FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-07-03 07:42  [galeria] Takao ..czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
Spartan 

Na Forum:
Galerie - 3
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam.

Zdaję sobie sprawę, że wkraczam w strefę wysokiego ryzyka.:))

Wiem, że jest to wysoce niebezpieczne.:))

Po prezenzacjach Saburo-"Nagato" i Randara-"Takao" poprzeczka japońska została ustawiona bardzo wysoko.

Ten model jest o 1rok , góra dwa lata młodszy od Admirala Graf Spee, 1995-96 r.
Karton z połyskiem, pierwsze wydanie.


Copyright by Spartan

 
15-07-03 07:59  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Nie martw się, Saburo jest na urlopie :-)

 
15-07-03 07:59  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
Spartan 

Na Forum:
Galerie - 3
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Okręt ten, należy do moich ulubionych, tak jak i większości Kolegów jak zauważyłem.
Dlatego też, dałem tytuł z przymrużeniem oka. Pardon monsieurs.

Przy okazji, daje się zauważyć, że po latach pod wpływem powietrza i swiatła retusz odstaje kolorem od koloru farby drukarskiej.


Copyright by Spartan

 
15-07-03 10:00  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Gdyby nie to , że pofałdowały Ci się burty to model wyglądałby super , ale to błyszczący papier zmora modelarzy.
Jeśli miałbym określić mój ulubiony model to "Takao" zajmowałby jedno z czołowych miejsc.

 
15-07-03 10:14  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Nie przejmuj się Spartakus. Jak byś zobaczył mojego Takao to byś padł ze śmiechu. Też papier kredowy retuszowany mattem - wynik tragiczny. Na szczęście mam drugi egzemplarz już na matowym papierze. Takao to także jeden z moich faworytów. Piękny okręt nie ma co.... . Serdecznie pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
15-07-03 10:24  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Fakt, burty pomarszczyly sie conieco, ciekawe czy to wynik czasu, czy od razu cos z nimi bylo nie tak? Zgadzam sie z Hanysem, sylwetka Takao jest niebezpiecznie ladna...

pzdr
Kemot

 
15-07-03 11:32  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W zasadzie dlaczego butry są pomarszczone? U mnie nie było z tym kłopotów. Za to widać wszystkie wręgi. Ten papier trzeba niestety podklejać brystolem.

 
15-07-03 13:07  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Okręt ma rasową sylwetkę - nie da się ukryć. Świetnie wygląda Twój model, jakbyś jeszcze znalazł czas na olinowanie i relingi - jeśli oczywiście chcesz - dodało by mu to jeszcze więcej uroku. No chyba że będziesz go robił raz jeszcze - matowy.

Warto burty podkleić brystolem, nie na całej wysokości, wystarczy pasek w środku tak do 5 mm od krawędzi i już nie będą wariować. W moim, po raz pierwszy nie podklejałem burt, i też się pozapadały. Na szczęście - sic! - musiałem je robić po raz drugi, zerwałem stare a nowe poszły już z dodatkowym "pancerzem". Dzisiaj robię trapy, może jeszcze uda mi się coś podziałać przy średniej artylerii - Porąbka już blisko :).


 
15-07-03 14:45  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
zbyszko_k 

 

Okręt wygląda bardzo efektownie. Ciekaw jestem tylko dlaczego burty się pomarszczyły. Jaka może być tego przyczyna. Lakierowałeś model? Jaki klej zastosowałeś? Może to miało jakieś znaczenie. Jeśli pamiętasz to napisz. Nie chciałbym powtórzyć twojego błędu ( o ile oczywiście to był błąd ).
Ale sam model wygląda świetnie. Gratulacje.

zbyszko_k

 
16-07-03 08:21  Re: Takao[foto] czyli jazda z góry Nitaka bez hamulców
Spartan 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Serwus

Odpowiadam- czas start :-))

Początkowo to pofalowanie burt prawie nie było widoczne. Model przez te lata stał w wilgotnym pokoju niestety , i tak się porobiło. W/g mojej oceny początkowe błędy w przyklejaniu burt spotęgowała, uwypukliła Natura-wilgoć.

Brak olinowania i relingów. Ech, w pewnym momencie miałem tego modelu dość:)) a na horyzoncie już czaiły się na mnie: Yamato, Sharnhorst, Bismarck i inne, które nawiasem mówiąc, po zakupieniu czekają spokojnie do dnia dzisiejszego.

Powrót do klejenia tego modelu? chyba nie. Ostatnio zakupiłem Gambier Bay.

Moje modele powstają bardzo powoli, niestety.

Dzięki wszystkim za uwagi.


Copyright by Spartan

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024