FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-11-09 19:55  [R/G] Richelieu z MM - duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Hejka



Z racji tego, że prace nad Zero dobiegają końca, pora powrócić do stoczni.
"Kardynał" był pierwszym modelem kartonowym okrętu, jaki zobaczyłem, gdy pod nosem wciąż wisiał mi mlekowy kożuch... A, że lubię wspomnień czar...
Nauczony walką z Szerszeniem, postanowiłem na sucho przymierzyć sobie kręgosłup kardynała i pojawiły się pierwsze "buraczki"...



Do następnego
Adieu

--

Post zmieniony (18-07-10 14:09)

 
16-11-09 14:56  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Kolejna odsłona klejenia na sucho:



Pomiędzy częścią 1 i 2 wystąpiła znaczna różnica. Stożki się nie zgrywają. Trzeba było ściąć jedno z ramion "trójkąta" części 1 (kolor czerwony) aby uzyskać spasowanie. Jednocześnie linijką sprawdziłem pasowalność reszty elementów pokładu i występują te same problemy. Jedynie części 3 i 4 są "prawie" dopasowane....

Do następnego
Adieu

--

 
16-11-09 23:42  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Aniol1982, czy nie myślałeś o drobnej walorce kanarkowego pokładu? Nie tak dawno temu lehcyfer pokazał bardzo fajny i w sumie prosty patent na pokład: klik.
Trzymam kciuki za dalszą budowę modelu!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
17-11-09 16:25  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Tuco: dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście muszę coś zrobić z pokładem, bo przy najmniejszej wilgoci z opuszków palców, karton wchodzi w interakcję i karton się automatycznie "mechaci".

Kolejny i ostatni już odcinek klejenia na sucho.



1- oś okrętu. Najlepiej wyznaczyć ją od środkowej części wodnicy, dzięki temu zachowamy prosty kręgosłup i unikniemy skrzywienia.
2- szczelina która powstała w wyniku wyznaczenia osi okrętu.
3- schodki, które pokazałem w pierwszym poście znikneły poprzez prawidłowe wyznaczenie osi okrętu. Lina zewnętrzna wodnicy idealnie zgrywa się pomiędzy częścią M1 i M2.

Teraz z czystym sumieniem choć z ręką na sercu mogę przystąpić do złożenia wszystkiego do kupy...

Do następnego
Adieu

--



Post zmieniony (01-12-09 22:39)

 
01-12-09 22:34  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Bonsoir!

Część nawodna "szarej eminencji" gotowa. Elementy W1 i W2 (dziobek Ryśka) zostawiam na koniec. Co do spasowania, to nie ukrywam, ale 3 dni zeszło mi na górę Ryśka. Największym "bonusem" jest brak zgrania się rowków podłużnicy z siatką wodnicy. Mój wybór padł na podłużnicę i według niej dłubałem. Wyjdzie w praniu, czy dobrze. Same żeberka też pozostawiają wiele do życzenia. Prawie każde trzeba było "obgryzać"...

Ciężko uwiecznia się takie "kolosy" Za tło posłużyło mi moje purpurowe prześcieradło, takie kardynalskie...



Adieu

--

 
02-12-09 18:01  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
ROBO 

 - 10

....ha ha ale zgrywus :) a ja myslałem ,ze to jakas figurka jest i nie klikałem w linka cały dzien az dopiero wieczorem bez przypadek zrobilem klik ! :]

- eh kiedy to było gdy na pochylni stał szkielet tego modelu ? ale model zdobi moja pułeczke do dnia dzisiejszego ,co prawda nie jest ucielesnieniem "modelarskiej sztuki ",ale kocham go za to ,ze jest :] wiec z przyjemnoscia bede widzem owego watku ...

powodzenia :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
03-12-09 19:26  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

ROBO- to między innymi dzięki Twojej galerii postawiłem na Ryśka. Z początku chciałem dokończyć Panzer IV z Modelika i ruszyć z Novikiem, ale szkoda mi tych perełek kleić poza granicami kraju. Musiałem znaleźć alternatywę a jednocześnie podnieś poprzeczkę po Szerszeniu. I podniosłem, ale o tym poźniej...

--

 
03-12-09 23:22  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Bonsoir!

Dzisiaj końcówka szkieletu. Rysiek dorobił się dołu. W zasadzie, to dół modelu spasowany jest prawie idealnie, ale czasami wręgi dolne nie pokrywają się z górnymi. Cóż, zdarza się... Dla ewentualnych/przyszłych sklejaczy, uważam, że nie warto sugerować się siatką wodnicy a jednak postawić na korytka obu podłużnic.
Szkielet kleiłem sposobem BCG+super glut. Owo połączenie tworzy bardzo mocną spoinę i szybko wiąże a to ważne w tego typu konstrukcji.



Do następnego
Adieu

--

 
03-12-09 23:35  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
ROBO 

 - 10

Rafale - to tym bardziej bede kibicował i motywował Cie do ukonczenia tego modelu a siebie do.....skonczenia artyleri plot :)

pozdrawiam.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
07-12-09 15:01  Odp: [R]Duch kardynała, czyli wspomnień czar...
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Bonjour

A z larwy motyl powstanie...



Użyłem znacznie więcej pianki niż potrzeba, ale to taki wybieg z mojej strony. Wolę więcej niż mniej, dzięki temu mniejsze szpary, mniejsza ilość szpachli.
Postawiłem na piankę, ponieważ metoda wklejania beleczek jakoś tak czasochłonna mi się wydaje. Bardzo interesująca jest metoda podpodszycia, ale przy starych opracowaniach ciężko ją zastosować, stąd rośnie mi piękny kokon.

Malutka errata do wcześniejszego postu o BCG+super glue. Całość szkieletu wzmocniłem moim ulubionym Minutexem.

Pozdrawiam

A tutaj mały bonus w ramach prac konkursowych. Irlandzkie widoki na piękna natury... :haha: :haha:



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024