FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-01-10 18:43  [Galeria] Parowóz Ol49 GPM
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witajcie,

Jakiś czas temu zostałem poproszony przez GPM o sklejenie tego maleńkiego parowoziku. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt że ów model jest w całości wycinany laserowo... Przyznam się szczerze że trochę się obawiałem ale jakoś się udało. Efekty widzicie poniżej.


Słów kilka o modelu. Wydany na kartonie barwionym w masie, plus trochę elementów na tekturze 1mm i 0.5mm. Kleiło się bez problemów, błędów nie znalazłem a to co widzicie jest tylko moją zasługą. Karton kształtuje się bez problemu, nawet maleńkie elementy można przy odrobinie wprawy bez problemu zwinąć czy ukształtować bez załamań czy rozwarstwiania. Jedyną właściwie wadą jest spory "apetyt" na SG - papier chłonie go jak gąbka i dopiero po "zaimpregnowaniu" można nim kleić. Polecam za to gęsty BCG lub butapren. To tyle.
Co do zdjęć, te na macie były wykonane tuż po sklejeniu, model jeszcze "ciepły" stąd widoczne ślady kleju etc. Te na jasnym tle już po ostatecznym lakierowaniu. Jak widać wszystko zniknęło :-)




Pozdrawiam!!

--

Hope is the first step on road to disappointment.

Post zmieniony (25-01-10 11:59)

 
24-01-10 19:27  Odp: [Galeria] Parowóz OL49 GPM
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No nie,łapiduch kolejarzem.Jak na pierwszy kolejowy model to debiut masz udany.
Gratulacje. A temat do kupienia-obowiązkowo.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
24-01-10 23:42  Odp: [Galeria] Parowóz OL49 GPM
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Małe jest piękne:) ale chyba nie ma tego jeszcze w sprzedaży?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024