FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-05-11 22:39  [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Witam.
Mogę tylko powiedzieć, że w chwili gdy dopadłem Jastrzębia wszystko nad czym do tej pory pracowałem rzuciłem w kąt.
Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę to cienki i delikatny papier, na którym wydrukowano części. Skłoniło mnie to to zeskanowania i wydrukowaniu modelu na nieco grubszym papierze. Niestety nawet grubszy papier sprawia mi nieco kłopotów - wydaje się nadal za delikatny (chodzi mi o elementy kadłuba). Drukując na grubszym kartonie zrezygnowałem z pasków pomiędzy elementami poszycia. Nakleiłem wręgi na tekturę 2mm i szlifowałem krawędzie dopasowując do krzywizn kadłuba.
Jak do tej pory nie można złego słowa powiedzieć o opracowaniu pod względem pasowania. Widoczne na poniższych zdjęciach babole to tylko i wyłącznie moja wina.



Przymierzam się właśnie do poprawienia dziobu. Myślę nad oderwaniem pierwszego segmentu (zapadnięte poszycie). Jeżeli ktoś mógłby mi poradzić jakiś inny (mniej inwazyjny) sposób naprawienia tego segmentu to będę wdzięczny.

I na koniec w moim egzemplarzu też występują przesunięcia kolorów tak jak u Cevy.

Post zmieniony (21-08-11 00:18)

 
31-05-11 22:14  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Choć wolę na... niż pod...wodne okręty bedę obserwował relację ze wzgledu na to, że ten ,,ptaszek" bardzo mi sie podoba. Co do tego segmentu to przynajmniej ja nie widze inniej metody niż delikatne odciecie tego elementu i ponowne przyklejenie po dopasowaniu (może bardziej doswiadczeni coś Ci poradzą lepszego) Powodzenia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-08-11 20:08  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

No i tak to jest z moimi relacjami. Coś tam sobie wieczorami dłubię, zrobię jedną część może dwie - za mało na wpis - a tu nagle gotowy model.
Czas więc na galerię.

Najpierw mój największy babol:


Teraz z daleka (tak wygląda najlepiej:


Teraz troszkę zbliżeń:




To co mnie pokonało widać najlepiej. Wybitnie nie podchodzi mi taki typ szkieletu. Co do spasowania części to nie było z tym żadnych problemów. Model kleiło się bardzo przyjemnie. Mam tylko trochę uwag do rysunków. Niektórych rzeczy trzeba było się domyślać. Gdyby nie relacja na Kartonworku i plany załączone do MO miałbym trochę problemów z montażem kilku elementów.

P.S.
Jańcio dzięki za motywację do dalszego sklejania tego modelu. Po tym jak schrzaniłem kadłub model miał wylądować w koszu. Gdyby nie spotkanie z Tobą na Geko pewnie tak by się stało.

--

Post zmieniony (21-08-11 00:16)

 
20-08-11 20:12  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Super Jaszczomb wyszedł :-)
Gratulacje!

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
20-08-11 20:17  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Fajny, czekałem aby gdzies zobaczyć ten model. Pewnie znasz, ale jeszcze raz polecam książkę B. Romanowskiego "Torpeda w celu".Można się czegoś ciekawego dowiedzieć o tym amerykańskim okręcie, jego przejęciu przez PWM oraz historii jego przypadkowego zatopienia.

 
20-08-11 20:36  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładnie wykonany model ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-08-11 20:48  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Zawsze mówiłem że nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka ale ja oglądałem To z bliska i wyglądało bardzo sympatycznie . W takiej sytuacji przypominam historię o dawnych greckich mistrzach układających terakotę . W każdej mozaice zawszę był jeden element ułożony odwrotnie aby nie drażnić bogów gdyż tylko oni mogli być bezbłędni .Podejrzewam że Biały po prostu boi się gniewu bogów . A co do zbliżeń to osobiście po proszę o więcej cycków , ewentualnie jakieś jędrne pośladki , byle nie z kartonu !

Pozdrawiam


Jańcio


HEY HEY !

 
20-08-11 20:50  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Panie ZbiG masz Pan rację. Jestem zwolennikiem modeli kartonowych wykonywanych w standardzie. Co najwyżej przeskalowuję je do 200.

 
20-08-11 20:53  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Gratuluję ukończenia modelu.
Wrażenie bardzo pozytywne.
A tak przy okazji. Czy mógłbym prosić Pana ZbiGa o przetłumaczenie tego tekstu:
super-cymes HI-FI oberzajer

Pierwsze słyszę a z całości wypowiedzi wnioskuję że ma to coś wspólnego z modelarstwem więc jestem ciekaw.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-08-11 20:54  Odp: [R] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
kari   

... "jastrząbek" bomba; teraz tylko prosić autora o wydanie "Sokoła" (N97) :-)

Post zmieniony (20-08-11 23:31)

 
21-08-11 10:18  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bardzo szczegółowe i całkowicie satysfakcjonujące wyjaśnienie.
Dziękuję i pozdrawiam.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-08-11 10:38  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Bardzo miły dla oka JASTRZĄB. Biały jak sobie poradziłeś z poprawką dzioba?

Pzdr

--

 
21-08-11 12:06  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

No i wyszedł świetnie. Jeśli kiedyś zdecyduję sie na podwodniaka to na 100 % bedzie to Jastrząb i nie będę ukrywał, że jakiś tam ( i to wcale duży )wpływ na to ma model który wykonałeś. Gratuluję !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-08-11 14:35  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Dzik i Jastrząb to moim zdaniem najlepsze i najpiękniejsze podwodniaki jakie pomagały Anglikom podczas 2.W.Ś
Modelik wyszedł przedni- gratulacje! :D

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
21-08-11 15:04  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Niestety z poprawką dzioba sobie nie poradziłem. Po odcięciu dwóch pierwszych segmentów, rozbebeszeniu ich i ponownym przyklejeniu wyszedł efekt jak na pierwszych zdjęciach w galerii. Tak jak pisałem model z tego powodu niemal wylądował w koszu.

 
21-08-11 15:19  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Dokładnie ZbiG. "Strasznymi bliźniakami" nazywano Dzika i Sokoła. Jastrząb nie powojował zbyt długo i nawet nie zawitał na może śródziemne gdzie Dzik i Sokół dostali taki przydomek. I tak samo zgodzę się z tobą że Jastrząb był starym i już dobrze zużytym okrętem przekazanym pod władanie Polskiej Bandery.

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
21-08-11 15:41  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

W rzeczywistości ORP Jastrząb był starym, jak na ówczesne standardy bardzo juz przestarzałym amerykańskim okrętem podwodnym typu S, który nie posiadał nazwy własnej, a tyko nr S-25.Okręt pierwotnie miał być przekazany Royal Navy (razem z innym okrętem S-3). Brytyjczycy zrzekli sie tej darowizny na rzecz PMW. ze strony amerykańskiej dowodził okrętem lieutenant St. Angelo. Jak na amerykańskie standardy, był to niski stopień służbowy dowódcy okrętu.Okręt był w fatalnym stanie technicznym, nawet nie nadawał sie do przeprowadzenia do przez Atlantyk do Wielkiej Brytanii. To właśnie wtedy bosman Czub ułożył ten słynny wierszyk "...przyjęto rupieć stary wbrew chęci załogi, i załoga pod kłak wzieta stara się jak może,często z przekleństwani dniami i nocami orze, aby kupę szmelcu do Glasgow dostawić, i tym imię marynarko szeroko rozsławić...".
Przydomek "straszne bliźniaki" dotyczył dwóch polskich okrętów -ORP Dzik oraz ORP Sokół. Co ciekawe, ten przydomek podobno wymyslili...sami członkowie załogi ORP Dzik.Tym bardziej, że tak naprawdę, ani podczas stacjonowania na Malcie, ani później okręty te w rzeczywistości wcale nie odniosły jakiś wielkich sukcesów. W dzisiejszej historiografii można coraz częściej zanleżć informacje, że dane dotyczące zwycięstw były zawyżane, zarówno pod względem ilości, jak i tonażu.Chociaż to może nie jest patriotyczne, ale uważam, że podczas II Wojny Światowej polskie okręty praktycznie nie odniosły znaczących sukcesów,a zapłaciły za to niewspółmiernie wysoka cenę.Często bynajmniej nie w walce, ale z winy słabo wyszkolonego dowództwa.ORP Orzeł, według badań historycznych, prawdopodobnie zatonął w wyniku eksplozji miny, wchodząć na pole minowe w wyniku błędnej nawigacji ( wcześniej zwykła dezercja Kłoczkowskiego). Podobnie się stało z ORP Kujawiak i ORP Orkan...ORP Jastrząb rówież zatonął w wyniku błędu dowódzcy (B.Romanowski), wchodząc do rejonu, gdzie nie powinno go być w tym czasie. ORP Grom został trafiony dwoma bombami przez pojedyńczy He-111, z bardzo dużej wysokości. Było to możliwe dzięki temu że okręt stał w miejscu, co było złamaniem zasad walki, ale również brytyjskich regulaminów walki na morzu.Większość załogi (poza alarmowa wachtą) po prostu spała.Inne okręty w tym czasie manewrowały w tym nieszczęsnym fiordzie.ORP Wilk, po przybyciu do Anglii, w ogóle nie nadawał sie do działań wojennych, zarówno z przyczyn technicznych, jak i ...ludzkich.Okręt ten chyba dotknęła najwieksza liczba dezercji w jednym czasie.No i samobójstwo jego dowódzcy...Co jest jeszcze ciekawe z tamtego okresu? Chyba sytuacja, jaka miała miejsce po internowaniu trzech polskich okrętów podwodnych w Szwecji (ORP Sęp, Ryś , Zbik). Po 1941r, po inwazji III Rzeszy na ZSRR, do Szwecji udała się delegacja przedstawicielstwa PMW, w celu ściągnięcia tych okrętów do Wielkiej Brytanii ( m.in. kpt Karnicki), wraz z załogami. Istniało "ciche" zezwolenie ówczesnych neutralnych władz szwedzkich. Niestety, nie udało się ściągnąć żadnego okrętu, a powodem było, przede wszystkim...brak chętnych do dalszej walki. Nie miał nawet kto tych okrętów odprowadzić do Wielkiej Brytanii.

Wybacz Biały, że pozwoliłem sobie wpisac ten post, poruszając takie tematy, a nie pisząc o Twoim modelu, ale po części wywołałeś temat modelem tego okrętu. A to są, moim zdaniem, bardzo ciekawe sprawy, chociaz mało znane. Obiecuję, że już nie będę Ci się wtrącał.


--

Post zmieniony (21-08-11 17:21)

 
21-08-11 20:16  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ładna budowa, tym bardziej, że ten model jest naprawdę mały.

Piszesz, że niektóre rysunki były niezrozumiałe. Możesz napisać które rysunki (elementy) sprawiły Tobie najwięcej trudności? Tak na zasadzie customer feedbacku :)

--
imagination+extrapolation

 
21-08-11 20:50  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Oj Tysiuniek, Tysiuniek. Ty lepiej więcej nie rób swoich wtrętów, bo błąd pogania błąd...

- S-25 to jak najbardziej nazwa własna (tak jak P-52 czy S-1)
- nie lt. St.Angelo a lt. cdr.
- skoro okręt nie nadawał się do przejścia przez Atlantyk to ciekawe na jakiej jednostce polscy marynarze wrócili do UK?
- najnowsze badania wskazują, że ORZEŁ nie zatonął na minach, a zatopili go nam sojusznicy
- ORKAN wszedł na minę??? Czy kolega aby jest pewien tej informacji??
- co do JASTRZĘBIA pełna zgoda, ale konwoju też tam nie powinno być
- poproszę o dokładny cytat z "brytyjskich regulaminów walki", które rzekomo złamał dca GROMA
- pomiędzy przejściem do Anglii a samobójstwem dcy WILKA "trochę" czasu minęło, w trakcie którego okręt jakoś nadawał się do działań wojennych
- kpt. mar. Karnicki nigdy nie odwiedził Szwecji celem sprowadzenia stamtąd polskich oopp
- nigdy nie istniało żadne "ciche" przyzwolenie władz szwedzkich na ewakuację polskich okrętów, a przyczyną nie wyprowadzenia polskich oopp nie był brak "chętnych do dalszej walki"


Pzdr

PS
Sorry Biały ;)

--

 
21-08-11 21:58  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dlaczego błędów?
O kilku z tych spraw pisze sam B. Romanowski w swojej książce "Torpeda w celu" - wydanie uzupełnione, "Seria z kotwiczką", 2006 (wydanie uzupełnione przez córkę Zofię B.Romanowskiego, na podstawie materiałów samego Autora.
Amerykańskim dowódcą S-25 był lieutnant St. Angelo - tak dokładnie podaje p. Romanowski - podaję za autorem.ORP Jastrząb, przed wyruszeniem przez Atlantyk, został poddany w amerykańskim porcie (bazie okrętów podwodnych) pierwszemu remontowi - New London, stan Connecticut, łącznie z malowaniem. Drugi, zasadniczy remont przeszedł okręt już po przybyciu do Szkocji, w bazie Royal Navy, w Rosyth...Dopiero wtedy został "dopuszczony" do działań wojennych.
Krótki opis dochodzenia i jego wyniki opisuje p. Romanowski w swojej "Torpedzie w celu", wydanie 1997, strona 251.Nie mam powodu, aby nie wierzyć Autorowi...Chociaż z drugiej strony, w/g M. Felińskiego, Autor nie do końca podał w książce wersję prawdziwą, starając jednak się w pewnym stopniu "wybielić"...
Wracając do okrętu S-25 To nie była nazwa własna okrętu, ponieważ do roku 1925 ukończono budowę 51 okrętów , czyli 31 wybudowanych w stoczni Holland-EB według jej projektu (S-1), piętnaście okrętów typu S-3 oraz jeden okręt typu S-2. Do służby w US Navy weszło 48 okrętów tego typu, w tym SS-130, czyli późniejszy Jastrząb.Była to po prostu nazwa cyfrowa, kolejna.Niektóre z tych okrętów miały nazwy własne, postaram się poszukac nazw - teraz niestety, nie pamiętam. Pamiętam natomiast "ptaszki" z Hawajów...
Co do "Groma" i złamania brytyjskich "King's Regulations"...Wspomina o tym kilku autorów, między innymi p.Pertek, a także kilka opracowń historycznych dotyczących jego zatopienia. Proste do znaleźienia w sieci - polecam świtny film z ekspedycji do wraku tego okrętu...
Co do "Wilka"...Historie tych rejsów i kłopotów powstałych podczas ich wykonywania, równiez znajdziesz w powyższym opracowaniu P.Romanowskiego, atakże w skryptach Polskiego Archiwum MW w Londynie - do znaleźienia w sieci (szersza wersja angielska, węższa polska)...Jest tam opisana próba wyjaśnienia śmierci komandora. Krawczyka - myślę, że wiarygodna.
Co do tzw. sprawy szwedzkiej...To co piszesz, to jest wersja oficjalna ...Rzeczywistość była troche mniej chwalebna - zreszta po wojnie uczyniono podobnie z postacią Kłoczkowskiego - chociażby słynny film Buczkowskiego "Orzeł"...
Co do wizyty Karnickiego w Szwecji...Teraz sam już nie jestem pewien nazwiska, ale sprawdzę.Może masz rację...Może cos pomieszałem.Sprawdzę dokładnie...
Co do ORP Orkan...Tu są, wśród historyków dwie wersje..Jedna mówi o storpedowaniu okrętu przez U-378 (Mader), druga o wejściu na minę. Za druga wersją przemawia fakt, że U-378 nie zgłosił tego zatopienia w swoim meldunku do niemieckiego dowództwa.Ale tutaj też nie jestem pewien na 100%, zreszta chyba nikt do dzisiaj...
Co do Orła - częściowo się zgadzam, ale jednak do tej pory żadna wersja nie jest pewna ani sprawdzona...Obowiązują, póki co, obydwie...Chyba, że kiedys jakaś ekspedycja wreszcie znajdzie wrak i uda sie go zbadać...
Oj, Crolic, Crolic..Przecież żyjemy w dobie pełnych opracować i internetu...
Kol. Biały nas zamorduje za te dyskusje w Jego wątku...Zamiast rozmawiać o modelu, my o takich dywagacjach historycznych.

Przepraszam, Biały...

Polecam taka starą książeczkę Zbigniewa Damskiego, wydaną w ramch serii "Żółtego Tygrysa" - "382 dni Kujawiaka". Małe, ale ciekawe...

Post zmieniony (21-08-11 22:41)

 
22-08-11 22:19  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Najwięcej problemów miałem z karabinkiem - rys. 10 nie do końca wskazuje na poprawny montaż elementu X16.
Nigdzie nie ma informacji, że reling w rejonie działa ma być odchylony - gdyby nie zdjęcia zrobiłbym go pionowo.
Peryskopy - wg szablonów wyglądają nieco inaczej niż na rysunkach montażowych.
Na rysunkach w części dziobowej znajdują się trzy knagi (części 16c) - w opracowaniu nie tylko nie ma miejsca na segmencie 12 na knagę, ale ich ilość sugeruje że nie powinno jej tam być.
Nie są to rzeczy, które mogłyby utrudnić budowę modelu, który sklejał się znakomicie.
Problemy z dziobowymi segmentami miałem na własne życzenie.

 
22-08-11 22:51  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ok, dzięki.

--
imagination+extrapolation

 
22-09-13 19:45  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Witajcie
Przybyłem dziś do Przeciszowa coby posprzątać swoje graty a tu taka niespodziewajka :-))))

 
22-09-13 20:42  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratki !! :)

 
22-09-13 21:59  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Gratulacje!
Ja cieszę się jeszcze bardziej niż Ty :) z tego trzeciego miejsca.

--
imagination+extrapolation

 
22-09-13 22:04  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję !

 
22-09-13 22:19  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-09-13 07:43  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Gratulacje już były a teraz małe przypomnienie o gablotce na modele

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
23-09-13 10:02  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czekam na Orła.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
23-09-13 10:19  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładny model, dobrze wykonany.

--
Pozdrawiam Darek

 
23-09-13 10:23  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Była dobra praca to jest nagroda. Porządek rzeczy został zachowany i tak powinno być.
Gratuluję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-09-13 11:10  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratuluję ,model mały ale efektowny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-09-13 23:22  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Swietna robota moje uznanie i GRATULACJE

 
25-09-13 09:38  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Od siebie - oglądając obraz Werki z zatopienia Jastrzębia - na kiosku brak numeru taktycznego - A to był pedant i wszystko konfrontował z żyjącymi marynarzami i opierał na żródłach.

 
25-09-13 19:12  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

modellot1 temat już niejednokrotnie wałkowany i kojarzy mi się z tą sytuacją


--

Post zmieniony (26-09-13 11:22)

 
25-09-13 21:31  Odp: [R/G] ORP Jastrząb - Modelarstwo Okrętowe
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ramm to jest temat na miarę naszych możliwości.
Ale wpadła mi reprodukcja obrazu i dodaje jako ciekawostkę i uzupełnienie tamtego tematu
Też tak myślę ,ale Pan Werka był światłym człowiekiem i o takich trikach cenzury wiedział a jednak namalował Jastrzębia bez znaku taktycznego - to tylko jako uwaga na przyszłość .
Nie kwestionuje twoich ustaleń bo też tak uważam ,ale coś P Werka dał się zmylić ,, przeoczył , poszedł na łatwiznę . Zawsze coś nowego w temacie.Te zdjęcia znam na pamięć .
sami zobaczcie jak nie wierzycie milicji

Post zmieniony (25-09-13 22:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024