FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-11-08 14:09  [relacja/galeria] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Od dawna miałem zamiar skleić model Jelcza, nareszcie udało mi się znaleźć na niego czas. Model jak dotąd klei się bardzo przyjemnie, wszystko pasuje idealnie. Silnik się trochę nie spasował ,ale jest to moja wina -próbowałem go skleić nie czytając instrukcji, a okazało się że element jest bardziej skomplikowany niż myślałem :) . Mam zamiar skleić Jelcza w standardzie, zmieniłem tylko napisy na wyświetlaczach z "PKM Katowice" na normalne z numerem linii. Postępy pracy jak dotąd:

podwozie:


ściana:


i całość:


teraz czeka mnie wnętrze przedziału pasażerskiego



Post zmieniony (12-02-09 16:42)

 
18-11-08 19:27  Odp: [relacja] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Część siedzeń już wklejona. Zostało jeszcze 6 siedzeń, rurki, parę szczegółów i można montować dach.


--

 
19-11-08 20:31  Odp: [relacja] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
Dyl   

Powiedz cos wiecej o budowie.

 
19-11-08 20:35  Odp: [relacja] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Pokaż okładke tego modelu nie słyszałem o nim moze to moje przeoczenie?

 
22-11-08 21:07  Odp: [relacja] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Okładkę i informacje o modelu zobaczyć można tu:
http://www.paper-hobby.com/product_info.php?products_id=1830


O budowie trudno coś więcej powiedzieć... model jest prosty, nadaje się dla początkujących na pierwszy "poważny" model. Części są dobrze spasowane. Znalazłem jedynie dwa mankamenty: po pierwsze instrukcja nie wyjaśnia wszystkiego. Nie ma w niej np. rozmieszczenia kasowników, tabliczek z numerem na zewnątrz. Kilku innych rzeczy trzeba się domyślić, ale ogólnie z wszystkim można sobie poradzić. Drugi mankament dotyczy zewnętrznych oznaczeń. Jak można zobaczyć tutaj na autobusie poprzyklejane są nalepki z wózkiem inwalidzkim, nalepka z tyłu na szybie, napisy z tyłu "jelcz", z przodu "vecto", inny niż w rzeczywistości numer rejestracyjny, tabliczki z numerem 213 są za małe... Są to jednak szczegóły, wszystko można łatwo i szybko poprawić ,a nawet zostawić i nikt nie zauważy :). Ogólnie model oceniam na 4+, a nie na 5 tylko z powodu braków w instrukcji. Dobrze że ktoś projektuje modele pojazdów komunikacji miejskiej, czekam na więcej :).

Tymczasem skliłem całe wnętrze oprócz sufitu:



i zdjęcie przez tylną szybę:

 
23-11-08 21:00  Odp: [relacja] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model jest gotowy :) Do końca kleiło się go nieźle, chociaż w instrukcji kół zdarzały się błędy numeracji, poza tym każdą część przed przyklejeniem trzeba było przymierzyć i kilka skrócić. Ogólnie jestem jednak zadowolony, model kleiło się przyjemnie. A teraz zdjęcia:

 
24-11-08 00:33  Odp: [relacja] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Gratuluję! Bardzo fajne to zdjęcie z wewnątrz :-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
26-11-08 13:54  Odp: [relacja] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

A jak wygląd pojazd od spodu?

 
17-06-12 12:43  Odp: [relacja/galeria] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

ale, chyba numer taborowy nie zgadza się z rejestracją, powinien być 218, a nie 213

 
22-06-12 07:23  Odp: [relacja/galeria] Jelcz M125M Vecto Answer 1:43
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

właśnie kończę sklejać ten model, ale nie wiem gdzie jest instrukcja z budową kół. Proszę o pomoc
Pozdrawiam Antek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024