FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-04-24 09:16  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
97 

Na Forum:
Galerie - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

łoooo Paaaanie!
widać, że w pokład masa pracy wtyknięta a efekt jak stary parkiet, jakiejś wysłużonej sali gimnastycznej ;-)
kawał ciężkiej roboty

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

07-04-24 17:36  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
orkan   

Odnośnie poszycia to zauważyłem, że tak jak w przypadku Zuiho nie wytraca Pan pasów poszycia co skutkować będzie
wrzecionowatym układem przy stępce .
Przy tak ogromnym nakładzie pracy warto zachować merytoryczną poprawność.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

08-04-24 11:31  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1

Dziękuję bardzo za rady ale zrywanie na trwale przymocowanych blach poszycia jest mi już nie na rękę bo tylko zniszczyłoby to poszycie kadłuba a naprawianie tego narobiłoby mi tylko niepotrzebnie dodatkowej roboty.

Dodatkowo, kadłub Zuiho był robiony 9 lat temu (jeszcze za bardzo nie miałem wtedy nawet siwych włosów), także nie ma nawet czego porównywać bo to był zupełnie inny etap w moim życiu. Tu efektu wrzeciona nie planowałem już robić.

Czy samo ułożenie blach jest mocno błędne to widywałem na okrętach różne wzory: taki jaki zastosowałem, taki jak Pan zasugerował i nawet jeszcze inne. Przykłady poniżej:

Także również nie planuje niczego modyfikować szczególnie że nie podchodzę do tej zabawy aż tak ortodoksyjnie. Dla mnie ma model ładnie wyglądać na półce i mam się przy jego budowie dobrze bawić. Mankamenty i błędy na pewno zrobię pewnie jeszcze nie raz ale pogodziłem się z tym i nie przejmuje się nimi za bardzo. :-)

Przy kolejnym większym kadłubie na pewno zweryfikuję podejście do układania blach. Tu poprawię co się da ale nie będzie to spektakularna poprawa i robienie tego od nowa :-)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO | SHINSHU MARU

08-04-24 17:10  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
orkan   

Służę pomocą gdyby jednak zmienił Pan decyzję i zdecydował się na poprawę tej jakby nie patrzeć porażki.
Odnośnie pokazanych przykładowych rysunków to bez dłuższego wywodu nie da się w sposób zrozumiały
wyjaśnić tak naprawdę podstawowych różnic w budowie kadłuba , które determinują wygląd zewnętrzny poszycia.

--

Post zmieniony (09-04-24 21:36)

08-04-24 22:08  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
orkan   

--

Post zmieniony (09-04-24 04:17)

29-06-24 08:16  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1

Cześć,

Kadłub modelu został oklejony samoprzylepnym papierem do drukarki. następnie, stopniowo, został pokryty cyjanopanem który ma za zadanie wniknąć w papier i zalać szpary na łączeniach. Daje to też fajną warstewkę do późniejszej obróbki papierem ściernym.

Następnie całość maluję szarą farbą podkładową i szlifuje kadłub gramaturą 800-1200. Potem nakładam kolejną warstwę i szlifowanie i kolejna aż będę zadowolony z efektu. Tutaj jeszcze w trakcie prac:

Docelowo na kadłubie będą widoczne tylko delikatne zarysowania blach, także sposób w jaki oklejam kadłub, poprawny czy nie, będzie mało widoczny a kadłub powinien być dzięki temu ciekawszy.

--
Pozdrawiam,

Kuba
Flota japońska:
Na morzu

W stoczni

29-06-24 11:05  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2

kubeksus, rewelka, mam nadzieje, że planujesz jednak w jakiś sposób uwydatnić te wszystkie szczegóły, a nie zalać jednolitym kolorem. Trzymam kciuki, bo bazę masz bardzo fajną
Co do ułożenia blach, jest OK, może dałbym mniej powtarzalny wzór, bo jednak tych usztywnień było dużo do których się nitowało, ale nadal wygląda to bardzo poprawnie

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2

Post zmieniony (29-06-24 11:07)

29-06-24 16:19  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1

Karas, tak, planuje model lekko pobrudzić w podobny sposób jak poprzednie moje okręty. Nie jestem zwolennikiem nadmiernego brudzenia więc ograniczę się do bardzo delikatnego washa, delikatnych śladów rdzy (bardziej intensywnych przy kotwicy i przy miejscach naturalnej kumulacji wody), pionowych śladów wyschniętej słonej wody i może coś jeszcze. Ale jak mówię, nic intensywnego ponieważ jest to skala 1:200 i jak sobie wyobrażę taki brud powiększony 200 razy na prawdziwym okręcie, to nie wydaje mi się żeby jakikolwiek kapitan mógł doprowadzić okręt wojenny do takiego stanu.

--
Pozdrawiam,

Kuba
Flota japońska:
Na morzu

W stoczni

29-06-24 21:01  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2

Nie pisałem tego aby podkreślić brudzenie, a bardziej tonacje, plastikowcy, co też malują swoje modele, mają bardzo fajne i efektowne techniki ubogacania powierzchni.
Tak czy inaczej czekam cierpliwie na kontynuację: ]
pozdr

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2

01-07-24 12:55  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
żółtodziób 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1

Brzydki nawet jak na moje spaczone standardy HEHE
,,, ale im dłużej paczam, tym mniej ową brzydotę widzę hihi

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew , Bussard
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024