FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-05-24 23:41  [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Szanowni Panowie Forumowicze,

mimo, iż mam tutaj cztery rozgrzebane relacje, otwieram piątą z zakończenia jednego z moich czterdziestu rozgrzebańców.
Zrobiłem ich remament i tego właśnie wreszcie skończę, a wybrałem go pierwszego na liste, między innymi dlatego, że jest w nim tylko jeden malusi element z tymi pier------nymi listkami.

Nie będzie to relacja typu " pokazał okładke i szkielet i tyle go widzieli" ino każdego dnia od teraz, będe cuś wstawiał i ględził, przypuszczam, że 7 -do 10 dni, będe tu straszył.

Model pana Bączkowskiego, druk na plujce, impregnacja dwustronna wikolowatym, zero farby, zero śpachli i zero bcg, retusz tylko tu i tam ołówkiem B ileśtam.
Te kilka elementów, które do tej pory sklejiłem, pasowało jedno do drugiego.

Gruba kreska nawet po pomniejszeniu troche irytuje przy wycinaniu, na przednim segmencie musiałem ździebełko przyciąć środkowy pierścień.

Panowie, ten wyśmiewany przez młodych gniewnych i starych zdurniałych Mały Modelarz miał nakłady , że łohoho i znikał , ten tutaj , to 100.000,

Zdjęcia bede wstawiał między innymi takie, aby było widać fajans i kaszane, moją i ewentualnie projektanta

i jak zwykle, wyzwiska i wulgaryzmy mile widziane

Bez okładki ani rusz

Większość elementów miałem już wycięte

a tu dwa obrazki z odległości matacznej

Autor nie narysował tego przodu z listków, notabene- na widok listków w wydawanych obecnie modelach mam rozstępy na onucach.
Trzy razy to samo:

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

Post zmieniony (26-05-24 23:41)

17-05-24 20:39  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, ciąg dalszy dalszego ciągu

zacząłem łączyć segmenty, tu z odległości matacznej

a tu dwa z odległości zdradliwej, to drugie zmienie na ostre, bo nieostre

Autor zaleca, że skrzydła należy skleić w torebki, więc skleiłem w torebki

Czapeczke skleiłem jeszcze raz z drugiego wydruku , tym razem wycinając na zewnątrz grubych linji czy kurdebolek linii,
i śpary sie zatkały.

--

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka, Willa, Li-2, Betty

18-05-24 19:14  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, ciąg dalszy ciągu

Misiek76, jaka małpa ? to ja jestem !

to jest właśnie wynik nieleczonego papierowego bierdolca, dalej zwanego jako PB, niedość, że zarażony ma degeneracyjne zmiany w czerepie, to jeszcze mutuje.

Kadłub gotowy, niosę do innej hali, gdzie robi sie skrzydła

Spasowanie segmentów jest bardzo dobre, tzn. przy łączeniu ich ze sobą, jednak w kilku miejscach nieschodzą się linie, np. drzwi na prawej burcie.
W wielu miejscach musiałem dopomóc to spasowanie ugniatając paluchami i widać, że mycie rąk to mój wróg.

Te kilka zdjęć poniżej, to rodzaj klasycznych mataczno-krętaczych, niby widać, a nic nie widać, ale oczywiście będą też zdjęcia tego samego, ino zdradlliwe, z kaszaną.

a tu te wspomniane drzwi

To nie klej, ino pierwsze trzy segmenty pomalowałem już grubo lakierem do paznokci, żeby sie świeciło i błyszczało

--

Post zmieniony (18-05-24 19:25)

19-05-24 00:08  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, ciągne ciąg dalszy

od dawien dawna wszystkie szkielety, wręgi, wzmocnienia itd itd wycinam i sklejam niedbale i niechlujnie, bez np dzięciolenia czy skalpelkiem, aby było równiusio i cacusio, szkoda czasu.
Wycinam ordynarnie wielkimi nożycami.

Dlaczego ?, ano bo najczęściej i tak trzeba ślifować i pasować, bo mimo, że jeden z drugim ma motopompe i kompa i robi nożnie, to i tak mu sie noga omsknie.

ale tutaj nie, dzwigary są z kesoników papierowych, tylko cztery malusie żeberusie są z tekturki i wszystko pasuje jak ulał.

Obrazki mataczno-krętaczne:

A tutaj Szanowni Panowie Forumowicze, komisja w składzie: Standardzilla, Tekturodzilla i Papierodzilla
uważnie sprawdza, czy czasami nie użyłem śpachli !

jakby znalazły chociaż smród po śpachli, to by znaczyło dla mnie, że ostatni raz kupkę robiłem.

--

Post zmieniony (19-05-24 22:57)

19-05-24 22:59  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, aby nie siać zgorszenia zmieniłem wulgarny i fekalny wstręt "opróżniać się/wyprozniać sie" na: "robić kupkę"

Zabrałem sie za gondole, przedni segment tzn dwa, ino tak punktowo na próbę capnięty i sie dynda.

Na próbę, bo nie zakapowałem jeszcze jak mam lepić we wnętrzu reszte elementów, rysunek jest, tekstu instrukcji mało i musze sie naprężyć, żeby zakapować.

Zacząłem też oprofilowanie skrzydło-kadłub. Autor przewidział pasowanie-ugniatanie z nacinaniem wielu kresek, usunąłem te kreski, bo paskudzą.
Spasowanie elementów w tym modelu jest dotychczas bardzo dobre, również to oprofilowanie, przykładałem na sucho z punktowym załapaniem i układa sie dobrze bez wody,

zdjęcie na razie tylko jedno, ta widoczna śpara to jeszcze nie przyklejone, zniknie.

To widoczne ubabrane na razie kredką białe miejsce na element 25, to błąd , tam nie powinno nic być, 25 to mała biała sklejka z ząbkami, cuś sie autorowi wkradło.

Panowie, te obrazki tu, to wszystkie z daleka , krętaczno-mataczne, ale robie też prawdziwe, z kaszaną i fajansem, ale wstawie je dopiero w galeri/galerji ?

--

Post zmieniony (19-05-24 23:01)

20-05-24 23:33  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, powoli galopem dalej

zakapowałem wreszcie jak to ma być z wnętrzem gondoli, trzy obrazki, a na czwartym na sucho przyłożone

Oprofilowanie na krawędzi spływu mam gotowe, oprofilowania na krawędzi natarcia nie ma , jest tylko jeszcze krótki , wąski trójkąt, próbowałem na sucho, będzie absorbujące paluchy.

Te czerwone widły wyszły mi za długie , abo sklejka oprofilowanoia za krótka, dokonam matactwa, nowy wydruk czerwonych wideł.

--

21-05-24 20:49  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, galopuje truchtem dalej

zakończyłem oprofilowanie uciekając sie do matactwa, tzn wydrukowałem przedni element oprofilowania i wydłużyłem go o eciu-peciu, naklejając nie na styk ze sklejką, jak chciał autor, ino obskurnie jedno na drugie. Musiałem tak zrobić, bo przy pasowaniu orginalnej części paluchy mi sie ze sobą poplątały.

Zdjęcia z odległości bezpiecznej, krętaczo-mataczne.

Wystające, za długie rogi czerwonych "wideł" centropłata wycięłem na żywym ciele ( bo były już przyklejone) skalpelem, wyszło krzywo, bo z racji wieku nie słysze już, gdzie skalpel skrzypi.
Błędne białe pola na cz.25a ubabrałem kredką w ślinie modelarskiej.

Przygotowałem na wszelki wypadek wycięte z nowego wydruku centropłata widły do ewentualnego naklejenia zamiast farby z kredki.

Kurde bolek, lece nakleić widły, Standardzila już warczy, co ja tu panie z tą farbą

--

22-05-24 21:55  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, galopem do przodu

dzisiaj obrazek jeden i dużo ględzenia "wyciełem, , wygiełem, odgiełem, przegiełem, walczyłem, zabili mie, ale uciekłem."

Ludzie ! dwa papierki z papierkiem skleiłem i sie trzymają! gdzie by sie tu jeszcze zarejestrować ?

Podsumowanie dotychczasowego:

Spasowanie elementóW kadłuba, centropłata, stateczników i obu gondol silnikowych jest bardzo dobre.
Zgodność zaś i pasowanie tego, co narysowane na elementach, linie, pasy itd. to inna para walonek, jest wiele miejsc, gdzie są przesunięcia.

Sposób na budowe szkieletu centroplata i skrzydeł wybrany przez autora jest nazwę to "karkołomny", aby zrobić poprawnie tzn. równiusio, cacusio trzeba posilić się tzw własną inicjatywą, np. dorobić żeberka, dzwigary czy inne wzmocnienia itp, każdy ma swoje sposoby, chodzi między innymi oto, aby nie było np pozapadane i i bez "krowich zieber"

Mimo , iż wiedziałem od razu, że wyjdzie mi kaszana, nie podjąłem żadnych zmian, mam i krowie ziebra i pozapadane .

Również spasowanie lini pasów skrzydeł i centropłata rozjeżdza się, to usterka w projekcie , skrzydła jakby są jakieś za ciasne i brakuje.

Wszystko inne, mój fajans i kaszane, nie wtykam autorowi w buty (bo projekt jest, mimo tych usterek bardzo dobry ) ino biorę na swoją starczą, cherlawą klatę.

Notabene, ciekaw jestem , czy jakby tak niektórym dzisiejszym panom zabrać motopompe i kompa, a dać ołówek i linijke, czy potrafili by tak narysować ?

Tu panowie nima nic do śmichów chichów, w moich czterdziestu rozgrzebańcach mam szkielety , gdzie rysownik lepiej by zrobił idąc doły kopać, wydane po 2010 roku, a za darmo modeli nie rozdają.

PS

po skończeniu tegoż zrobie sobie tegosamegoż jeszcze raz, mniejszy bo 1:150, mam juz wydrukowany, spróbuję inaczej, bo samolocik prezentuje sie milusio

a tu obrazek mataczny z daleka, ale i tak widać, pozapadane i ziebrate od gniecenia panie, gondole znad Wisły ino tak przytkłem, a skrzydła jeszcze na krawędzi spływu gdzieniegdzie luzem jeszcze nie sklejone.

--

Post zmieniony (22-05-24 21:59)

23-05-24 23:28  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Koniec ciągu dalszego zbliża sie niechybnie.

dzisiaj tylko nogi i koła kolisto-jajeczne z czarnej masionki, pójdą do wiertarki.
Jak je wykołuję na jako-tako koliste, to zacznę składać całość do pseudo galeryji.

A tu dodatek-przybłęda
Zacząłem już to samo, ino mniejsze, w skali 1:150,

Waldemarze brzydzący sie robieniem kupki !

Specjalnie dla Ciebie, ale zamiast życzonej psychicznej groszówki, otępiały ze starości skalpel ! ;)

--

24-05-24 23:27  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, troche glendu smendu, glendu dużo, a konkretów smendu.

ciąg dalszy sie przeciągnie, popełniłem błąd przyklejając ten tylny czerwony segment gondoli na prosto i łoj dana dana, usmażyła sie kaszana.

Trzeba przykleić tak, aby sam z siebie był skierowany lekko w dół i wtedy sie ładnie ułoży na płacie.

A ja go gnietłeem , gnietłem i sie wszystko rozdeptało i teraz albo go odetne i na nowo przykleje jeszcze raz, abo nowy wydruk i jeszcze raz gondole trza lepić.

Ten wściekły błysk na kołach, to lakier do paznokci, grubo.

--

25-05-24 23:01  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, przyszła Kryśka do Matyska, koniec relacji, to ostatnie glendu smendu.

Galeryjum i podsumowanie, jutro abo w poniedziałek.

Zostały jeszcze śmigła i anteny, ale najpierw musze Lidkę uczesać i umalować ( lakierem do paznokci)

--

Post zmieniony (26-05-24 23:36)

26-05-24 23:37  Odp: [R] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Panowie, pseudo galeryjum i podsumowanie przynudzające.

Kolejny rozgrzebaniec-pudełkowiec skończony, pominąłem trzy elementy, kolektory wydechowe na gondolach, drut potrzymujący golenie i kopułkę z listków za kabiną.
Kopułkę mogłem wypchać na zimno abo gorąco z folii, ma tylko 6 mm średnicy, jak sie będzie kto pytał, to powiem , że nie umiem.

Powtórzę, co pisałem wcześniej, spasowanie większości elementów jest bardzo dobre.

Retuś tylko gdzieniegdzie kredką i ołówkiem, całość potraktowana lakierem do paznokci.

"kołpaki" to czerwona masionka zwinięta w ciasny rulon i wykulana w wiertarce. notabene to jest cz.37 w instrukcji i na rysunku, a w zeszycie ani widu ani słychu, trzeba kulać samemu.

Segmenty kadłuba autor zaprojektował na jedną wręge i pasek, 9 wręg, w tym tutaj kadłubie nie ma ani jednej wręgi, pominąłem je i skleiłem tylko na paski, to wydmuszka .

Autor modelu, p.Wiesław Bączkowski pisze w instrukcji o możliwości wzbogacenia modelu o różnoraką własną inicjatywę.

Zamierzałem pokazać mój fajans i kaszane, nasmażyłem jej tyle , że z patelni wyłazi, ale wycofuję się okrakiem i nie pokaże.

Widoczne tutaj zdjęcia, to zrobione z odległości bezpiecznej, krętaczo-matacznej, albo z pseudo bliska, aby zamataczyć i ukryć kaszane, ale i tak widać.

Te niecne praktyki plus ewentualnie lakier zalewająco-maskujący są przez wielu forumowiczów stosowane, więc zapisuję się do klubu.

Rozpocząłem już budowe tego modelu w skali 1:150, postaram sie w nim wyeliminować moje błędy, np. zmienię sposób uszytwnienia centropłata i skrzydeł, aby nie było pozapadane i pougniatane, tzw.krowie ziebra.

Chociaż, chwileczke ! ma krowa ziebra ?! no ma !!!

no więc, o co chodzi ? jest "jak w rzeczywistości" !!

PS

Od dawna najważniejszym faktorem do oceny modelu jest dla mnie TYLKO spasowanie elementów, mogę lepić byle co, ważne, aby pasowało.

A takie jakieś tam jak:

- "zgodność z rzeczywistością"
- "zgodność z prawdą historyczną"
- "wartości edukacyjne"

już dawno zdeponowałem.

--------------------

Panowie, w ewentualnych komentarzach, wyrazach dezaprobaty i zdegustowania, upraszam uprzejmie o wzmacnianie i wzbogacanie wypowiedzi o wyzwiska, szyderstwa, tudzież ironizmy i wulgaryzmy.
---------------------------

Ence pence, kaszana na ręce

Kołpak ze zrulowanej w rulon masionki

--

Post zmieniony (27-05-24 14:49)

27-05-24 21:33  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

"Pytajcie, a znajdziecie"

Waldemarze K., przyczyna pominięcia tych trzech elementów, rury wydechowe,druty podpierające i chowające golenie, oraz kurde bolek straszydełko z listków podszywające sie pod kopułkę - to lenistwo wsparte niechlujstwem.

Jak maltretowałem gondole przy pasowaniu do centropłata, to wszystko wygłem i pogłem, gondole i te wydechy, wydechy oderwałem i ciepłem, a zamiast nich nalepiłem pasek z resztek.

Jak powykrzywiać druty ? jest szablon, wykrzywiałem w te i wewte i drutu namarnowałem, nie rozgryzłem jak, i jest bez.

i skąd teraz wezme drut do moich frajdolarskich rozgrzebańców ?

A kopułka ? , jak żem zobaczył co ulepiłem z listków, to mie --------- itd.

Dopiero po Twoim pytaniu, na chybcika wypchłem na gorąco kopułke, pod spód dałem kółko z niebieskiej masionki i wygląda jak jaka milicja abo zomo na sygnale.

--

Post zmieniony (27-05-24 21:34)

28-05-24 21:30  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Masionka - karton masowany w barwie- sam se wymyśliłem

Tak samo debilne jak barwionka,, nawet Gugła nie wie co to.

--

30-05-24 12:05  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

o kurde bolek, chyba mam już starcze zwidy, abo jeszcze gorzej, jakiś alzhajhauer

a stoi jak byk cz.13

już odkleiłem, zaleta lakierowania lakierem do paznokci, wystarczyła kropla wody i masionka z kopułką odlazły.
Kopułke zgubiłem i wypchłem już nową.

--

30-05-24 19:36  Odp: [R/G] Samolot Li-2, Mały Modelarz nr 11-1978, 1:50, pomniejszony do 1:100
Brystol 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

--lepiej pasuje, niż ten tłoczony blister od paracetamolu--

ja se panie paluchy poparzyłem , a on panie, że to od jakiegoś karambolu

na łebku od szpilki wypchłem, a tym razem podkład z czarnej masionki , wygląda jak krowi placek.

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024