FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-04-13 00:58  [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak jak w przypadku F6F3 Hellcat rozpisywać się nad oryginałem i modelem nie muszę.

Podobnie jak w przypadku Hellcat-a, sklejony zaraz po wydaniu. Po około 10 latach wyremontowany, wzbogacony o kilka detali i poddany odświeżeniu powłoki malarskiej, wykonanej z oryginalnej farby drukarskiej typu PANTONE, bodajże „Dep blue” (numeru nie pamiętam, a wzornika pod ręką nie mam).
Tyle słowem wstępu.

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Jakość wykonania nie powala, ale tak kleiłem blisko 20 lat temu. Skleiło się jakoś i wtedy cieszył. Dzisiaj zrobił bym prawie wszystko inaczej. Wzbogacił o to i owo. Może kiedyś jeszcze raz się zdarzy ;-)

Jest to kolejna odsłona serii, którą rozpocząłem Hellcat-em


Model został przekazany w ramach Giełdy modeli ''używanych'' WSMK2013

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 18:15)

 
30-04-13 11:25  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No tak, dawno temu kleiło się fajne kolorowe a teraz białe. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-04-13 12:06  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Klasyk .Cieszy oko . Po moim została tylko okładka i wspomnienia . Gdyby mieć tyle czasu i te zapasy modeli uzbierane niedawno ,wtedy to by było coś .A tak cierpiało się na brak materii do obróbki hi hi ,
a teraz na odwrót .

 
30-04-13 14:13  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
kari   

... mówcie co chcecie, ale dla mnie model kartonowy to właśnie taki jak ten (konkretnie chodzi mi o nieskomplikowany "łikendowy" projekt).

Oczywiście dzisiejsze propozycje wielu wiodących wydawnictw także cieszą, ale np. pół roku "męczarni" nad samolotem w 1/33, czy dwa lata wystawiania cierpliwości na próbę przy, dajmy na to jakimś ciekawym pancerniku to trochę mimo wszystko za długo ;-)

... zatem zgodnie z zasadą; <proste jest piękne> uważam, że odwaliłeś kawał dobrej roboty, gratuluję :-)
-----------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (30-04-13 14:13)

 
30-04-13 15:58  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
rysiu62   

Zabawka prześlicznej urody. Czy zwrócili koledzy uwagę na fakt iż model tego samolotu jest coś od dłuższego czasu pomijany przez projektantów i wydawców. Wydany np. przez wydawnictwo pana Mistewicza znalazłby wielu nabywców , którzy otrzymaliby ,,porządny,, model do sklejenia właściwie przez wszystkich, w rozsądnej cenie.

 
30-04-13 17:08  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

rysiu62 F4U-1D Corsair wydany był tez w GPM i Fly Model/gomix. Posiadam ten zGPMu .

 
30-04-13 22:54  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,fajny ,bardzo podoba mi się ten kształt skrzydeł,ale gdzie Ty trzymasz te modele,że takie czyściutkie,mam go na składzie ale ,mam tez w większej skali do walki ,dzisiaj go odkurzałem i na haczyk,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-05-13 14:30  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
rysiu62   

Pawle ,ale kiedy były one wydane , kiedy. Wyrosło już nowe pokolenie modelarzy.

 
01-05-13 16:03  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ojojjj.... Ile pytań ;-)

OSTOJA takie moje chwilowe widzimisię i zboczenie. Sam nie wiem czemu taką radochę sprawia mi klejenie "białych" ;-)

Paweł/Fisk78 niewiele brakowało a po moim nie została by nawet okładka. Dlatego ta seria galerii, robionych w wolnych chwilach, na miarę możliwości. Lada moment tych modeli nie będzie ;-(

ZbiG ten papier prawdopodobnie przyczynił się też do tego, że nawet mole nie chciały go ruszyć, a ze względu na swoją pancerność jeszcze się trzyma w jednym kawałku. I tak co bardziej delikatne podzespoły zostały dorobione we własnym zakresie: podwozie główne, kółko ogonowe z całym mechanizmem i hakiem do lądowania, śmigło, oraz zmyślone wnętrze kabiny. Jako, raczej, pacyfista bomby zamieniłem na zbiorniki paliwa. Te drobiazgi nie przetrwały próby czasu. 20 lat robi swoje na modelu ;-( Dzisiaj coś mnie tknęło i rozpiąłem anteny drutowe między masztami.

kari ja już od dawna próbuję rozpropagować idę modeli a'la Wasiak i Bączkowski ale w grafice "GPM" lub "KARTONOWY ARSENAŁ". Efekty chyba sam widzisz ;-(

rysiu62 mimo pięknej sylwetki i dość ciekawej historii, mnogości fantastycznych malowań (nie tylko oklepany Deep Blue), do tego kilku fajnych wersji różniących się zasadniczo miedzy sobą, F4U Corsair raczej nie cieszy się zbyt dużą popularnością w naszym kraju. Stąd zapewne małe zainteresowanie projektantów i wydawców.

marek1 skonstruowałem sobie bardzo proste urządzenie/przystawkę do odkurzacza. W zasadzie to przystosowałem starą ssawkę z odkurzacza z czasów "PRL" do współczesnego "elektroluxa". To taka okrągła szczotka z miękkim włosiem. Sprawdza się rewelacyjnie. Mniej dostępne miejsca wymiatam płaskim pędzelkiem z miękkim włosiem.

--
Pozdrawiam!
Chopin
_____________________________________________________________________
Łupu cupu, chlastu, chlastu, nie mam rączek jedenastu. Chyba dopiero na emeryturze sobie pokleję?

Post zmieniony (01-05-13 16:07)

 
12-06-13 23:56  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary F4U-1D Corsair (mM 10/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model zmienił właściciela.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024