FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-02-12 19:40  [Galeria] USS Lexington - GPM
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Witam,

Pragne przedstawic ostatni model z kolekcji - USS Lexington. Do budowy modelu wykorzystalem laserowo wycinane wregi i toczone lufy. Do kompletu wykonalem wszystkie 72 samolociki zalaczone w wycinance, z ktorymi prezentuje sie niesamowicie. Jeden samolocik to bylo jakies 1.5 godziny roboty - wszystkie sklejalem chyba ze 3-4 tygodnie. Tym razem model w gablocie. Zdjecia pochodza z roznych miejsc - jednolita kolekcje zdjec wykonam po nastepnym weekendzie.

Zapraszam.



--

 
26-02-12 19:56  Odp: [Galeria] USS Lexington - GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny, rzeczywiście ten tłok na pokładzie jest niesamowity. Wspomniałeś w jednym z postów, że modele uczestniczyły w konkursach - z jakimi sukcesami?

PS. O sukcesach już wiem. Jeszcze raz gratuluję. :-)

--

Post zmieniony (26-02-12 21:28)

 
26-02-12 21:25  Odp: [Galeria] USS Lexington - GPM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście, flota lotnicza sprawia że "deska do prasowania" prezentuje się imponująco !!
Pzdr

 
26-02-12 22:35  Odp: [Galeria] USS Lexington - GPM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Rafał, widzę że rodzynki zostawiłeś na koniec:) Widać również, że im bliżej końca, tym wykonanie modeli lepsze. I tak powinno być. Gratuluję floty i szkoda, że jest tak daleko. Fajnie by było to wszystko zobaczyć na żywo!

 
26-02-12 22:49  Odp: [Galeria] USS Lexington - GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ;)
Model wygląda świetnie, wielkie brawa za wykonanie wszystkich samolotów.
Tak się składa, że mam ten model (niesklejony) i buduję teraz Grummana SF-1, tak rekreacyjnie ;) 1,5 godziny na 1 samolot to świetne tempo, ja nad moim siedziałem kilka razy dłużej. Jak panu udało się je wykonać tak szybko? Ile zajęła budowa samego okrętu?

Czy samoloty z czerwonymi skrzydełkami nie powinny być w hangarze pod pokładem?

Pozdrawiam i gratuluję imponującej kolekcji

--

 
26-02-12 23:29  Odp: [Galeria] USS Lexington - GPM
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Nie wiem czy rodzynek - po prostu jest to ostatni model ktory wykonalem (ale dziekuje). Mialem troche problemow z rufa i pokladem lotniczym na rufie - udalo mi sie jakos z tego wybrnac...
I teraz siedze i sie zastanawiam co nastepne. Mam co prawda rozpoczety Admiral Graf Spee - ale nie jest on zbyt wymagajacy. Na pewno cos wymysle...

Jezeli chodzi o samolociki - to papier w wycinance jest zbyt gruby i albo sie zmniejszy wregi, albo trzeba je przyklejac tak ze sa widoczne. Jak rowniez proponuje wykonac zastrzaly pomiedzy platami z jednego tylko arkusza i druga strone wyretuszowac (inaczej wyglada zbyt grubo). Zastrzaly pomiedzy kadlubem i platem - wykonac z drutu 0.2 mm - jak rowniez konstrukcje podwozia (wycinanie i tak nic nie da bo papier jest za miekki). Pozniej wyretuszowac wszystkie biale (druciane) elementy. Po wykonaniu 50 samolocikow nastepne sie wykonuje z automatu i zajmuja nie wiecej niz godzine... Na pewno jest potrzebne sporo wytrwalosci...

Budowa samego modelu zajela okolo 3 miesiecy... (nie jest zbyt skomplikowany). A odnosnie co powinno byc na, a co pod pokladem? Jaki jest sens wykonywac samolociki jezeli nie mozna ich postawic na pokladzie? Poza tym gdzies sie natknalem na zdjecie z Saratoga majaca samoloty na pokladzie podczas parady... Nie oczekiwalbym ze wszystkie beda na pokladzie podczas regularnych operacji lotniczych.

Pozdrawiam

--

 
27-02-12 12:04  Odp: [Galeria] USS Lexington - GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rafal_T napisał: "I teraz siedze i sie zastanawiam co nastepne. Mam co prawda rozpoczety Admiral Graf Spee - ale nie jest on zbyt wymagajacy. Na pewno cos wymysle..."

Nie zastanawiaj się tylko zakładaj [Relację] Admirała Graf Spee i do przodu. Zastanawiać się będziesz jak go skończysz. :-) Trzymam kciuki. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-02-12 14:47  Odp: [Galeria] USS Lexington - GPM
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
WOW..........!!!!,no pieknie Rafal,ale dajesz "chlopie" po bandzie z tymi Twoimi galeriami ,LEX jak malowany ,za te samoloty masz ode mnie juz "oskara" Pozdrawiam i podziwiam Krzysztof.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024