wprowadził je na nowy poziom. Pan Grzelczak był przy tym bardzo sympatycznym, cichym i niesłychanie życzliwym człowiekiem. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem i uczył innych projektowania modeli kartonowych. W 2016 roku Pan Tadeusz Grzelczak zmarł i został pochowany na cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Niestety z przyczyn losowych jego grób jest wciąż bardzo skromny. Pomyślałem więc, że można by uczcić jego pamięć fundując naszemu Mistrzowi stosowny nagrobek. Zostało to przedyskutowane z rodziną pana Grzelczaka i uzyskałem zgodę na zorganizowanie stosownej zbiórki. Z wstępnych rozmów z zakładami kamieniarskimi wynika, że kosz najtańszego nagrobka wykonanego z granitu strzegomskiego oscyluje w granicach 7 tysięcy złotych. Pomnik z bardziej eleganckiego materiału to już około 14 tysięcy. Biorąc pod uwagę jak szerokie jest grono modelarzy kartonowych w Polsce myślę, że możemy się postarać o uczczenie Jego pamięci na odpowiednim poziomie. Na stronie https://zrzutka.pl/54bhg4 otwieram więc zbiórkę funduszy na pomnik dla Pana Tadeusza Grzelczaka i jego żony, która jest pochowana w tym samym grobie.

--

AWOT

23-05-24 17:38  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
Barbarossa 

Zacna inicjatywa. Poszło. Powodzenia.

--
per aspera ad astra...

23-05-24 19:57  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22

Poszedł grosz i przeklejenie tematu na Kartonówki.

--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2, SBLim-2Art

23-05-24 20:31  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
moskit   

Jego modele mnie zachwycały, dorzucam cegiełkę.

23-05-24 22:14  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
megami   

Czasem bywam na Ogrodowej i mam prośbę o upublicznienie lokalizacji grobu, żeby czasem jakąś świeczkę zapalić.

24-05-24 10:59  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
konradus 
satrapa ;>

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Mamy 50% i ciśniemy dalej!

Info i akcja również na fejsie

pozdr,
k.

--

24-05-24 17:31  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
AWOT   

Dane grobu Tadeusza Grzelczaka: Łódź, Cmentarz przy ulicy Ogrodowej, kwatera 33, linia 2 nr grobu 18.

--

AWOT

26-05-24 00:49  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
konradus 
satrapa ;>

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Niedługo finisz.

pozdr,
k.

26-05-24 11:20  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
AWOT   

Jeśli chcecie wspomóc zbiórkę funduszy na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka, to pojawiła się niebywała zostać właścicielem modelu sklejonego przez samego Mistrza. Licytacja modeli odbywa się na FB w grupie Kartonowe perełki - kartonowe smaczki. Licytacja trwa do 30 maja, a modele będzie można odebrać w Warszawie na BBARYBIE w przyszły weekend, lub na konkursie w Inowrocławiu.

--

AWOT

26-05-24 20:36  Odp: [Ważna akcja!] Zbiórka na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka
Jorzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23

- 2

Moje grosze też poszły.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024