FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-12-11 20:45  [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich, partyzanci wycofali się ostatnio z pierwszej linii ,ale to nie oznaczało ,że porzucili wszelką nadzieje:). Fakt mam teraz o wiele mniej czasu niż kiedyś aby prowadzić relację. Mam czas tylko na klejenie po trochu dlatego uprzedzam pytania gdzie relacja.
Prezentowany model to wydanie Kartonowej Encyklopedii Techniki z 2010. Jest to wznowienie wydania tego samego okrętu z 2005 roku . Porównując te dwa wydania jedyna zmiana jaka nastąpiła to kolorystyka całego okrętu. Po za tym nie zmieniono praktycznie nic. Nawet nie pofatygowano się aby wydrukować kolorowe zdjęcia sklejonego modelu które są w wydaniu z 2005. Po prostu w nowym wydaniu jest zwykłe ksero na którym kompletnie nic nie widać. Zdjęcia te miały zastąpić praktycznie brak jakichkolwiek rysunków, a te które są , są źle zredagowane. Błędy w numeracji części ,na rysunkach , na częściach, brak części, nadmiar części, są części które nie wiadomo gdzie przykleić, retusz miejsc na modelu do których mamy coś przykleić jest niezbędny bo po przystawieniu ich wyziera z pod nich biel pokładu. Błąd za błędem. Wychodzi nawet na to ,że nie wiadomo czy przypadkiem tak wyglądał ORP Orkan. Tylko załamać ręce ,ale jak się kupiło to trzeba skleić. Jeśli chodzi o kadłub to prawie wszystko pasuje. Dobry pomysł z dużo większym poszyciem bocznym które w razie czego można skrócić. Niestety w części dziobowej oba poszycia są tak samo źle wydrukowane jak problem burt w Modelikowej Oklahomie. Jest tam jakieś takie dziwne wyoblenie ponad pokładem które wystawało z 2,5 mmtrowym naddatkiem. Trzeba odcinać. Reszta problemów jak wyżej.
Z moich błędów to na pewno dno które mi trochę nie wyszło i po wnikliwszej ocenie ktoś dojrzy szparki na łączeniach poszycia dna. Są ze trzy miejsca w których mi się jak zwykle cos maznęło i widać nieudolne próby ich usunięcia. Lufy są kupne tak samo jak drabinki. Cała drutologia jest robiona własnoręcznie. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego modelu. Bardzo ładnie się prezentuje. Podobało mi się to ,że polowa modelu jest biała co zaoszczędziło mi dużo czasu który przeznaczyłbym na retusz.
Dobra koniec pitolenia oto galeria. Jak zwykle może wydać się chaotyczna ,ale innych zdjęć nie potrafię robić za co przepraszam:



Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
08-12-11 21:08  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak czytałem zanim obejrzałem :) to myślę sobie - kaszana. Ale jak już obejrzałem to jestem pozytywnie zaskoczony. Model wykonałeś wspaniale. Bardzo czysto i dokładnie. Jak dla mnie bomba. Gdybyś nie pisał o tych problemach to nigdy bym nie pomyślał, że coś jest nie tak z opracowaniem modelu. Gratuluję

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-12-11 21:40  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Gratulacje, mam takie same wrażenia co przedmówca.
PS. Czy wieże artyleryjskie miały taką przerwę między płytą czołową a dachem?

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
08-12-11 22:03  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Chciałem go popełnić, ale Adrian mnie odwiódł:) Widać, że model skleiłeś prosto z wycinanki bez żadnych ulepszeń ( np. działka 20mm). Ale jak na standard wyszedł bardzo ładnie-gratuluję modelu. Czy Ty czasami nie byłeś z tym modelem w Gołębiu?:) Widziałem relację i tak mi się wydaje:)

 
08-12-11 22:06  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,też czekam na lepszą wersję, model bardzo ładnie wykonany,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-12-11 22:16  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Po tekście wprowadzającym aż się bałem zdjęć otwierać, a tu jeden z fajniej sklejonych okrętów które ostatnio widziłem. Czyli wielka zasługa dla Ciebie że wyciągnęłes z tego projektu 120%.

 
08-12-11 23:06  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Mi się ten okręcik bardzo podoba :) Widać brak amatorszczyzny,pośpiechu i dróg na skróty :) Gratuluję

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
08-12-11 23:13  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Znam ten model od podszewki, sam go testowałem... wiem co go bolało. Sam też ponownie sprawdzę, bo po Burzy on właśnie idzie na warsztat.
Mam jednak pytanie, jak pasowały działa?

 
08-12-11 23:18  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

.......a i jeszcze jedno, jakich części brakowało?

 
09-12-11 05:29  Odp: [G] ORP ORKAN - Kartonowa Encyklopedia Techniki 2010
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Partyzant - no podziwiac za odwage i dotrwanie do konca.
Panowie zgadnijcie jakiego projektanta to jest "dzielo" ???
Ma on tu grono swoich wyznawcow ktorym widocznie takie bledy nie przeszkadzaja.......
Brak czesci - znowu ??!!!

Czy ktos juz skonczyl moze "Mogadora "albo "Matabele" ???
Chcialbym wiedziec czy ow projektant uczy sie na bledach i poprawia swoj warstzat czy dalej leci z koksem aby tylko "model" popelnic nie patrzac na nic......... sorry ale mnie to po prostu w.....ia takie podejscie do projektowania.

Pozdrawiam i szczerze podziwiam wykonawce modelu nie projektanta......

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024