FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
07-07-24 21:21  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
=Kondzik= 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1

Model od połowy kwietnia skończony, wreszcie miałem więcej wolnego czasu aby zrobić mu porządną galerię. W trakcie budowy przetestowałem sobie nowe techniki jak własnoręczne skręcanie lin, wklejanie w brzeg żagli drutu jako pomoc w utrzymaniu kształtu na dłuższą metę (jak na razie po 3 miesiącach nie widzę aby zmieniały kształt od wilgoci w powietrzu). Przetestowałem płyny do czernienia drutów i jestem zadowolony z efektów. Pierwszy raz wiązałem talrepy i się nawet udało, następny żaglowiec będzie musiał mieć też wyblinki. Pierwszy raz lakierowałem model aerografem i też jestem zadowolony z efektów.

Z testów, które zakończyły się niepowodzeniem to na pewno próba wydrukowania bandery na wcześniej pomalowanym na biało papierze japońskim. Tusz niestety nie chciał siedzieć na tak potraktowanej materii. Bandera więc została wydrukowana dwustronnie na zwykłym papierze do drukarek atramentowych. Próba wykonania kilku lin ze skręconego drutu miedzianego na razie też się nie powiodła, więc wszytkie liny na razie wykonane z nici bawełnianych, barwionych farbami akrylowymi i traktowanych woskiem pszczelim lub nasączane lakierem bezbarwnym mr hobby uv cut (wanty). W następnym żaglu chyba jednak skorzystam z poliestrowych nici gutermana o odpowiednich kolorach.

Model kleiło się przyjemnie, jest kilka części z pomyloną numeracją ale informację co i jak można znaleźć w innych relacjach na forum.

A jak komuś mało fotek to link do fotek z budowy i link do większej ilości fotek w galerii

--

07-07-24 22:08  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Art 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27

- 8

Bardzo podoba mi się Twój model. Fajny, czysty standard.
Gratulacje!
Pytanie, jaki zastosowałeś materiał na żagle? Chyba dostrzegłem przeszycie brytów, czy tak?
Dzięki za pomysł z wklejeniem drutu przy likach. To naprawę może ułatwić imitację "pełnego" wiatru.
Jaki drut wklejałeś, półstalowy?

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

08-07-24 19:28  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Tomasz K. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 56

- 11

Ładny model wyszedł.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

08-07-24 21:22  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Piotr P. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3

- 1

Fantastyczny model i galeria. Brawo!

--
Pozdrawiam
Piotrek

08-07-24 23:36  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7

- 3

No i jest! Cukiereczek!
Wyrazy uznania. Relacja zapisana, bo może kiedyś i ja do niego podejdę. Już zacieram ręce na kolejne żagle z twojej pracowni.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

09-07-24 09:39  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
=Kondzik= 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1

@Art: Bryty nie są przeszywane, to paski papieru japońskiego. Po opis wykonania żagli odsyłam do mojej relacji z Allege d'Arles - tutaj post o żaglach. Jedyna zmiana to taka, że po przyklejeniu brytów wyciąłem żagle z arkusza i doklejałem drut miedziany we wzmocnienia.
A jak schematycznie wygląda ułożenie drutu to myślę, że poniższy schemat będzie lepszy niż pisanina:

Jak wykombinuję jak skręcić liklinę z rdzeniem z drutu to myślę, że będzie to jeszcze lepiej wyglądać.

Koncepcję użycia drutu widziałem w tej relacji. Do jego efektów mi jeszcze daleko, ale postępy są obiecujące.

@Hastur: Oj możesz trochę poczekać na następne żagle w moim wykonaniu bo pochylnia na razie zajęta przez Garlanda.

09-07-24 10:43  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
żółtodziób 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1

Piękny model
Jak zwykle od razu mam rozkminę - jak oni pracowali żaglami przy zmianie halsu ?
Zrzucali i stawiali żagiel na drugim halsie czy jakoś inaczej?
Masz link do jakichś materiałów ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew , Bussard
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

09-07-24 11:33  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2

@żóltodziób@
Oczywiście, że można było zmieniać położenie rei przy zmianie halsu. I tak, przy bardzo długich rejach opuszczano je na pokład, cofano i podnoszono z drugiej strony masztu (np. na galerach). Przy krótkich rejach, jeżeli była taka możliwość, ustawiano je w pionie i dolny nok przekładano za masztem (lub przed masztem, zależnie od olinowania) na drugą stronę. Obie operacje wymagały sporo wysiłku, dlatego... często żeglowano z jednym żaglem ustawionym poprawnie, drugim zaś "opinającym się" na maszcie, jak na pierwszej fotce...

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

09-07-24 15:53  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Borowy 

Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3

- 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

09-07-24 16:18  Odp: [R/G] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
=Kondzik= 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1

@żółtodziób, Seahorse ładnie wyjaśnił, ja polecam też popatrzeć na ten filmik.
A do umieszczenia rei na zewnątrz want przekonały mnie ryciny z http://santisimatrinidad.jun.pl/printview.php?t=2456&start=0&sid=c7dd2b6c72278408289986ed183a4e05 oraz ten obraz

--

Post zmieniony (09-07-24 16:28)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2024