FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-05-03 23:37  Re: [budowa] Mi-2 z MM
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Na moje oko mógłbys popracowac wiecej z wregami, tzn poszlifowac je aby pasowały do siebie wzajemnie (te które są obok siebie) i dopasowac równoczesnie do żądanego kształtu poszycia (aby nie było "uskoków" na poszyciu). Ja teraz tez robiłem (a własciewie jestem w trakcie) w ramach "mniej" wymagajacego modelu MIga 29 z MM i tam jest makabra aby cos dopasowac wszystko trzeba mierzyć 10 razy przed przyklejeniem a i tak nie zawsze wyjdzie, no ale co to znaczy miec cierpliwość :]

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
04-05-03 10:02  Re: [budowa] Mi-2 z MM
Drewal   

Co do "skrzydelek" to zawsze sie ich pozbywam, w ich miejsce wstawiajac cienki pasek papieru np. papier do drukarki. "Skrzydelka" powoduja powstanie brzydko wygladajacych uskokow, mozna co prawda sciac skalperem czesc elementu sklejanego i doszlifowac ja ale ja wybralem chyba latwiejsze rozwiazanie.

Z wregami mozesz miec problem, nie wiem czy uda Ci sie teraz tak dopasowac ogon aby nie wisial i lezal w osi kadluba, prawdopodobnie bedziesz musial nieco skorygowac ksztalt czesci 28, ja musialem ja nieco dociac.
Symetrie w tym elemencie mozna w prosty sposob zachowac stosujac metode, ktora prezentowal Gutes na swoim Wyzle.

tutaj. wrega 6 i wrega 7 sklejona razem, doszlifowana itd. wklejone w segment 27, a do tego dopasowujemy segment 28 z wklejonymi wregami 7a i 8 (ktore sklejone razem nie powinny stanowic problemu z umieszczeniem we wlasciwym miejscu). Taki sposob montazu pozwala na biezaco korygowac wszelki odchylenia od symetrii.

PS #1 Tak Furman masz racje nie wiem chyba bylem przemeczony i napisalem na zakladke, a mialo byc na sklejke.

PS #2 Wykonalem ten specyficzny dziob i musze powiedziec, ze nie obylo sie bez dodatkowych naciec w gornej powierzchn cz. 19, bez nich mialem efekt koncowy, ktory niestety odbiegal od oryginalu. (sorry za szkic, wykonalem go na paint'cie :)) )


PS #3 Powodzenia na maturze, trzymam kciuki

PS #4 Szukam wnetrza wersji sanitarnej Mi-2 gdzyby ktos dysponowal zdjeciami bylbym wdzieczny.

 
06-05-03 18:03  Re: [budowa] Mi-2 z MM
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

To zaoblenie to nic innego jak zaokraglenie segmentu (aby nie mial ostrego kantu i pasowal do kolejnego)

pzdr
Kemot

 
06-05-03 22:54  Re: [budowa] Mi-2 z MM
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Furman - jesteś genialny . Ja się do tej pory bałem złapać za śmigłowiec - więc jesteś NA PEWNO lepszy ode mnie. Czekam na dalsze relacje z budowy !!!

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
07-05-03 15:40  Re: [budowa] Mi-2 z MM
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

No i gicio Furman.
Jest jak jest ja ta nie poprawiam specjalnie jak cos nie wyszlo idealnie
bo po prostu wiem ze przy nastepnym modelu wyjdzie troche lepiej
a przy 10-tym to juz trudno bedzie uwierzyc ze robil go ten sam czlowiek.
Tj. dośw. i umiejętności z budowy kazdego modelu mniej lub bardziej
przydają sie przy następnym, bez względu czy to samolot czy statek
i czy duzy czy maly.

Tak czy siak trzymam kciuki
Tez jeszcze nie mam na swoim sumieniu zadnego smiglowca.

Myslalem nawet o sklejaniu Mi-2 mam chyba wystarczajaco
dokladne rysunki wnetrza ktore musialbym dorobic samodzielnie
ale biorac wrodzone lenistwo pewno wzialbym sie za jakiegos
gotowca.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
08-05-03 18:56  Re: [budowa] Mi-2 z MM
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzieki wielkie za wsparcie!
Na razie niestety modelik dalej lezy, bo za tydzien ustna maturka........
oba egzaminy bede mial w pierwszych dniach, wiec potem powinno zostac duzo czasu do wstepnego - moze mi sie uda wstrzelic helikopterek miedzy matematyke :)

wojtas.r: tez wierze w to co piszesz. Tym bardziej, ze to jest moj pierwszy model, wiec ciekawi mnie, co mi w ogole z niego wyjdzie :)

Drewal: dzieki serdeczne za wyczerpujace porady! jeden obraz jest zdecydowanie wart tysiaca slow!!!.....
a te podwojne wregi myslalem ze sie najpierw wkleja do sasiednich segmentow, a potem je skleja razem? bo jak tak jak rysujesz, to po co oni je w ogole rysuja osobno? nie mozna jednej grubej i poprofilowac? z drugiej strony, cos mi niezbyt idzie takie profilowanie wreg - tekturka sie strzepi i kudli.... czy krawedzie sie jakos utwardza?
a swoja droga - jak ty rysujesz takie piekne rysunki?!?
ciekawi mnie tez, czy Tobie rowniez 19-tka wyszla za krotka?

Kemot: chyba zaczynam rozumiec.... dzienks.

Frytek: raczysz sobie zartowac?.....

pozdroofka w piekną wiosnę tak dlugo na forum wyczekiwaną :)

 
08-05-03 20:25  Re: [budowa] Mi-2 z MM
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Odnośnie strzepienia się wręg przy profilowaniu to polecam kleje cyjanoakrylowe typu kropelka. Ja zgrubnie przygotowywuje daną wręge a potem nasaczam takim klejem jej obrzeża, a jak wyschnie karton jest twardy jak skała i można go szlifowac do woli i nie powinien sie strzepić. Juz o tym napisano wiele na forum, poszukaj.

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
08-05-03 23:14  Re: [budowa] Mi-2 z MM
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie Furman - nie raczę sobie żartować . Naprawdę nie sztuka jest nakleić pełno łatwych i prościutkich modeli - sztuka jest skleić coś trudniejszego. Dlatego szczerze powiedziałem.

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024