FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-07-20 18:54  [Galeria] Łódź podwodna projektu 908 Tryton-2 z wycinanki YG-model (skala 1:25)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Witam.
Oto model kartonowy łodzi podwodnej projektu 908 Tryton-2 w skali 1:25. Wycinanka wydawnictwa zza wschodniej granicy YG-model.
Modelik wyszedł mi nie do końca idealnie, ale ogólnie jestem zadowolony. Widoczne na kadłubie ślady rdzy to moja własna inwencja.
Co do samej kartonówki, to ogólnie jest w porządku, aczkolwiek można się przyczepić do dwóch rzeczy. Po pierwsze, to z racji kształtu kadłuba wręgi aż się proszą o wycinanie ich cyrklem Olfy. Niestety tak się składa, że z niezrozumiałych powodów projektant nie zaznaczył środków okręgów. Druga sprawa to ilość wręg. Przydało by się jeszcze ze trzy albo cztery (szczególnie na dziobie). Skąpstwo w ich ilości jest o tyle niezrozumiałe, że jeden z dwóch arkuszy części do podklejania jest zajęty w jakiejś połowie.
Ogólnie jak ktoś lubi okręty podwodne, to będzie się przy tej wycinance dobrze bawić. Model polecam też tym, co by chcieli mieć coś co zajmie im od razu połowę półki, a nie lubią się za nadto przemęczać.



--

Post zmieniony (24-05-21 22:05)

 
19-07-20 23:20  Odp: [Galeria] Łódź podwodna projektu 908 Tryton-2 z wycinanki YG-model (skala 1:25)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Fajna poczwara, chyba będe musiał o niej pomysleć.
Co do środków okregów- ich wyznaczenie to nie jest jakiś "kosmos" i też robi się to za pomocą cyrkla.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-07-20 05:51  Odp: [Galeria] Łódź podwodna projektu 908 Tryton-2 z wycinanki YG-model (skala 1:25)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przypuszczm że kolega jest modelarzem młodszego raczej pokolenia i pewnie nie kleił Małych Modelarzy gdzie jak było pisane że formuje sie elementy przeciagajac na krawędzi nożyczek lub stołu. A tu widac jakieś zakończone porażka metody formowania na wode lub sline.

 
20-07-20 21:37  Odp: [Galeria] Łódź podwodna projektu 908 Tryton-2 z wycinanki YG-model (skala 1:25)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Korsarz - Oczywiście, że to nie jakiś wielki problem, ale chyba zdecydowanie łatwiej byłoby to zrobić projektantowi modelu w programie graficznym.

ABC - Takie są akurat efekty użycia kleju na bazie wody, którego użytkowanie jeszcze nie do końca opanowałem. Co do użycia śliny w modelarstwie, to będąc małym brzdącem "pomalowałem" plastikowy model śmigłowca Cobra za pomocą zwykłych kredek ołówkowych, których rysik dla lepszego trzymania się powierzchni rozmiękczałem "wydzieliną z własnego narządu gębowego". Efekt był taki, że po dość krótkim czasie model zaczął dość nieładnie "pachnąć".

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024