FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-07-11 18:25  [Relacja] H-39 Grossdeutchland 1:400
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
Będzie to pierwsza relacja którą poprowadzę i jest to 3. model który zdecydowałem się sklejać.
Nie kleję "profesjonalnie" i nie znam wszystkich technik modelarskich, więc prosił bym Was abyście w miarę możliwości doradzali mi i dzielili się swoimi uwagami ;).

Fotki jak na razie nie są zbyt wygórowanej jakości bo robię je telefonem, ale i tak nie ma co na razie zaprezentować. Postaram się zdobyć aparat.

Wybrałem ten pancernik a raczej superpancernik bo spodobał mi się gdy zobaczyłem go w galerii Saburo. Do tego nie jest specjalnie drogi i nie ma dna więc to pewne ułatwienie (mam nadzieję). Zależało mi również na dobrym opracowaniu, a tak wynika z relacji w/w Saburo, którego relacja jest dla mnie wzorem.

Zacząłem oczywiście od szkieletu, który nie wymaga podklejania kartonem. Wycina się go przez to przyjemnie i wbrew pozorom jest bardzo sztywny. Cały pokład podkleiłem kartonem 0,5 mm. Zastosowałem tu sposób podglądnięty w relacji aby podkleić całość a wręgi na nadbudówkę odciąłem i przykleję je osobno.
Wszystko jak na razie pasuje idealnie, tylko tam gdzie na zdjęciu odstaje paseczek papieru nachodzi jeden na drugi (ok. 1 mm) ale pokład pasuje, więc po prostu go skrócę i dokleję.

Mam małe pytanka:
-Planuję zrobić bulaje, ale mają one średnicę ok 1 mm. Czym to wyciąć? Może igłą od strzykawki ?
-Może to głupie ale nie wiem czy na burtach też robicie bulaje więc pytam;p. Robicie na burtach bulaje?
-Poszycie na burtach jest z dwóch warstw. Jeśli bym robił bulaje to imitację szybek wklejać pomiędzy tymi warstwami czy całkiem z tyłu? Wydaje mi się że lepiej będzie całkiem z tyłu.
-I relingi. Planuję je wykonać samodzielnie. Czy lepiej wykonać reling po za modelem a potem go wkleić czy wstawić słupki w pokład a potem olinowanie?






Z góry dzięki
Pozdrawiam

Edit:
Aha. Zapomniałem napisać że jednak jest mały błąd ;p. Na zdjęciach to widać. Pokład ma dwa różne odcienie. To tyle z dzisiejszych spostrzeżeń :] .

--

Post zmieniony (22-07-11 18:30)

 
25-07-11 08:28  Odp: [Relacja] H-39 Grossdeutchland 1:400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Cześć.
1. Bulaje ja bym wycinała zaostrzoną igłą od strzykawki. Wewnętrzną warstwę burty pomalowałabym na czarno, ranciki wyciętych bulajów pomalowała "złotą" farbą (w tej skali doskonale imituje to mosiężne ramki bulajów), same bulaje wypełniłabym kropelką lakieru bezbarwnego błyszczącego.
2. Tak, na burtach tez robię bulaje.
3. Ja bym najpierw wklejała słupki relingów, potem przycięła je na szablonie na odpowiednią wysokość, potem naklejałabym górną poprzeczkę, potem dolną.
Powodzenia :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-07-11 21:50  Odp: [Relacja] H-39 Grossdeutchland 1:400
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za odpowiedź.
Są małe postępy ale na razie nie ma co opisywać.
Niestety praca nie pozwala mi porządnie zasiąść do modelu.

Mam jeszcze jedno pytanie. Zacząłem komin i próbuje zrobić te poziome druciki (nie wiem jak się to nazywa). Myślę że całkiem nieźle to wychodzi ale na strunie 0,3mm a wydaje mi się że jest za gruba. Na druciku miedzianym 0,2mm gorzej to wygląda bo jest za miękki.

No więc: Jaka powinna być grubość drutu w tej skali?

Pozdrawiam

 
30-07-11 01:10  Odp: [Relacja] H-39 Grossdeutchland 1:400
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

znam fajny trick delikatnie wciskaj tępym norzykiem linię imitujące łączenie blach pod światło wygląda super.Przekonaj się sam

 
30-07-11 10:27  Odp: [Relacja] H-39 Grossdeutchland 1:400
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W tej skali to 0,1 maksymalnie. Spróbuj z żyłką wędkarską.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024