FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
01-07-13 12:53  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Skończyłem podwozie (nareszcie). Brudzenie odkładałem na koniec, ale teraz już wiem, że wygodniej by było robić je na bieżąco. Zwłaszcza tylne koła utrudniały mi rdzewienie resorów.
Mam nadzieję, że rura wydechowa nie razi już na tle całości, jeżeli się mylę to proszę napiszcie o tym - postaram się ją poprawić.

Zardzewiałe resory i dolna część chłodnicy, cieknąca miska olejowa, "zaolejona" przekładnia kierownicza, zakurzone opony i sprężynka, którą przeoczyłem podczas przyklejania wspomagania hamulca i elementów towarzyszących:



Resory (jak wyżej), cieknący (jak wyżej) mechanizm różnicowy:



Opony (również jak wyżej)



Na koniec mała "endogaleria":







Wakacje się rozpoczęły i ja też zrobię sobie wakacje od Stara - planowane rozpoczęcie nadwozia: sierpień.

--

Post zmieniony (02-07-13 22:33)

 
01-07-13 14:36  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dopatrzyłem się nawet "letko": łysych opon. Podziwiam !

 
01-07-13 16:20  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się. Jak zdążył zardzewieć to i opony zjechał :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-07-13 22:33  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Miło, że zwróciliście uwagę na opony :-). Ten efekt poza "wrażeniem estetycznym" miał również praktyczny cel - ponieważ koła się obracają matowa farba miała tendencję do ścierania się i nabierania połysku. Wklepanie suchej pasteli w bieżnik spowodowało zahamowanie tego procesu.

--
Pozdrawiam
Quba

 
07-11-13 22:19  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam ponownie,

Ten post lepiej nazwać wznowieniem relacji niż aktualizacją. Pomimo trudności udało mi się skleić coś, co można pokazać:

- "Płyta podłogowa" i błotniki - jeszcze nie pomalowane. Szczególnie przód sprawił mi dużo problemów z dopasowaniem poszczególnych fragmentów.



- Wnętrze schowka nr 13:



- Drzwi schowka:



- Wyposażenie: klucze do węży (sztuk 4) i węże ssawne 110 (sztuk 6). Na zdjęciach widać ten sam komplet - nie mogłem się zdecydować, które ujęcie jest lepsze.



- I na koniec wszystko na swoim miejscu:



Wstawiłbym zdjęcia podwozia z nadwoziem, ale wczoraj słońce zaszło zanim udało mi się je zrobić, a dziś aura również nie sprzyjała fotografowaniu.

W dalszej kolejności zajmę się stopniami między błotnikami oraz zwężeniem przedniego zawieszenia (koła powinny "wypadać" w połowie szerokości błotników, a są prawie równo z ich zewnętrzną krawędzią.

--
Pozdrawiam
Quba

 
08-11-13 12:49  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Bardzo fajne te ssawniaki.

Pzdr

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
08-11-13 16:43  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Pogoda była nieco lepsza niż wczoraj więc postanowiłem zrobić uzupełnienie:





--
Pozdrawiam
Quba

 
02-12-13 16:40  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Mały krok naprzód - zbiornik paliwa:

-przed:



i po malowaniu:



--
Pozdrawiam
Quba

 
02-12-13 21:52  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Rurka się załamała i paliwko nie poleci :) A poważnie, fajny zbiorniczek.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-12-13 14:27  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

W wersji strażackiej bak był zamocowany pod ławką w przedziale załogi i żeby nalać do niego benzyny trzeba było ją otworzyć. Dlatego rurka miała taki kształt ( przynajmniej od góry) - musiała się zmieścić pod siedzeniem. Dolnego końca nie będzie widać więc nie przejmowałem się za bardzo jego wyglądem :-)

--
Pozdrawiam
Quba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024