FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-03-12 21:48  [Relacja] FCM 2C Modelik 1:25
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam ponownie.

Galerię udało mi się wstawić z powodzeniem - pora więc na kolejny krok - czas na relację:)

Model jest już nieco napoczęty ale wcześniej składał się właściwie z dużych pudełek posklejanych do kupy więc nie było co pokazywać.
Korzystam dla ułatwienia z wręg i gąsienic laserowych. Jak na razie model sklejał się niemal doskonale. Szkielet -układanka dopasowana. Miałem lekki zamieszanie z wręgami 21 i 24. teraz nie jestem już niczego pewien ale wygląda na to ze trzeba je zamienić miejscami. W górnej części sponsonów wkleiłem podposzycie gdyż moim zdaniem sam karton wycinankowy prędzej czy później by się odkształcił. Są tam naklejane podpory gąsienic a przerwy miedzy wręgami spore. Pracy niewiele a drobna ta operacja zapewnia spokój. Podobnie przód sponsonów który warto wzmocnić by nie kleić w powietrzu



Przednia część prawego sponsonu ma pewną niedokładność ale nie sprawia większego problemu. Lewy pasuje doskonale.


Koła delikatnie zmodyfikowałem dodając grubszą niż przewidziana obręcz - wycinankowa w porównaniu ze zdjęciami wydała mi się cieniutka.


Dziś korzystając z dobrego światła namieszałem farby - model będzie malowany. Tak że nitowanie i wygładzanie krawędzi jeszcze przede mną:) Ale że nitowanie to sama przyjemność to i śmiało spoglądam w przyszłość:)

Post zmieniony (22-03-12 21:49)

 
23-03-12 18:06  Odp: [Relacja] FCM 2C Modelik 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Domyślam się,że model bedziesz malował?
No i z przyjemnością zobaczyłbym jeszcze fotkę okładki Twojego modelu ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-03-12 22:14  Odp: [Relacja] FCM 2C Modelik 1:25
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Proszę bardzo - oto okładka


Model jak już pisałem będzie malowany. Teraz lepię kółka których jest mnóstwo i kolejne zdjęcia planuję jak już przez ten etap przebrnę.
Pozdrawiam

 
29-03-12 11:25  Odp: [Relacja] FCM 2C Modelik 1:25
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam ponownie.

Kółka skończone. Jest ich coś ponad 160 sztuk.. Przyznam szczerze że nie przykładałem się specjalnie - wszystkie niemal będą całkowicie lub niemal całkowicie zakryte. Tu uwaga dla korzystających z laserowo ciętego zestawu - kółeczka pierwszego typu - te bez tarczy maja tendencję do wykruszania się - zwłaszcza przy malowaniu. Jest tam bardzo delikatny obrys który nacięty laserem odpada przy byle muśnięciu a efekt jest tragiczny. Bliski byłem robienia ich od nowa ale ochłonąłem, przemyślałem i dałem sobie z tym spokój. Zepsute takie już zostały a resztę kleiłem wygrawerowana częścią do środka.




Wózki na razie luzem, nie doklejone, na tym etapie pracy by przeszkadzały. Na dnie przeprowadzałem próby z aerografem - fajna sprawa ale dobranie gęstości farbki, ciśnienia i zgranie wszystkiego to początkowo masakra :)
Teraz trwa nitowanie.
Pozdrawiam.

 
29-03-12 13:33  Odp: [Relacja] FCM 2C Modelik 1:25
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam. Przyglądam się pracy nad FCM. Bedę też go robić, jak skonczę stareńkiego Arromanchesa. Pozdrawiam

--
gienek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024