FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
03-04-09 09:05  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Tomasz Ś   

Pięknie będzie wyglądać to podwozie . Czy do tego podwozia nie chciał by Pan gumowych oponek . Właśnie rozpocząłem prace nad kopytkami . Zastanawiam się tylko
nad bieżnikiem . Na podwozie główne najciekawiej wyglądają krzyżyki (wg monografii Skrzydła 4/91) . Na kółko przednie nie mam koncepcji . Jak skończę to komplet odlewów mogę przesłać za karnet na widownie Pana relacji . W poście o zaginaniu chodziło mi o porównanie własności lakierów . Z moim lakierem nadruk pęka przy zagięciu ok 85 stopni . Przy zaginaniu nie lakierowanych wycinanek wystarczy paginowanie i nawilżenie
krawędzi BCG z lewej strony poprzez szczelinę w folii do blindowania .

--
TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

 
03-04-09 20:58  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

QN - ale mi twoje dzieła też się podobają.

Tomasz Ś - po pierwsze nie jestem "Panem". Po drugie, teraz kumam o co chodzi, więc lakier który stosuję jest bardzo elastyczny i jeżeli karton jest delikatnie i systematycznie doginany to nie pęka. Zwijałem nawet na średnicy 0,8mm bez problemu.
Jeśli chodzi o gumowe oponki to chętnie bym zobaczył jak będą wyglądać.

Ja planuje wykonać taki zestaw:
przednie


główne


na podstawie takiego zdjęcia "147"


--

Post zmieniony (23-09-14 20:12)

 
03-04-09 23:01  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Tomasz Ś   

Zetpt osoby starsze od siebie zawsze tytułuje pan/pani .Napisałem z dużej litery jako wyraz szacunku dla tego co pan prezentuje . Dziękuje za info dotyczące lakieru . Jeśli chodzi o oponki z pokazaniem na forum mam kłopot .Nie posiadam dobrego aparatu i umiejętności robienia i wstawiania zdjęć .Gdyby któryś z kolegów z Lublina chciałby mi w tym pomóc z chęcia zaprezentowałbym relację jak je robię .Do oglądania na żywo przyniosę na wystawę modelarską w Świdniku . Jeśli poda pan mi adres mailem wyślę zestaw jak będzie gotowy . Zdjęcie przedniego podwozia bardzo się przyda podoba mi się ten bieżnik.

--
TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

 
07-04-09 00:13  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

zetpt, dzięki za opis wykonania km'ów!



PS:

Tutaj jest kilka ilustracji wyrobów Tomasza Ś: KLIK

Niech ich autor dopisze stosowny komentarz ;-) Pozdrawiam!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
07-04-09 15:11  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Tomasz Ś   

Dziękuje Kroolo za wstawienie zdjęć. Nie przedstawiają one gotowych części do wklejenia w model .Zgodnie z zdjęciami które zamieścił Zetpt rozpocząłem prace nad kopytkami opon do P38 AH. Zdjęcia przedstawiają :
-wytoczoną z MDF oponę podwozia przedniego na którą naklejam żywiczne kopie "rąbów,trójkątów"
-oponę podwozia głównego którą pomalowałem grubo czarną błyszczącą farbą w celu zamknięcia porów MDF oraz oceny kształtu .Wielkość rowków bieżnika jest wyolbrzymiona przez menisk grubej warstwy farby. Po wyszlifowaniu będzie proporcjonalny .
-gumosilową nie udaną oponę do Hiena .Podczas wyjmowania z formy poprzedniej opony pokruszyły się rowki bieżnika (przed laty stosowałem kruchy epidjan z proszkiem alu) .Z gumosilu będą wykonane gotowe opony do mojego P38 .
-nie obrobiony kołpak koła z Bf 109E-4/N. Wzór powstał przez sześciokrotne odciśnięcie kopytka w plastelinie .Po wielokrotnym odlewaniu forma starzeje się stąd gorsza jakość n-tego odlewu .W bieżniku opony przedniej P38 będę korzystał z podziału 24-krotnego .
Zetpt zdjęcia gotowych opon jeśli Kroolo mi pomoże będą za tydzień lub na żywo w Świdniku .
pozdrawiam Tomasz Ś

--
TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

 
11-04-09 15:54  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Dziś w przedświąteczny dzień chciałbym pokazać ciąg dalszy walki z mechaniką podwozia i wstępnym kształtem kół.


Tak dla przypomnienia i opinii. Czy taki stan karabinów może być, czy dalej walczyć by osiągnąć stan doskonały? :))

Na tej fotce widać niedoskonałości w łączeniu segmentów, które mam nadzieję znikną po ostatecznym retuszu i lakierze matowym.
To tyle na dzisiaj, następne spotkanie już po świętach. W związku z tym chciałbym wszystkim złożyć życzenia Wesołych Świąt Wielkanocnych i Mokrego Śmingusa.

PS. "Uważajcie na karton, woda może być szkodliwa"

--

Post zmieniony (23-09-14 20:13)

 
20-04-09 22:22  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Witam po małej przerwie. Dziś niestety nie będzie o podwoziu ale o sposobie łączenia skrzydła z belką.

Na początek wszystko na "kupce" z tego powstanie "cooś"...



...tu zbliżenie na skrzydło...


... i "oklejona" belka.


Teraz kolejne fazy montażu.






--

Post zmieniony (23-09-14 20:19)

 
29-04-09 17:42  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Dzisiaj mała aktualizacja, tak dla przypomnienia, budowa modelu idzie powoli ale do przodu. Efekty tej mozolnej dłubaniny przedstawiam na fotkach.
Na początek sklejone poszycie części nosowej. Polakierowałem ją na próbę warstewką lakieru matowego


Następnie zabrałem się za usterzenie. To też jest polakierowane matem.


Na koniec belka i mała przymiarka połączenia belki ze sterami.


Pasowanie części jest doskonałe, a laserowo cięte wręgi pasują idealnie i chyba miałbym spore kłopoty, aby to tak precyzyjnie ręcznie wyciąć.

--

Post zmieniony (23-09-14 20:16)

 
06-05-09 19:29  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Po "majówce" tak dla wprawy zabrałem się za wyposażenie kabiny.
tyle wydziobałem.


Ale po kolei:
wolant: jakoś takie kiepskie fotki ale chyba widać ruchomą "kierownicę"..


...tu kilka "klocków"...


...i na koniec czas odpocząć na fotelu.


--

Post zmieniony (23-09-14 20:17)

 
07-05-09 20:08  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Thunder909 

 

Dla czlowieka ktory by sie cieszyl czysto i do konca cos skleic to ,to co tutaj widac jest czystym czarodziejstwem. Respekt !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024