FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
08-05-24 16:43  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
Chopin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

ceva normalnie...

jesteś moim superhero ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

09-05-24 08:16  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28

- 4

Umalowałem koła i osiągnąłem sukces, częściowy...
Jedna para (ta z AH, widać przy okazji słoje druku) wyszła spoko, nawet została nieco pobrudzona i zaakcentowana przy użyciu panellinera.

Druga niestety nie, bo podczas usuwania maskowania wraz z nim oderwałem malunek z felgi. Maskol z Mr.Hobby jednak ma trochę zbyt dużą przyczepność. Swoją drogą to trochę dziwne, bo koło odtłuszczane było, a i podkład Bilmodela należy do tych bardziej przyczepnych, nawet w przypadku żywicy...

Niestety będzie konieczna poprawka, tylko znowu mieszać odcień farby na felgi, ech...

Kółko ogonowe ujdzie.

Chopin, no tak, tak...

;-)

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI

10-05-24 07:08  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5

Ceva do malowania używasz pędzla czy aerografu?

10-05-24 09:42  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28

- 4

Tym razem kolej na kołpaki, po prostu sklejone, bez żadnych fajerwerków.

Przy próbie montażu do kadłuba pojawia się taka ciekawostka, czyli za krótkie gniazdo do mocowania łożyska obrotu śmigła... Trzeba skrócić wspomniane łożysko, bo pogłębić wycięcie w szkielecie w które wchodzi, na tym etapie to raczej mizerne szanse.

Sebastian W., koła były malowane aerografem.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb

GUZZISTI & LANCISTI

11-05-24 08:40  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28

- 4

Żeby zrobić śmigło do kołpaka trzeba dodać łopaty i ten moment właśnie nastąpił. Oba śmigła w komplecie, skręcenia łopat nie robiłem, bo wiecie, lenistwo jest... ;-)

Na zdjęciu dokładnie widać (nasycenie barw druku i połysk) jak różnią się części wykonane z kartonu zacaponowanego kilka lat temu i współcześnie. Nie wiem dokładnie czym dokładnie ta różnica jest spowodowana, czy to czas jaki upłynął od impregnacji, czy gęstość caponu przy nakładaniu, jego ilość wchłonięta przez karton, producent... Niemniej karton caponowany obecnie jest bardziej elastyczny i plastyczny.

CDN...

--

GUZZISTI & LANCISTI

12-05-24 09:09  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28

- 4

Wydechów czas przyszedł.
Oto i one, na kupce, a nawet dwóch kupkach. Nie ma to jak dwójka z rana. ;-)

I w rządkach.

CDN...

--

GUZZISTI & LANCISTI

12-05-24 23:02  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
raven  

Na Forum:
Galerie - 2

No i elegancko,
co tych kółek, to ja na ten przykład maluje odwrotnie, całe koła: czarny podkład, potem mocno rozwodniona mieszanka czarnej i szarej na oponę, z pędzelka "3". na koniec malowane pędzlem felgi "z ręki" na odpowiedni kolor. 2-3 cienkie warstwy. pędzelek najlepiej z sobolowym włosiem i "ostrym" końcem. u mnie rozmiar 2.
odchodzi problem maskowania, a biorąc pod uwagę Twoja precyzję, myślę, że śmiało sobie z tym dasz radę.

Pozdrawiam,

--
"Things should be made as simple as possible, but not simpler" - Albert Einstein

13-05-24 08:40  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28

- 4

Zasadnicze elementy modeli już gotowe, czas na akcesoria m. in. podwieszenia.
Dodatkowy zbiornik paliwa.

Wyrzutniki bomb.

Druciarnia jaka jest wkoło wyrzutników będzie zamontowana dopiero po ich przyklejeniu do skrzydeł, wcześniej poza lepszym dostępem przy malowaniu, nie ma sensu.
No i same bomby.

raven, jak byłem młodszy też tak malowałem...;-)

--

GUZZISTI & LANCISTI

14-05-24 08:49  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28

- 4

W zasadzie grubsze części kartonowe się skończyły, a to oznacza że czas prezentowane wcześniej podzespoły połączyć z jedną, większą całość.

Jakby nie patrzyć, na horyzoncie finał widać, ale chyba jeszcze parę wejść relacyjnych uda się wcisnąć. ;-)

CDN...

--

GUZZISTI & LANCISTI

14-05-24 09:46  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
messer 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26

- 46

Bardzo ładny kapselek - też mam taki a do kolekcji mam również wafelek i szklankę - wszystko czeka, aż skończę jakiegoś Spitfire'a i pokaże razem z gotowym modelem.

--
http://messer.cba.pl

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024