FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-10-13 17:37  [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie,
słowo się rzekło (koledze Alski-emu) więc oto i jest zaczątek kolejnej relacji - czyli MPModel P-51A. Model zakupiłem niedawno przy okazji wizyty w empiku i... tak się jakoś stało, że został napoczęty :) Na temat historii maszyny nie będę się rozpisywać, znawcy wiedzą - wystarczy, że powiem "koń rasowy" :)

Okładka i sylwetka:








Kilka rzutów i rysunków z instrukcji:





Początki prac z modelem:





Retusz farbki wodne - zakupione w markecie:



Uwagi na tym etapie:
należy zwrócić uwagę na cz. K10 - tablica przyrządów, wg porady autora należy ją przyciąć lekko z prawej strony, żeby dało się ją bez problemu umieścić między kratownicami w kabinie.




Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (26-10-13 03:02)

 
05-10-13 17:44  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pieknie , dzieki .
Z przycinaniem to może sie wstrzymaj , może instrukcja do d.. ale co do pasowania to w messerze nawet takie duperełki pasowały co do ulamków mm.
A skąd wziąłeś tak dokladne powiększenie części do której przykleja się tablicę przyrządów ? Wygrada jak render a nie skan.
PS sory za wyciagnięcie Twoich relacji na wierzch , zrobiłem to tylko raz i wiecej nie będe , wiem ,że trzeba mieć wenę by wrócić.
--

Post zmieniony (05-10-13 17:46)

 
05-10-13 17:46  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zwróciłem się mailowo z pytaniem do autora i otrzymałem odpowiedź z takim podglądem.
A co do pozostałych relacji - mam ambitne plany pokończyć je na Święta :)

--

Post zmieniony (05-10-13 17:47)

 
05-10-13 17:53  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A i dodam jeszcze, że gotowy fotel należy przykleić tak jak na zdjęciu nr 3, czyli go pochylić do tyłu i oprzeć na wrędze.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
05-10-13 17:59  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No to ładnie ze strony projektanta że zareagował na pytanie , duzy +. I dlatego własnie prosiłem Cie o relację bo pytań może się pojawić więcej.

--

Post zmieniony (05-10-13 18:00)

 
05-10-13 18:07  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Będę się przyglądał twoim poczynaniom bo też niedługo zamierzam do niego usiąść.
Wydaje się przyjemny bo nie jest nadmiernie uszczegółowiony. Gdyby to było z AH to pewnie byłby jeszcze jeden arkusz drobnicy ;)

 
05-10-13 18:10  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kalafior - mam takie same odczucia co Ty, dlatego podoba mi się ten model.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
05-10-13 22:46  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oki, to dziś jeszcze tylko zdjęcia gotowej gł. części kabiny. Okleiłem też już całość wewnętrznym poszyciem. Wszystko pasuje.



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
06-10-13 08:21  Odp: [R] North American P-51A MPModel
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Wygląda perfekcyjnie. Czy traktowałeś papiera jakimś specyfikiem czy lecisz na żywca?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-10-13 09:34  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć BeBe :) jak to określiłeś "lecę na żywca". Akurat w przypadku tej wycinanki zrezygnowałem z impregnowania. Pewnie na końcu będzie jakiś lakier w sprayu. Założyłem sobie, że ma być to model szkolny i treningowy :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
06-10-13 10:21  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Trzeba przyznać że lecenie na zywca Ci wychodzi :) No i model lepiej dopracowany .

--

Post zmieniony (06-10-13 10:23)

 
06-10-13 10:40  Odp: [R] North American P-51A MPModel
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No to co to za szkolny? Z impregnowanego lepiej schodzą jakieś "dodatkowe" ilości kleju, a Ty wyraźnie tutaj wyższą nauką jazdy się posługujesz. Siadam więc i nie gdaczę oraz podpatruję Twoje wyniki z tą materią. ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-10-13 11:53  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie ma pojęcia szkolny , nie w tym przypadku , to będzie ładniutki model , bez wytrysków i fajerwerków Hala ale taki jak trzeba , nam sklejaczom.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
07-10-13 23:30  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy :) pisząc "szkolny" mam na myśli doskonalenie technik precyzyjnego cięcia, modelowania i w końcu klejenia, a bez impregnacji człowiek bardziej uważa :) Nadal siedzę sobie jeszcze w modelarskiej ławce szkolnej :)

Dziś wrzucam niewiele, ale może się komuś przyda. Generalnie powycinałem sobie części poszycia kadłuba. Po wycięciu jeszcze sobie gładzę krawędź danej części drobniutkim papierem ściernym, niwelując jakieś niedociągnięcia wynikłe z cięcia nożyczkami. Skleiłem też ostatni "bebech" który będzie widać w kabinie, to chyba jakaś radiostacja, ale musiałbym sprawdzić.



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-10-13 21:17  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oki wrzucam zdjęcie ukończonej części kabinowej. I przy okazji kilka słów dot. sklejania segmentów kadłuba (kolega Alski pytał chyba o to w relacji Hurrican-a). Otóż ząbkowaną sklejkę sklejam dopiero po wstępnym uformowaniu danego segmentu (klej butapren). Następnie zamykam cały segment (też klej butapren) i tutaj jeszcze niewielka ilość kleju błyskawicznego (kropelka). Całość jeszcze ściskam na kilka chwil specjalnym spinaczem.



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-10-13 22:31  Odp: [R] North American P-51A MPModel
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo ładnie i czysto ale dlaczego boczne części fotela odstają od oparcia ? Tak wygląda jakby na szczycie oparcia były niepotrzebne zaokrąglenia, z którymi nie ma już co zrobić albo jakbyś przez zapomnienie nie zagiął końcówek boczków zgodnie z profilem oparcia. Jeśli oparcie nie miało zaokrągleń, to trzeba było albo nieco zwęzić fotel likwidując tym samym zaokrąglenia albo pozostawiając zaokrąglenia skrócić boczki tak aby się kończyły przed zaokrągleniem, ewentualnie delikatnie wygiąć końcówki boczków i dokleić do zaokrąglenia oparcia. Ja bym spróbował to poprawić póki czas, potem te szczeliny będą bardzo widoczne przez oszklenie kabiny.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-10-13 22:41  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeczywiście Jhradca jest tak jak piszesz, fotel skleiłem tak jak pokazano w instrukcji, i tak takie szczeliny na górze powstały, ale jakoś to dognę do wewnątrz :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
27-10-13 00:23  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie! Jak zawsze w trudnym do odgadnięcia tempie, ale jakby nie było to zawsze jakiś mały krok do przodu. Udało mi się okleić poszyciem kokpit, trudności miałem z oszkloną częścią nr 6 - użyłem zbyt grubej folii co utrudniało formowanie i powodowało nieciekawe zagięcia. Myślę że byłoby o wiele lepiej gdyby wycinanka po prostu przewidywała jeden większy pasek folii a nie dwie osobno wklejane łezki. Skończyło się na tym, że wymieniłem oszklenie (tak na marginesie zapytam - skąd bierzecie dobrą folie na oszklenia - taka nie za cieniutka nie za gruba?).



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
27-10-13 07:29  Odp: [R] North American P-51A MPModel
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przód k-ba wygląda pięknie, oby tak dalej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-10-13 08:25  Odp: [R] North American P-51A MPModel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładnie Ci to idzie!
Jeśli mowa o folii na oszklenie - to trzeba dobrać możliwie najcieńszą i wiotką,choć nie ąż tak cienką,aby tworzyły się na niej fałdki...Ja mam zapasik folii uzywanej dawniej do rzutników-folia na tzw.foliogramy. Popytaj w sklepach z materiałami szkolnymi.Zresztą myslę,że inni Koledzy też maja jakieś ulubione rozwiązania.
Przyglądam się dalej z zainteresowaniem ; jestem piekielnie ciekaw jak zgrają się na połączeniach segmentów te białe paseczki ...;-> ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-10-13 09:17  Odp: [R] North American P-51A MPModel
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ha ha, amator i niby szkolny... Jakiego budzia używasz? Co to za firma? Patrząc na Twój model jeszcze bardziej się przekonuję do swojej tezy, za dużo patrzę... a za mało kleję. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
27-10-13 09:21  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ładnie się zapowiada. Jedynym mankamentem tej wycinanki jest całkowity brak brudzingu. Trochę taki jak makieta muzealna. Nowe wydanie, komputerowe opracowanie, można było to trochę ożywić.

 
27-10-13 18:32  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo dziękuję za Wasze wpisy :) jest to bardzo motywujące :) a idąc po kolei:

MARIUSZ - po wstępnych przymiarkach "białe paseczki" ładnie się schodzą, ale na 100% będzie można coś powiedzieć dopiero po sklejeniu w całość :)

BeBe - jeśli chodzi o klej to kupuję w zwykłym markecie - butapren z Dragona (gdzieś w innym wątku ktoś negatywnie wypowiadał się na temat tego kleju). A może zajrzę do Castoramy, ktoś by coś polecił?

Kalafior - rzeczywiście brak jakichkolwiek śladów eksploatacji - to chyba zaproszenie do działania :)

Tak sobie myślę i... następna odsłona nastąpi jak dobrze pójdzie w przyszły weekend :) wtedy powinien objawić się cały kadłub :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
27-10-13 19:06  Odp: [R] North American P-51A MPModel
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

O fuj, sam osobiście się wypowiadałem na temat tego śmierdziela. Musiałem po nim leczyć zapalenie spojówek. Korzystam z butapren plus z pattexu.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
27-10-13 19:30  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki BeBe - coś w tym musi być, bo od czasu do czasu też mam nieprzyjemne dolegliwości.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
03-11-13 11:15  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecałem "w weekend" więc słowa dotrzymuję :) może nie cały kadłub, ale trochę do przodu. Objawił się już napis "Barbie" na kadłubie i pierwsze łączenia białych pasów za kabiną pilota. Przy okazji zakupiłem też klej z Pattex-u, akurat nie było butaprenu, ale kupiłem Universal - pierwsze próby użycia zadawalające.



--

Post zmieniony (03-11-13 11:21)

 
03-11-13 11:47  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Pattex Uniwersal to taki bardziej wyschnięty butapren, moim zdaniem odrobinę szybciej łapie niż butapren ale chyba bardziej się ciągnie :p
Model w 2D nie przykuł mojej uwagi ale patrząc na to wykonanie to zaczynam zmieniać zdanie :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
08-12-13 16:28  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zaraz , zaraz !!! Napisałeś 'Kilka rzutów i rysunków z instrukcji"
Ja w sowjej wycinance wszystkie instrukcje mam w odcieniach szarości !!!! Bez kolorów!
Jakim cudem u Ciebie strzalki i wręgi maja inny kolor ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-12-13 16:35  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kup z Dragona klej obuwniczy. W moim odczuciu coś pomiędzy starym dobrym Hermolem a Butaprenem. Klei świetnie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-12-13 17:08  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego Alski :-) jakiś czas temu zakupiłem w sklepie internetowym również elektroniczną wersję tego modelu :-)
Sturmovik - dzięki za radę, z pewnością wypróbuję :)
--

Post zmieniony (08-12-13 17:09)

 
17-02-14 09:42  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jak tam sklejanie Paulos, jakieś postępy?
Zaraz się za niego biorę, tylko w wydaniu WAK i jestem ciekaw jakie są twoje dalsze odczucia na jego temat...

 
21-02-14 16:48  Odp: [R] North American P-51A MPModel
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja używam kleju polimerowego,jest przeźroczysty i nie jedzie jak budziol. A co do modelu - Rasowa Maszynka !!!

 
22-02-14 22:34  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Kalafior :) w zasadzie kadłub mam skończony. Postaram się w najbliższym czasie dodać kolejny odcinek w relacji. Jakby coś pytaj śmiało :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
06-07-14 01:09  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy może mi ktoś poradzić co mógłbym zrobić z następującym problemem. W wycinance ruchome części steru wysokości mają błąd - otóż jedna z tych części jest cała w kolorze górnego kamuflażu, a powinna mieć jasny jak cały spód maszyny. W wycinance nie ma też zapasu koloru więc kiepsko... Dla lepszego zobrazowania zdjęcie.



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
06-07-14 09:40  Odp: [R] North American P-51A MPModel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Trzeba by pokombinować ze skanem odwróconym "na lewo". Teoretyzuję, bo nie "posiadam" takich umiejętności.
Albo ( idąc za ciosem z początku relacji ) zwrócić sie z pytaniem do Autora...Może tak jak wcześniej będzie mógł pomóc?
Znalazłeś konkretny błąd wycinanki.
Jako marny modelarz-ja bym skleił tak jak jest z nadzieją,że nikt nie będzie oglądał modelu od dołu ;-)

P.S. Z przyjemnością obserwuję Twoją relację!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-07-14 10:52  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sprawdź linki, musisz tylko pokombinować z wydrukiem.
COREL 11
PDF
W przypadku problemów z pobraniem podaj maila.
(ten sam błąd jest w wersji elektronicznej...tu jednak da się to naprawić)
--

Post zmieniony (06-07-14 11:02)

 
06-07-14 11:10  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję koledzy za odzew :)
Marek S. - dziękuje za pliczek, rzeczywiście w wersji elektronicznej można pokombinować nie pamiętałem tylko czy ten plik jest z możliwością edycji.

W sumie to mógłbym tak zostawić, ale jest to nieco irytujące.

Miłej niedzieli :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
06-07-14 11:14  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wszystkie pliki Marka są w wersji umożliwiającej edycję. Musisz tylko zaimportować zawartość do corela.
Z moich skromnych doświadczeń drukarskich mogę powiedzieć, że lepiej wychodzi drukowanie z pdf,a. Gdy drukowałem z corela kolory miały inny odcień.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024