FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-05-24 22:59  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, aby nie siać zgorszenia zmieniłem wulgarny i fekalny wstręt "opróżniać się/wyprozniać sie" na: "robić kupkę"

Zabrałem sie za gondole, przedni segment tzn dwa, ino tak punktowo na próbę capnięty i sie dynda.

Na próbę, bo nie zakapowałem jeszcze jak mam lepić we wnętrzu reszte elementów, rysunek jest, tekstu instrukcji mało i musze sie naprężyć, żeby zakapować.

Zacząłem też oprofilowanie skrzydło-kadłub. Autor przewidział pasowanie-ugniatanie z nacinaniem wielu kresek, usunąłem te kreski, bo paskudzą.
Spasowanie elementów w tym modelu jest dotychczas bardzo dobre, również to oprofilowanie, przykładałem na sucho z punktowym załapaniem i układa sie dobrze bez wody,

zdjęcie na razie tylko jedno, ta widoczna śpara to jeszcze nie przyklejone, zniknie.

To widoczne ubabrane na razie kredką białe miejsce na element 25, to błąd , tam nie powinno nic być, 25 to mała biała sklejka z ząbkami, cuś sie autorowi wkradło.

Panowie, te obrazki tu, to wszystkie z daleka , krętaczno-mataczne, ale robie też prawdziwe, z kaszaną i fajansem, ale wstawie je dopiero w galeri/galerji ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

Post zmieniony (19-05-24 23:01)

20-05-24 15:19  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Ondrasz 

Na Forum:
Galerie - 3

- 2

Heh, znając [odrobinę] Twoje możliwości to już się boję tej "kaszny z fajansem" :-)
Bardzo lubię ten model. Był to mój pierwszy albowiem.

--
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste. - Thomas Fuller

20-05-24 23:33  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, powoli galopem dalej

zakapowałem wreszcie jak to ma być z wnętrzem gondoli, trzy obrazki, a na czwartym na sucho przyłożone

Oprofilowanie na krawędzi spływu mam gotowe, oprofilowania na krawędzi natarcia nie ma , jest tylko jeszcze krótki , wąski trójkąt, próbowałem na sucho, będzie absorbujące paluchy.

Te czerwone widły wyszły mi za długie , abo sklejka oprofilowanoia za krótka, dokonam matactwa, nowy wydruk czerwonych wideł.

--

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

21-05-24 20:49  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, galopuje truchtem dalej

zakończyłem oprofilowanie uciekając sie do matactwa, tzn wydrukowałem przedni element oprofilowania i wydłużyłem go o eciu-peciu, naklejając nie na styk ze sklejką, jak chciał autor, ino obskurnie jedno na drugie. Musiałem tak zrobić, bo przy pasowaniu orginalnej części paluchy mi sie ze sobą poplątały.

Zdjęcia z odległości bezpiecznej, krętaczo-mataczne.

Wystające, za długie rogi czerwonych "wideł" centropłata wycięłem na żywym ciele ( bo były już przyklejone) skalpelem, wyszło krzywo, bo z racji wieku nie słysze już, gdzie skalpel skrzypi.
Błędne białe pola na cz.25a ubabrałem kredką w ślinie modelarskiej.

Przygotowałem na wszelki wypadek wycięte z nowego wydruku centropłata widły do ewentualnego naklejenia zamiast farby z kredki.

Kurde bolek, lece nakleić widły, Standardzila już warczy, co ja tu panie z tą farbą

--

21-05-24 21:03  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4

Nie no super! Ja wiem, że Cię bawią te dinożarły, ale one nie oddają wielkości modelu. Mógłbyś zamiast/oprócz nich wstawiać standardową konradusowską groszoweczkę?
Z góry dzięki 🙂

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

22-05-24 21:55  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, galopem do przodu

dzisiaj obrazek jeden i dużo ględzenia "wyciełem, , wygiełem, odgiełem, przegiełem, walczyłem, zabili mie, ale uciekłem."

Ludzie ! dwa papierki z papierkiem skleiłem i sie trzymają! gdzie by sie tu jeszcze zarejestrować ?

Podsumowanie dotychczasowego:

Spasowanie elementóW kadłuba, centropłata, stateczników i obu gondol silnikowych jest bardzo dobre.
Zgodność zaś i pasowanie tego, co narysowane na elementach, linie, pasy itd. to inna para walonek, jest wiele miejsc, gdzie są przesunięcia.

Sposób na budowe szkieletu centroplata i skrzydeł wybrany przez autora jest nazwę to "karkołomny", aby zrobić poprawnie tzn. równiusio, cacusio trzeba posilić się tzw własną inicjatywą, np. dorobić żeberka, dzwigary czy inne wzmocnienia itp, każdy ma swoje sposoby, chodzi między innymi oto, aby nie było np pozapadane i i bez "krowich zieber"

Mimo , iż wiedziałem od razu, że wyjdzie mi kaszana, nie podjąłem żadnych zmian, mam i krowie ziebra i pozapadane .

Również spasowanie lini pasów skrzydeł i centropłata rozjeżdza się, to usterka w projekcie , skrzydła jakby są jakieś za ciasne i brakuje.

Wszystko inne, mój fajans i kaszane, nie wtykam autorowi w buty (bo projekt jest, mimo tych usterek bardzo dobry ) ino biorę na swoją starczą, cherlawą klatę.

Notabene, ciekaw jestem , czy jakby tak niektórym dzisiejszym panom zabrać motopompe i kompa, a dać ołówek i linijke, czy potrafili by tak narysować ?

Tu panowie nima nic do śmichów chichów, w moich czterdziestu rozgrzebańcach mam szkielety , gdzie rysownik lepiej by zrobił idąc doły kopać, wydane po 2010 roku, a za darmo modeli nie rozdają.

PS

po skończeniu tegoż zrobie sobie tegosamegoż jeszcze raz, mniejszy bo 1:150, mam juz wydrukowany, spróbuję inaczej, bo samolocik prezentuje sie milusio

a tu obrazek mataczny z daleka, ale i tak widać, pozapadane i ziebrate od gniecenia panie, gondole znad Wisły ino tak przytkłem, a skrzydła jeszcze na krawędzi spływu gdzieniegdzie luzem jeszcze nie sklejone.

--

Post zmieniony (22-05-24 21:59)

23-05-24 07:13  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4

Eeee tam, przepraszam, ale ględzisz. Na tym zdjęciu żadnych mankamentów nie widać. Za to już można podziwiać piekną sylwetkę tej wyjątkowej maszyny. I o to przecież chodzi! 👍

--
Free papermodel LCP(S)

23-05-24 19:44  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Jańcio 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18

- 7

A sprawdzałeś czy już umie latać ? Proponuję obciążyć trochę dziób i ciepnij ;-)) Jak ja robiłem w początkowych latach MMa to zawsze to sprawdzałem .

Pozdrawiam

Jańcio

23-05-24 22:34  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4

Hehe, powinien polecieć.
Ja kiedyś puszczałem Spitfire'a pomniejszonego do "setki" z wycinanki Zharkowa i wcale nieźle latał😁

--
Free papermodel LCP(S)

23-05-24 23:28  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Koniec ciągu dalszego zbliża sie niechybnie.

dzisiaj tylko nogi i koła kolisto-jajeczne z czarnej masionki, pójdą do wiertarki.
Jak je wykołuję na jako-tako koliste, to zacznę składać całość do pseudo galeryji.

A tu dodatek-przybłęda
Zacząłem już to samo, ino mniejsze, w skali 1:150,

Waldemarze brzydzący sie robieniem kupki !

Specjalnie dla Ciebie, ale zamiast życzonej psychicznej groszówki, otępiały ze starości skalpel ! ;)

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024