FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
08-08-09 00:22  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Prac nad wyposażeniem kabiny ciąg dalszy.



--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
08-08-09 10:35  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

I jeszcze kilka zdjęć
pierwsze 3 fotki są robione w świetle żarówy, dwa ostatnie w świetle dziennym.
Ponieważ jest to pierwszy model gdzie zacząłem dłubać więcej niż daje wycinanka więc nie jest może idealnie, ale cały czas ćwiczę.



--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
16-10-09 23:08  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

elementy w 2D


Nieudolna próba ścinania krawędzi na ostro. Robiłem to pierwszy raz.


I efekt finalny tego podzespołu (przed końcowym retuszem).


--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (16-10-09 23:14)

 
17-10-09 20:08  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Mam pytanie co do lakierowania: czy srebrny nie zrobił się po potraktowaniu lakierem szary? Nie stracił swego metalicznego połysku?

A co do kabiny to jak na razie rewelka!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
17-10-09 20:18  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

A nie będzie Ci szkoda rozstać się z tym modelem? zapowiada się fajnie. ja na pewno bym za nim tęsknił ;)

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
17-10-09 21:12  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Srebro nie zmieniło swoich właściwości i błyszczy się tak jak wcześniej. Przynajmniej jak na razie. Zobaczę jak będzie się zachowywało to srebro na obłych elementach, czy będzie się łuszczyć i pękać czy nie. Jak na razie jedyny mankament jest taki że większość zwykłych klejów nie chce dobrze trzymać więc w dużym stopniu pozostaje SG. A poza tym klei się dobrze.

Co do tęsknot to mam ograniczone możliwości "składowania" więc jak to mówią łatwo przyszło łatwo pójdzie. No może niekoniecznie łatwo pójdzie bo to chyba może być jak z noszeniem cudzej ciąży. Pierwszy raz robię dla kogoś model więc potraktuję to jak dziewiczy poród. ;) Na razie mam świetną zabawę, a biorą pod uwagę że trochę przerabiam, dorabiam i odrobinę waloryzuję to tym bardziej mam satysfakcję.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
15-01-11 13:20  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Po wielu miesiącach czas nadrobić zaległości w relacji.

Tablica była eksperymentem ale w realu mi się podoba.




I częściowo już upakowane:


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
15-01-11 19:38  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wracam do pytania dzejkeja: sprawdzałeś jak zachowują się elementy polakierowane podczas formowania? Bo na razie robisz w zasadzie płaskie elementy.
Chodzi o zwijanie, wyginanie przy małych promieniach zginania itd. Mam niedobre wspomnienia po użyciu samochodowego akrylu - daje piękną gładź, rewelacyjne usztywnia, ale powłoka jest raczej kruchą skorupą. I u mnie przy wyginaniu odłaziła razem z podłożem - czyli z warstwą zadruku. Właściwie to się wykruszała.
Lakierowałem cienkimi warstwami (trzy albo cztery "napsiki", dawałem spory czas na wyschnięcie między kolejnymi), a nie jedną grubą - dla jasności.

A tablica i bebechy w "budce kierowcy" - no, no... Wielce korzystnie...

Post zmieniony (15-01-11 19:41)

 
15-01-11 22:20  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

KayFranz - Pierwsze próby ze zwijaniem poszły pozytywnie, lakier na razie nie odpryskuje, ale na pokazanie krągłości to jeszcze chwilka.

A tymczasem coś do siedzenia by się przydało:


No i fotelik zamontowany


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
05-02-11 14:04  Odp: [R] P-51D Mustang - AH (1/2003) relacja częściowo sponsorowana
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Nadszedł czas na krągłości.
Średnio dobrze mi one wychodzą, ale podobno trening czyni mistrza więc trza trenować.


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024