FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-05-03 11:08  [Galeria] Nagato
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Pancernik Nagato...
Dla mnie jeden z najpiękniejszych okrętów wojennych XX wieku. Pływał w latach 1920 – 1946. Na początku II wojny światowej okręt flagowy admirała Yamamoto. Pierwszy okręt na którym zamontowano 16-calowe działa. Jedyny japoński pancernik, który dotrwał do końca wojny. Zatopiony podczas testów atomowych na atolu Bikini – przetrwał 2 bliskie wybuchy jądrowe...
W czasie służby był wielokrotnie modernizowany – model przedstawia sylwetkę okrętu w 1941 roku.
Dla zainteresowanych historią polecam 2 monografie morskie: autorstwa Mirosława Skwiota oraz druga napisana przez Larsa Ahlberga.
Długość modelu 112,5 cm. Żadnych problemów ze sklejaniem. Na rynku niestety to już dawno wysprzedany weteran.
Model nie jest idealny – wiem, ale ja się dopiero uczę sklejać.
Dla zainteresowanych chętnie pomogę uwagami na temat sklejania.
Fotografie za chwilę.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-05-03 11:10  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Pierwsza seria

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-05-03 11:17  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Druga seria

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-05-03 11:32  Re: model NAGATO
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Śliczny!........ odjęło mi mowę :-)
można prosić jakieś zbliżenia? please please please

 
13-05-03 11:39  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

wstawię kilka zbliżeń, dajcie mi chwilę...

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-05-03 12:18  Re: model NAGATO
Agand 

 

To poczekam .... ale już gratuluję.... BOMBA!!!!! Mam nadzieję, że będzie na galerii... :)))

Pozdrówka
Agand

 
13-05-03 13:05  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
kilka zbliżeń

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-05-03 13:07  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i jeszcze...

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-05-03 13:26  Re: model NAGATO
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

skwituję to jednym słowem powinieneś zmienić nick na King Saburo I :-) - naprawdę świetna robota i świetny okręt

 
13-05-03 13:35  Re: model NAGATO
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Uaaa!
Piękny!
Z nadbudówkami do samego nieba!

 
13-05-03 13:36  Re: model NAGATO
Konrad G.   

Po prostu super... Ciekawi mnie olinowanie. Z czego korzystałeś, czy tylko z opisu budowy do modelu, czy też z innych źródeł? Z reguły w opisach modeli temat oliwania jest traktowany po macoszemu. Ja mam z tym największe problemy. Ale model naprawdę super.
Pozdrawiam
Konrad G

 
13-05-03 13:43  Re: model NAGATO
Waldemar   

Saburo.Gratulacje-wspaniała robota.Pozostanę jednak przy samolotach i pojazdach.Okręty niech pozostaną dla mistrzów.Przy okazji-czy mógłbyś napisać jaki samolot znajduje się na pokładzie?

 
13-05-03 13:58  Re: model NAGATO
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

okret bajka!, az trudno uwierzyc ze to przeciez wiekowe opracowanie nieco odstajace od obecnych standardow kartonowek. Az boje sie pomyslec co zrobisz z Bismarckiem Hala...

pzdr
Kemot

 
13-05-03 14:19  Re: model NAGATO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje !!!
Fantastyczny model fantastycznego okrętu !
Ładniejszy byłby chyba tylko któryś z typu "Takao", ale to są krążowniki.
W związku z tym, że również jestem posiadaczem "wiekowego opracowania" NAGATO Pana Grzegorza Nowaka mam takie pytanie: co sądzisz o możliwości wykonania kolumn przedniego masztu z sześciu odpowiednio wyprofilowanych patyczków drewnianych, osadzeniu ich w pokładzie i nakładaniu na nie kolejnych pomostów i nadbudówek ? Głównie chodzi o to, czy model zachowuje potrzebną do tego symetrię ?
Pozdrawiam

 
13-05-03 14:22  Re: model NAGATO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I jeszcze jedno: jak robiłeś dno (szpachlówka, malowanie)? Wygląda idealnie !

 
13-05-03 14:33  Re: model NAGATO
Vatzeque   

Czizysss!!! Jakież to piękne, zajebiście ci wyszły pokrowce na działach - z prezerwatywy???? :-) Tak czy siak dobrze wykombinowane.

2080800

 
13-05-03 17:40  Re: model NAGATO
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Saburo - chylę czoła...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
13-05-03 18:25  Re: model NAGATO
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Saburo napisał: "Model nie jest idealny"
hahaha!
On chyba raczy sobie żartować!!!!!!

Poprostu fantastyczne! Duże wrażenie robi nadbudówka i działa.............
Genialny model = mistrzowski

Pozdrawiam!
Michał

 
13-05-03 19:08  Re: model NAGATO
redds 

 

Wkoncu widze ten okret wykonczony naprawde super :)

 
13-05-03 20:50  Re: model NAGATO
Hook6   

 

Jeszcze kilka dni temu wpisałem tu do wyszukiwarki Nagato i ... niewiele znalazłem. Sprawiłeś mi wielką niespodziankę - a to dlatego, że po długich poszukiwaniach
6 maja kupiłem ten model we wrocławskiej księgarni Eureka i to był już ostatni egzemplarz!!! Nagato to rzeczywiście jeden z piękniejszych i niezwykle zasłużonych pancerników. Zdjęcia, które tu wstawiłeś tylko zachęcają do rozpoczęcia jego budowy. Ściągnąłem je i zaraz zacznę analizować. Jeśli znajdziesz czas i nie sprawi Ci to kłopotu, to proszę o jakieś dodatkowe materiały czy nawet zdjęcia modelu oraz choćby króciutką recenzję o napotkanych przy budowie problemach. Mój Nagato chyba nie będzie taki piękny ale mając wzór będę się bardzo starał. Brawo Saburo!!!

 
13-05-03 21:32  Re: model NAGATO
zbyszko_k 

 

Piękny model. Sam okręt jest rzeczywiście bardzo interesujący i ogladanie jego modelu to prawdziwa przyjemność. Sam chciałbym mieć go w swojej kolekcji, niestety nie udało mi się go nabyć. Może będzie dodruk. Tak czy inaczej jest Ci czego zazdrościć. Gratulacje.

zbyszko_k

 
13-05-03 21:48  Re: model NAGATO
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Ten model ma chyba duszę!.......... I Ty mu ją nadałeś!
W sejmie powinien wisieć link tej modelarskiej strony. W przerwach między obradami, część pajaców mogłaby sobie popatrzeć, jak się robi porządną robotę z wielką pasją. Może naszłaby ich jakaś refleksja i opamiętanie.

 
13-05-03 22:09  Re: model NAGATO
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

EXTRA !!!
Wreszcie można go zobaczyć.

Do tego co piszą inni dodałbym od siebie, że bardzo mi się podoba oryginalny japoński podpis okrętu oraz że mam nadzieję że podeślesz KONRADUSOWI zdjęcia do galerii w pełnej rozdzielczości.

Skoro można pytać to do rzeczy bo przecież wiele pomysłów można wykorzystać też w innych pływadłach:

1) z czego i jak zrobiłeś relingi ?
2) czy mi się zdaje czy dobrze widzę że część okien jest wyciętych ?
3) jak i z czego zrobiłeś drabinki te pionowe i te pochyłe (czy mają stopnie?) ?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
13-05-03 22:21  Re: model NAGATO
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

4) jak i z czego wykonałeś szklaną część reflektorów ?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
13-05-03 23:08  Re: model NAGATO
Mirek 



 - 2

Arigato, Saburo-San ;-)
Kamien spadl mi z serca bo ja mam ten model tylko skad qrde wziasc czas zeby go tak skleic?!!!!!!!!!!!!!!
Ja bym chcial te zdjecia w duzej rozdzielczosci do swojej kolekcji.................

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
14-05-03 06:41  Re: model NAGATO
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Nie dziwcie się... model tak wyszedł bo Saburo ma "hyzia" :-) na punkcie Nagato. Wszystkie dostępne materialy itd... Będę jechał koło tego modelu do Kruszwicy to sobie efekt koncowy przed wszystkimi pooglądam he he.

 
14-05-03 07:17  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Konrad G.
Olinowanie uprościłem bo właśnie brakowało mi dokladnych danych. Korzystałem z tego co w opracowaniu, z kilku bardzo ładnych fotografii modelu Mutsu i trochę z planów. W planach i w opracowaniu nie zawsze widać dokładnie dolne zamocowania lin. A szkoda bo mając te informacje zrobiłbym to dokładniej. Użyłem nitki jedwabnej.

Fokker
Wodnosamolot rozpoznawczy Nakajima typ 95 model 1 (E8N1) „Dave”.

Włodek
Pomysł dobry ale ryzykowny. Maszt heptapodalny zbiega się w kształt stożka. Nie można więc nadziewać pokładów na filary tylko raczej filary wbijać pojedynczo od dołu. Gdybym kleił to teraz – to wykorzystałbym rurki mosiężne o idealnym rozmiarze jakie udało mi się kupić. Nie wycinałbym otworów tylko najpierw spasowałbym te 6 filarów i wyciąłbym otwory w pierwszym pokładzie. Potem nałożyłbym ten pokład, ale nie do końca – aby można ołówkiem zaznaczyć gdzie przejdą filary przez kolejny pokład. I tak poziom za poziomem za każdym razem wyjmując i zakładając z powrotem te filary i kontrolując spasowanie z podstawą nadbudówki.
Dno pomalowałem humbrolem nr 60. Szpachlówki nie użyłem. Na zdjęciu wygląda idealnie ale idealnie nie jest. Z bliska widać złączenia poszycia. Ale to były stare czasy kiedy nie miałem pojęcia o sklejaniu.

Vatzeque
Pokrowce na lufy zrobiłem z plasteliny. Pisałem kiedyś o tym w wątku dotyczącym pokrowców.

Hook6
Mam listę drobiazgów na które bym zwrócił uwagę przy sklejaniu. Wysyłam na Twój adres i chętnie podzielę się z zainteresowanymi tematem.

Wojtas.r
Materiały Konradusowi podeślę oczywiście.
Relingi fototrawione,
Tylko część okien jest wyciętych bo zaczynałem model jako laik i zrobiłem tak jak w wycinance. Potem zobaczyłem parę modeli i wpadłem na forum ale wszystkiego nie dało się już poprawić tylko kilka. Dzisiaj wykorzystałbym jeszcze specjalny dziurkacz do otworów.
Drabinki pionowe fototrawione z Abera, ukośne papierowe – za stopniami są tylko te rufowe.
Lustro reflektorów ze złotka od czekolady a szyba z folii do oprawy dokumentów.

Mirek
Według życzenia.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
14-05-03 08:01  Re: model NAGATO
Michał P 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do retuszu szarych krawędzi jaki użyłeś HU ?

 
14-05-03 08:13  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Do retuszu szarych części najlepiej pasuje humbrol 127.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
14-05-03 08:24  Re: model NAGATO
Miron 

 

Naprawe swietny model.

Temat tez super.

-----------------------------------------
Kartonowo na wesoło:)))))

 
14-05-03 09:19  Re: model NAGATO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy malując dno rozcieńczałeś czymś farbę ? Zwykle po malowaniu farbą wprost z puszki, zostają ślady po pęzlu na poszyciu.
I jeśli możesz podaj średnicę tych mosiężnych rurek na maszt.
Pozdrawiam serdecznie !

P.S. Nie mogę napatrzeć się na te zdjęcia ! Zaraz wyrzucą mnie z roboty !

 
14-05-03 12:06  Re: model NAGATO
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

No to pozostaje mi tylko złożyć serdeczne gratulacje !!!
Jeśli to twój pierwszy lub jeden z pierwszych modeli to z pewnością zgromadziłeś mnóstwo doświadczeń, które przydadzą się przy budowie następnego.

Co do okienek to też lubię je wycinać, podpatrzyłem że tak robią na steelnavy.com choć wprawdzie w skali 1/400 i w innym materiale, ale wygląda to dużo lepiej niż namalowane.

Fajnie że wyślesz zdjęcia do KONRADUSA, bo na pewno będą cieszyć wiele oczu i oby były inspiracją dla innych modelarzy.

A reflektory po prosut EXTRA !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
14-05-03 13:49  Re: model NAGATO
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Saburo!
Ty już wiesz, co myslę o twojej robocie i modelu. Więc się nie będę powtarzał.
Oficjalnie moje słowa uznania!
Reszta komplementów na żywca przy "Żywcu" w Kruszwicy.
Szkoda, że Pan Wyydawca spier... kolory doszczętnie. Model powinien być ciemnoszary i mieć przyzwoity kolor deskowania... Ale coż. Czas "Nagato" wydać po nowemu...

MacGregor

 
14-05-03 19:37  Re: model NAGATO
Kacper   

Niesamowita robota, niesamowity efekt. Popieram ponowne wydanie modelu!
Pozdrawiam,
Kacper

 
14-05-03 21:54  Re: model NAGATO
Hook6   

 

Ludzie! Dostałemm od mistrza plik Worda z opisem i dodatkowymi zdjęciami szczegółów. Kto chce kiedykolwiek kleić ten model - proście Go, proście!!! Przyda się każdemu budowniczemu Nagato. Saburo - jeszcze raz dziękuję.

 
14-05-03 23:10  Re: model NAGATO
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kawał porządnej roboty Saburo !
Widzę że masz duuuużo cierpliwości - tyle szczegółów i tak dobrze zrobionych.
Brawo! Żałuję że nie mogę go obejrzeć z bliska, pewnie bym się od niego nie oderwał :)

Mam nadzieję że ktoś wyda poprawioną kolorystycznie wersję tego opracowania, są szanse MacGregorze?


 
14-05-03 23:19  Re: model NAGATO
Kyofu 

 

W końcu pokazałeś go publicznie.
Teraz już wszyscy mogą zobaczyć co "tkwi w japończykach" ;-)
Zastanawiam się tylko gdzie u licha jest ta obiecana figórka Admirała Yamamoto???
Moje Gratulacje !!!
Kyofu.

 
15-05-03 07:35  Re: model NAGATO
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Saburo, jesteś wielki. Przez chwilę odjęło mi mowę. Chylę czoła przed mistrzem. A tak nawiasem mówiąc to wyszedł Ci żart że dopiero uczysz się sklejać...hehehe. Serdecznie pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
15-05-03 10:31  Re: model NAGATO
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Mirek,

A propos czasu na sklejanie pływadeł.
Osobiście zrezygnowałem z Seriali Polskich w Telewizji-i nie żałuję.
Oczywiście praca ciągnie się niemiłosiernie ze względu na całe mnóstwo obowiązków.
Ale jak się zacznie to już jakoś idzie.
Mój Kronprinz już zajął mi ponad rok czasu i sumie zajmie ok. 1,5 roku.
Ale wcale mnie to nie zraża i nie żałuję ani chwili spędzonej przy sklejaniu.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
15-05-03 12:01  Re: model NAGATO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Widzę, że odzew modelarzy na temat japońskich okrętów jest duży i bardzo mnie to cieszy.
Przy okazji podziękowania dla Ciebie, MacGregor za to opracowanie i pomoc merytoryczną jakiej mi udzieliłeś na temat tego okrętu !
A w poradach modelarskich i pomysłach (dla mnie - żółtodzioba) ma także udział kolega Kyofu i korespondencyjnie Adam z Inowrocławia. Dzięki, dużo się nauczyłem

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-05-03 12:16  Re: model NAGATO
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Heh.... co tu dużo gadać..... piękniutki....

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
15-05-03 12:59  Re: model NAGATO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mac Gregorowi należą się ogromne podziękowania, nie tylko za "Nagato", ale w ogóle za projektowanie modeli okrętów (szczególnie japońskich) , co niniejszym i publicznie tutaj czynię. Chociaż nie znam jeszcze wielu obecnych opracowań modeli kartonowych sądzę, że modele Pana Grzegorza mają już własną markę i charakter. Widać w nich zamiłowanie i inteligencję Autora. Klei się je naprawdę z dużą przyjemnością. Ewentualne trudności przy pracy nad nimi, każą natychmiast szukać własnych błędów, bo opracowania są naprawdę wysokiej klasy.
Pozdrawiam serdecznie.

 
15-05-03 13:27  Re: model NAGATO
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Panowie,
kapelusze z głów
szczęki z podłóg
i zabieramy się za sklejanie statków

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
17-05-03 12:27  Re: model NAGATO
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Serdeczne podziękowania dla McGregora
za opracowanie tego pięknego modelu.

To właśnie dzięki takim ludziom modelarstwo
kartonowe jest obecnie w Polsce jest na najwyższym
poziomie w świecie!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
18-05-03 22:07  Re: model NAGATO
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak piękny i dobrze sklejony jest ten model świadczy fakt , iż zajął on w Kruszwicy drugie miejsce wśród seniorów przegrywając jedynie z Piorunem micha. Gratuluję !!!!!!!!!!

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
18-05-03 22:26  Re: model NAGATO
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Byłem tam i go widziałem - jest piękniutki.
Gratuluję miejsca na "pudle".

Pozdrawiam - SpecModel

 
18-05-03 23:09  Re: model NAGATO
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gratuluję Michowi i Saburo - oba modele okręcików są przepiękne. Jeśli Saburo "uczy się" dopiero sklejać, to strach pomyśleć, co będzie jak już się nauczy:)))) SUPER! Brawo! Gratulacje jeszcze raz!!!

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-05-03 13:44  Re: model NAGATO
Jodaxx 

 

Miałem niewątpliwą przyjemność "dotknąć" Twojego drugiego dziecka, Saburo (pierwsze niech rośnie i rozwija się zdrowo). Jestem pod wrażeniem. Tym bardziej że waloryzuję swoje okręty, a podziwiam standardy. Tak trzymaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024