FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-04-14 22:38  [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam, z góry przepraszam za tytuł tematu, zmienię go natychmiast jeśli ktoś z Kolegów obecnych na forum rozwiąże zagadkę:
Co to za kadłub?



Model ten wykonuję, tak właściwie projektuję, od paru miesięcy. Niestety, mało czasu mam i jestem zbyt leniwy, ale ostatnio dość mocno ruszyłem do przodu. Dlatego też postanowilem ujawnić mój projekt i wrzucać kolejne odsłony postępów w pracach nad tą wspaniałą konstrukcją. Liczę oczywiście na pomoc i uwagi.
W międzyczasie wisi jeszcze na forum relacja Fokker e.V, mam nadzieję, że też coś przy nim uda mi się podłubać
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

--

Post zmieniony (09-04-14 09:12)

 
08-04-14 22:56  Odp: [R] Zagadka- projekt własny, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zapewne jakiś RWD, może 6 lub 9.

 
09-04-14 09:13  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam, zgadza się, jest to jeden z RWD, dokładnie RWD-6. Jak wrócę z roboty to wrzucę więcej zdjęć.
Pozdrawiam!

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
09-04-14 10:27  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No to masz we mnie zagorzałego widza i klienta. Jeżeli model będzie wykonany jak I-16 ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-04-14 10:45  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tez siedze i sie przygladam...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-04-14 11:34  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Może choć jeden projekt zostanie ukończony, bo jak dotąd samolot ten miał wyraźnego pecha...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
09-04-14 11:50  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A jakie masz plany odnośnie RWD - 6, składane skrzydła + mechanizacja płatów ?

 
09-04-14 16:31  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
lipa 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za zainteresowanie, do projektu podchodzę poważnie (może o tym świadczyć jakieś 6-8 sklejeń poszycia kadłuba do momentu zadowolenia z efektów- na zdjęciach poniżej). Ryszardzie, odnośnie składanych skrzydeł, myślałem o tym, ale sposób mocowania skrzydeł jest problematyczny, jeżeli zdecyduję się na to to tylko jako opcja, czyli nie będzie to ruchome połączenie, co najwyżej sklejenie na stałe. Odnośnie slotów, to wysuwały się one automatycznie (były "wysysane"), tak więc jeżeli model miałby stać, to mija się z celem robienie slotów, ale myślałem, żeby zrobić dioramkę z ukazaniem startu na bramkę, więc jeszcze się zastanawiam. Zobaczymy jeszcze jak to będzie wychodzić, ale sloty już zaprojektowane są. Odnośnie ukończenia lub nie ukończenia, już tylę pracy w to włożyłem, że nie wypada mi przerwać. A tak na poważnie- ciężko z czasem.
Wrzucam kolejne foty:



Zaprojektowane są jeszcze skrzydła, lotki, klapy, stery wysokości, część wnętrza, oszklenie kabiny, owiewka silnika, płoza ogonowa. A zostało jeszcze mnóstwo roboty...

--
Jan

W budowie: Fokker e.V

W kolejce: Hawker Hurricane od AH, P-51B od AH, PZL P.11c od AH

Skończone: I-16

 
09-04-14 16:55  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie wychodzi!!! Odnośnie slotów to miałem na myśli wykonanie ich jako oddzielny element płatów (tak jak lotki). Załączam zdjęcie RWD - 6 może się przyda.



Powodzenia !

 
09-04-14 16:55  Odp: [R] RWD-6 - projekt własny, skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie to wygląda.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024