FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
23-05-24 23:58  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Rafael 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6

- 2

Jańcio, ten model latał jak ta lala ;) Pewnie to było ze trzydzieści kilka lat temu, jak wpadłem na pomysł, aby powiększyć ten model do 1:33 i przerobić na C-47 :D Brakowało tylko podwozia i śmigieł, jak wyszło opracowanie z Fly Modelu ;) Więc ten MMowy dostał dociążenie do nosa i został oblatany z IX piętra. Szybował pięknie :) I jak pisze Brystol - sklejał się bardzo dobrze.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat

24-05-24 16:12  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Jańcio 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18

- 7

A więc jednak . Model który dobrze wygląd musi dobrze latać . A teraz mała dygresja . Ja ostatnio zamiast toczyć w wiertarce czy w innym ustrojstwie kółek stosuję kółka gumowe . Mowa o oringach czyli uszczelkach których wymiary można dobrać co do milimetra średnicy i teoretycznie co 0,5 grubości . Warto sprawdzić czy w okolicy nie ma takiego sklepu lub w sieci . Wizualnie jest bomba a ułatwia to budowę .

Pozdrawiam

Jańcio

--

Post zmieniony (24-05-24 19:43)

24-05-24 23:27  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, troche glendu smendu, glendu dużo, a konkretów smendu.

ciąg dalszy sie przeciągnie, popełniłem błąd przyklejając ten tylny czerwony segment gondoli na prosto i łoj dana dana, usmażyła sie kaszana.

Trzeba przykleić tak, aby sam z siebie był skierowany lekko w dół i wtedy sie ładnie ułoży na płacie.

A ja go gnietłeem , gnietłem i sie wszystko rozdeptało i teraz albo go odetne i na nowo przykleje jeszcze raz, abo nowy wydruk i jeszcze raz gondole trza lepić.

Ten wściekły błysk na kołach, to lakier do paznokci, grubo.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

25-05-24 23:01  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, przyszła Kryśka do Matyska, koniec relacji, to ostatnie glendu smendu.

Galeryjum i podsumowanie, jutro abo w poniedziałek.

Zostały jeszcze śmigła i anteny, ale najpierw musze Lidkę uczesać i umalować ( lakierem do paznokci)

--

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

Post zmieniony (26-05-24 23:36)

26-05-24 23:37  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, pseudo galeryjum i podsumowanie przynudzające.

Kolejny rozgrzebaniec-pudełkowiec skończony, pominąłem trzy elementy, kolektory wydechowe na gondolach, drut potrzymujący golenie i kopułkę z listków za kabiną.
Kopułkę mogłem wypchać na zimno abo gorąco z folii, ma tylko 6 mm średnicy, jak sie będzie kto pytał, to powiem , że nie umiem.

Powtórzę, co pisałem wcześniej, spasowanie większości elementów jest bardzo dobre.

Retuś tylko gdzieniegdzie kredką i ołówkiem, całość potraktowana lakierem do paznokci.

"kołpaki" to czerwona masionka zwinięta w ciasny rulon i wykulana w wiertarce. notabene to jest cz.37 w instrukcji i na rysunku, a w zeszycie ani widu ani słychu, trzeba kulać samemu.

Segmenty kadłuba autor zaprojektował na jedną wręge i pasek, 9 wręg, w tym tutaj kadłubie nie ma ani jednej wręgi, pominąłem je i skleiłem tylko na paski, to wydmuszka .

Autor modelu, p.Wiesław Bączkowski pisze w instrukcji o możliwości wzbogacenia modelu o różnoraką własną inicjatywę.

Zamierzałem pokazać mój fajans i kaszane, nasmażyłem jej tyle , że z patelni wyłazi, ale wycofuję się okrakiem i nie pokaże.

Widoczne tutaj zdjęcia, to zrobione z odległości bezpiecznej, krętaczo-matacznej, albo z pseudo bliska, aby zamataczyć i ukryć kaszane, ale i tak widać.

Te niecne praktyki plus ewentualnie lakier zalewająco-maskujący są przez wielu forumowiczów stosowane, więc zapisuję się do klubu.

Rozpocząłem już budowe tego modelu w skali 1:150, postaram sie w nim wyeliminować moje błędy, np. zmienię sposób uszytwnienia centropłata i skrzydeł, aby nie było pozapadane i pougniatane, tzw.krowie ziebra.

Chociaż, chwileczke ! ma krowa ziebra ?! no ma !!!

no więc, o co chodzi ? jest "jak w rzeczywistości" !!

PS

Od dawna najważniejszym faktorem do oceny modelu jest dla mnie TYLKO spasowanie elementów, mogę lepić byle co, ważne, aby pasowało.

A takie jakieś tam jak:

- "zgodność z rzeczywistością"
- "zgodność z prawdą historyczną"
- "wartości edukacyjne"

już dawno zdeponowałem.

--------------------

Panowie, w ewentualnych komentarzach, wyrazach dezaprobaty i zdegustowania, upraszam uprzejmie o wzmacnianie i wzbogacanie wypowiedzi o wyzwiska, szyderstwa, tudzież ironizmy i wulgaryzmy.
---------------------------

Ence pence, kaszana na ręce

Kołpak ze zrulowanej w rulon masionki

--

Post zmieniony (27-05-24 14:49)

27-05-24 08:31  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Lukee 

Mi sie bardzo podobuje :-P
Ma swój klimacik. Zwłaszcza na zdjęciu z dłonią Wykonawcy. Wygląda bardzo pieszczotliwie :-D

27-05-24 09:56  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4

Jak już pisałem, bardzo fajny. Dlaczego pominąłeś wzmiankowane elementy?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

27-05-24 16:02  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 20
Relacje z galerią - 1
Galerie - 33

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20

- 9

Podziwiam !!!
Może nie te powiedzmy modeliki ale Twój frajdolarski zapał o Szlachetny Sahibie !
Serdeczności,
R

27-05-24 20:21  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Jańcio 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18

- 7

,,brystol jest gupi! lalalalaala!'' Ale ma fantazję !!! Brawo . :-)))

Pozdrawiam .

Jańcio

27-05-24 20:23  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
messer 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26

- 46

Piękny, mały model dużego samolotu :)

--
http://messer.cba.pl

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024