FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-11-19 11:26  [R/G] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hej! :)
Trochę niechętnie i z obawą, ale jednak ruszam z relacją. :)
Będzie to czwarty w kolejności model z rodziny Panzerków, mianowicie Panzer IV w wersji G, przedstawiający maszynę biorącą udział w walkach w osławionym Charkowie:



Model będę robił na podstawie wycinanki z GPMu (wersja H). Powstanie on z ksero w odcieniach szarości. Mam nadzieję, że nie łamię tym prawa, ale robię to tylko na własny użytek. Po prostu jak przejrzałem wycinankę, to olbrzymim marnotrawstwem byłoby ją pociąć na potrzeby modelu, który planuję zrobić bez ekranów i wnętrza. A tak, pewnie jeszcze z niej ulepię w przyszłości jedną wersję z ekranami i może wnętrzem.

Trochę zmian trzeba będzie poczynić, ale myślę, że sobie poradzę. Póki co, widzę, że zmian wymagają: armata (długość lufy i kształt hamulca wylotowego), koła napędowe, wieżyczka dowódcy (tu zaadaptuje ją z modelu, który właśnie skończyłem czyli Panzer III Ausf. J), osprzęt umieszczony na pancerzu i błotnikach oraz parę innych drobiazgów.
Oczywiście z racji tego, że to będzie "wydmuszka", całkowicie zmieniona zostanie konstrukcja wewnętrzna modelu (zmieniony i rozbudowany, a właściwie to nawet dodany szkielet kadłuba i wieży).

No to startujemy. Żeby tradycji stało się zadość, wręgi (nie na płasko ale są):


Zobaczymy co za ulep na końcu wyjdzie. :)
Do następnego!

Post zmieniony (06-08-20 11:01)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Piter16 12127 18-11-19 11:26
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Kruszyna 395 18-11-19 11:59
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Tommy T.B. 509 18-11-19 13:15
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Przemek W. 607 18-11-19 13:20
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Piter16 489 18-11-19 17:07
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Piterpanzer 587 20-11-19 09:28
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
TLB 363 20-11-19 20:19
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Piter16 427 22-11-19 08:02
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Piter16 380 15-01-20 09:10
 Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G  nowe
Rzeznik 359 15-01-20 10:28

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024