FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-08-09 13:21  [relacja/galeria] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Po zakończeniu walki z P-11-tką przyszła kolej na kolejny model, tym razem wybórł padł na Jak-1b z wydawnictwa p. Halińskiego. Wiem, że nie będzie to pierwsza relacja na tym forum, ale z drugiej strony da to możliwość porównania ze sobą sklejanych modeli. Do modelu zakupiłem zestaw wręg wycinanych leserowo ponieważ zdecydowanie ułatwia, a co najważniejsze przyspiesza prace. Nie będzie więc zdjęć wyciętego i sklejonego szkieletu, relację rozpocznę od częściowo sklejonej kabiny pilota.



Nie skorzystałem w tym przypadku z gotowej kratownicy kadłuba która była zamieszczona w modelu, ale postanowiłem wykonać ją sam z odpowiednio docietych odcinków drutu owiniętego kartonem i pomalowanych.



Dwa zdjęcia fotela pilota, a następnie pozostałe detale kabiny.



Po zmontowaniu całego wyposażenia kabiny przyszła kolej na oklejenie centralnej części kadłuba. Oto efekty.



Nastepnie zabrałem się za chłodnicę oleju. Z poprzednich relacji można było zauważyć, że element ten sprawiał najwięcej kłopotów, dlatego pełen obaw zabrałem sie za sklejanie. jednak nie taki diabeł straszny, wyszło całkiem przyzwoicie. Oto efekty.



I jeszcze dwa zdjęcia oklejonej już kabiny pilota.



Następnym etapem budowy była przednia część kadłuba, czyli osłony silnika. Wyszło nie najgorzej z tym, że z lewej strony powstała niewielka szczelina - na zdjęciach zaznaczyłem ja obwódką - jednak jest to do wyretuszowania.



To na razie tyle w tej części relacji. Obecnie pracuje na szkieletem skrzydeł, jednak niedługo wybieram się na zasłużony urlop więc dalsza część relacji pod koniec sierpnia.

--

 
10-08-09 19:50  Odp: [relacja] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Pięknie! Szkoda trochę że wyszła Ci ta szparka :(

--

 
02-02-10 20:31  Odp: [relacja] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Długo mnie na tym forum nie było. Niestety, nie wszystko można zaplanować i budowa modelu znacznie sie przedłużyła. Ale wszystko ma swój koniec. Prace nad modelem zostały zakończone. Przedstawię skróconą relację - ponieważ nie posiadam zdjęć z niektórych etapów budowy (nie zrobiłem ich). całość zakończy galeria końcowa - powiedzmy.
Parę zdjęć z budowy sekcji ogonowej:

Następne zdjęcia pokazują ta samą sekcję z dołączonymi sterami kierunku i wysokości:

Tutaj niestety następuje przerwa. Nie posiadam zjęć z montażu skrzydła i wszystkich jego elementów: podwozia, lotek oraz klap. Moge tylko zaznaczyć, że większych kłopotów ze spasowaniem tych elementów nie miałem - zwłaszcz dotyczy to skrzydeł.
Na koniec pare zdjęć gotowego modelu. Jeszcze bez podstawki i odwróconego akwarium czyli gablotki (tak gablotkę nazwał szklasz u którego to ustrojstwo zamówiłem).
Życzę miłego oglądania.


--

 
02-02-10 21:07  Odp: [relacja] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratuluje ! Piekny model wyszedł :D

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
04-02-10 09:40  Odp: [relacja] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Biorąc pod uwagę datę początku relacji , oraz datę końca tejże, wychodzi mi , że sklejałeś model minimum 6 miesięcy.
Szczerze podziwiam piękny model,doskonały warsztat i tempo klejenia.
Wszytkiego po trochu zazdroszczę...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-02-10 12:48  Odp: [relacja] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Nie zaprzeczam, że tempo sklejania było delikatnie ujmując powolne. Na swoja obronę mogę tylko napisać, że pracuję w takiej "firmie" która często wysyła na różne szkolenia. tak się trafiło, że wylądowałem w Dębilnie na prawie 2 miechy. z tej przyczyne tempo pracy znacznie spadło. Dzięki za dobre słowa .

--

 
04-02-10 12:54  Odp: [relacja] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeśli u Ciebie tempo sklejania jest "delikatnie mówiąc - powolne" , to jak kulturalnie nazwać moje tempo ( Karaś) ??? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-02-10 19:12  Odp: [relacja/galeria] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Nie ma co porównywać Karasia do Jak-1b. Jest na pewno bardziej skomplikowany np. kabina. A tak po za tym kleje wtedy gdy czuję tzw. wenę i wiem że to co zrobię będzie mi się podobało. Po skończeniu tego Jaczka zabrałem się za Ju-87 B-2/R-2 z KW Carton Model i czuję że dopiero tutaj będzie jazda.

--

 
04-02-10 21:34  Odp: [relacja/galeria] Jak-1b AH Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Trzymam kciuki - będzie fajnie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024