FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-08-14 21:41  [Galeria] Autobus Jelcz Vecto M125M - KARTONOWE HOBBY - 1:45
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Jak to mówią kura z kurą się nie zejdzie, ale z kogutem to i owszem. Tak i ja po długim okresie niebytu powracam na wonne forumowe łono. :D

Każdy z nas ma taki okres, że niektóre rzeczy idą w odstawkę, a ich miejsce zajmują inne rzeczy (a nieraz to nawet osoby, a nieraz to nawet płci przeciwnej :P). Ale jak to w życiu bywa, wszystko co dobre szybko się kończy i już nie jest takie dobre, także tego...

Nie będę was nudził nudnymi tyradami z życia wziętymi. Powiem krótko: nie kleiłem. Miałem inne rzeczy na głowie lub jako kto woli koleżanki w głowie. Na WAK nie chodziłem, w WSMK nie uczestniczyłem. Nie zmienia to jednak faktu, że nieraz zdarzało mi się nawet przejrzeć forum itd. Co jakiś czas odwiedziłem nawet modelarski i nawet coś tam zakupiłem. I tak, prawie dwa lata temu, właśnie w czasie jednej z takich wizyt w modelarskim, zakupiłem sobie model autobusu miejskiego Jelcz M125M (to drugie M bo silnik MANa) o handlowej nazwie Vecto (wcześniej Dana). Model opracował Łukasz - tomo11 - Wacławek w skali 1:43. Model jak został kupiony tak trafił na stosik i czekał na lepsze czasy.
Następnie po jakimś czasie, postanowiłem ułatwić sobie życie i kupiłem sobie plujkę w postaci atramentowego urządzenia wielofunkcyjnego. I tak całkiem nie tak dawno temu wpadła mi głowy pewna myśl, że bym sobie odkurzył warsztacik i coś skleił. Wybór padł właśnie na ten model.
Niestety od samego momentu zakupu niezbyt podobała mi się jego kolorystyka. Tzn nie żebym coś miał do Górnoślązaków, ani do malowania zakładowego katowickiego PKMu, po prostu bliższa ciału koszula i nie ważne, że wrocławskie MPK nie eksploatowało, ani nie eksploatuje, ani eksploatować nie będzie tego modelu Jelcza. Grunt, że zapadła decyzja o zmianie barw na wrocławskie. Niestety dla mnie, model wydany został w formacie B4, którego moje wielofunkcyjne cudo nie eksploatuje. Ale od czego jest internet. Tak przyznaję bez bicia, ściągnąłem sobie skany z futrzaka, które to okazały się nawet niezłe, ale nie idealne. Następnie te skany podrasowałem kolorystycznie, wydrukowałem na A4, otrzymując przy okazji model w skali 1:45 i skleiłem. I efekty klejenia wam tu oto prezentuję.
Na początek przedstawię okładkę wycinanki i fragment jej wnętrza jako dowód posiadania przeze mnie legalnie zakupionego modelu, który to zakupiłem w 2012 w sklepie modelarskim mieszczącym się w SDH Feniks przy wrocławskim Rynku:

A teraz zdjęcia modelu:
zdjęcia z lampą:

i bez lampy:

i szczegóły:
,
i jeszcze spojrzenie na wnętrze od przodu:

i od tyłu: ;)
.
Dla malkontentów dodam jeszcze, że malowanie zakładowe MPK Wrocław to temat rzeka i mimo ogólnego schematu, każdy autobus ma jakieś swoje wyłączne coś, co inaczej wyglądało na ikarusach, inaczej na volvach, jelczach (to już w ogóle jest kosmos), volvo-jelczach, mercedesach itd. Kto nie wierzy niech sobie obejrzy .
Numer taborowy, nadałem w oparciu mniej więcej o numerację wrocławskich jelczasów (czyli zakres od 9000 wzwyż), niemniej jest wyssany z palca, podobnie jak tablica rejestracyjna.

Na temat sklejalności napiszę tyle, że nie było źle, oczywiście nie obyło się również bez kilku główkowań. Pamiętajcie jednak, że model sklejałem z dostępnych w sieci skanów i wiadomo jak to bywa: tysiąc razy przymierz - nie pasuje, raz przyklej - O! Udało się. :)
Osobiście przyznam się do jednego błędu, mianowicie dobrałem złą czcionkę na numery taborowe. Otóż tak zależało mi na charakterystycznej dwójce, że nie zwróciłem uwagi na zły krój dziewiątki. Uwagę na to zwróciłem dużo później, niemniej jednak na cokolwiek było już za późno. Trudno.

Smacznego jabłka :)

--

Post zmieniony (06-08-14 21:43)

Post zmieniony (27-10-14 12:58)

 
06-08-14 22:10  Odp: [G] Jelcz M125M - KARTONOWE HOBBY - 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

...kiedy już skleję jakaś platformę kolejową, to pożyczę cod Ciebie - będą pasowały :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-08-14 11:38  Odp: [G] Jelcz M125M - KARTONOWE HOBBY - 1:45
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Hehe, czemu nie? Chyba, że coś mnie dziabnie i sam zacznę sklejać ciapągi. ;)

--
Syn ciężkostrawny.

 
08-08-14 10:19  Odp: [G] Autobus Jelcz Vecto M125M - KARTONOWE HOBBY - 1:45
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny ,czysto sklejony model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024