FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-10-10 16:07  [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich kolegów modelarzy,
w kolejnych postach chciałbym zaprezentować budowę modelu Sukhoi Su-30MK z wydawnictwa „Hobby Model” – (www.hobbymodel.com.pl), numer katalogowy 75. Cóż można ogólnie na temat wskazanego modelu powiedzieć , hmm ciśnie mi się na usta: „model jaki jest każdy widzi”, czyli tak: ręczna kreska (ze wszelkimi tego dobrodziejstwami), niezbyt skomplikowany kamuflaż (aczkolwiek jak się okazuje wydawcy coś się jednak pomieszało, ale o tym później), na kliku arkuszach różne odcienie kolorów (zapewne wina drukarni), ubogie wnętrze kabiny. Momentami jak się patrzy to ma się wrażenie jakby model był kreślony w pośpiechu (zwłaszcza jak się porówna owy model do prac np. pana Jacka Słowika czy do „perełki” (Mig-29) pana Jana Jędryki, których dzieła przecież też zaliczamy do „ręcznej kreski”), ale ująłbym to tak – taki po prostu styl. Poza tym wydawnictwo, jak wskazują dane na okładce, urzęduje w Oleśnicy, a to bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania więc trzeba wspierać :) Poza tym ostatnie pozycje wydawnicze są naprawdę doskonałe.
Początek budowy to szkielet, tutaj karton został przeze mnie dodatkowo wzmocniony lakierem poliuretanowym do drewna (pozostałe części modelu też zostaną nim pomalowane).
Relacja będzie powolna :) z racji deficytu czasu, a nieraz i weny :) na pewno przydadzą mi się rady bardziej doświadczonych kolegów, jaki i doping (po to też zakładam tutaj relację:)).
Model ma też jeden dość poważny mankament – nieodpowiedni kolor poszycia w dziobowej części (dziób-kabina), co z tym zrobię … jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego popołudnia!

Poniżej klika zdjęć, gdzieś mi się zapodziało zdjęcie okładki, ale za to parę rysunków z instrukcji :)




--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
09-10-10 22:05  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziś przymierzałem szkielet na sucho i mam w związku z tym wątpliwości, poniżej dwa zdjęcia i dwie kwestie:

a) podłużna cześć w instrukcji SK-F, a w wycinance jako 19*D nie wiem czy na początku ma przylegać do 11*a czy ma być tam mała szpara?

b) na drugim zdjęciu widać, że podłużna wręga jest nieco za długa - przycinać/szlifować ?



--

Post zmieniony (09-10-10 22:08)

 
10-10-10 00:17  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Dawno temu skleiłem ten model, i z tego co pamiętam to sporo pracy w niego włożyłem, nie wszystko też pasowało. Szczególnie górne poszycie kadłuba. Szkielet jest dość wiotki i radziłbym porządnie go usztywnić. Co do ostatniego zdjęcia, problem o ile pamiętam polega na tym, że owe wystające "listki" (z cyfrą 16) trzeba naciąć i przykleić do wręgi w miejscach oznaczonych jako SK-G. Równie dobrze możesz je obciąć i w inny sposób połączyć podłużnice z wręgą. Powodzenia w klejeniu, zasiadam w pierwszym rzędzie.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
10-10-10 19:03  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Tomcat za wpis :) jednego kibica już mam :)

Co do podłużnej wręgi to po prostu jest za długa o jakieś 1,5 mm więc nastąpiła korekta i małe zagięcie, aby był lekki docisk.

a co do pierwszego problemu to jeszcze nie wiem, a z instrukcji (rysunki) jakoś też nic nie wynika (tym bardziej z opisu).




--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
10-10-10 19:11  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Masz dwóch kibiców. Mam nadzieję, wytrwasz do końca budowy. Ja osobiście nie znoszę jak są różne odcienie kolorów itp. także życzę powodzenia w dalszej budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-10-10 19:18  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Trzeba było mówić od razu, że sprawdzasz obecność. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-10-10 19:28  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Koledzy za wpisy :) trzymajcie kciuki żebym wytrwał do końca - tak się też składa, że dzięki koledze "Viper" posiadam jeszcze dwa dodatkowe egzemplarze tego modelu, a więc jak coś napsuje to jest zapas :)

W sumie osiągnąłem już takie stadium w modelarstwie, że większość modeli jakie chciałem mieć leży na kupce w 2D :) czas więc na przejście w trzeci wymiar :)

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
10-10-10 20:05  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Coś mi się zdaje, że szykuje się niezła zabawa. Trzymam kciuki i powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-10-10 20:47  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jak masz jeszcze dwa egzemplarze to możesz szaleć :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-10-10 16:59  Odp: [Relacja] Su-30 MK Hobby Model (nr kat. 75)
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Największym problemem tego modelu jest ów błąd w druku, ciężko coś z nim zrobić. Najlepiej było by bo przeskanować i poprawić w fotoszopie;) Jak masz zamiar sobie z tym poradzić?

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024