FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-09-08 13:20  [relacja/galeria]Ki-84 Hayate
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Ki-84 –model ze „stajni” Halińskiego, a więc najwyższa półka.
Wszystkie modele przed wycięciem impregnuję mocno rozcieńczonym Caponem. Mam irracjonalne poczucie że model lepiej znosi katusze lepienia. Informacja dla planujących budować ten model- część W1j ma błędne oznaczenie co do jej grubości- nie należy naklejać jej na tekturę. Dopiero po czasie przeczytałem o tym na stronie wydawcy



--

 
20-09-08 17:36  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj.
Z uwagą będę kibicował przy budowie tego wspaniałego samolotu.
Mój egzemplarz czeka w długiej kolejce do zrobienia.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-10-08 15:12  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

"Umeblowałem" prawą burtę kabiny.

 
14-10-08 15:25  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Relację przeglądam z uwagą, gdyż bardzo lubię ten samolot. Uważam, że jest to jedna z najładniejszych maszyn, jakie latały w II Wojnie Światowej. Dla tego będę tu stałym gościem. Odzywam się dla tego, że u góry, za kabiną rozjechało Ci się poszycie. Powinno leżeć dokładnie na poprzeczce łączącej dwie wręgi. Możesz mieć spore problemy ze spasowaniem poszycia kadłuba, jeśli tego nie poprawisz. Poza tym to bardzo mi sie podoba! :D Myślę, że wyjdzie świetna maszyna.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
15-10-08 17:04  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Masz rację Rafale, gdzieś popełniłem błąd. Jako bazę obrałem krawędź podłogi, prowadnica ładnie wpasowała się w wycięcie wręgi, a elementy burt nie stykają się na górnej powierzchni wręgi. Ponieważ oba elementy "dochodzą" do tego samego fragmentu, myślałem że jest wszystko w porządku. Dopiero pasując zewnętrzne poszycie kadłuba widać że prowadnica nie zgrywa się z wycięciem poszycia.

 
18-02-09 16:13  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Postępy w pracy nad modelem


--

 
18-02-09 20:41  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Normalnie miodzio! :D Widzę, że licznik relacji dopinguje w klejeniu-ja też niedługo pociągnę relację takiego jednego kotka ;)
Pozdrawiam!
PS: Czym lakierujesz swoje modele?

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
18-02-09 20:49  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Model idzie Ci idealnie, sam chciałbym kiedyś tak kleić...
Mam pytanie odnośnie Capona: w jakich proporcjach mniej więcej rozcieńczasz? i ile razy lekierujesz? Rozumniem,że robi się to przy użyciu szerokiego pędzla i smaruję całe strony wycinanki,tak?
Pozdrawiam

 
18-02-09 22:46  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Dzięki Panowie za miłe komentarze!.Generalnie po zaimpregnowaniu cyjanoakrylem, (muszę znaleźć inny specyfik) nakładam aerografem lakiery akrylowe. Ostatnia warstwa będzie lakierem matowym.
Buczo- Caponu używam do impregnacji kartonu przed wycięciem elementów. Proporcja rozcieńczania ok. 2 części lakieru, 1 rozcieńczalnika.Miksturę nakładam raz, szerokim pędzlem smarujesz jedną stronę. Specyfik przesiąka na drugą stronę, szybko schnie. Śmierdzi strasznie, najlepiej robić to poza domem(np.balkon).
Pozdrawiam
Andrzej S.

 
19-02-09 12:25  Odp: [relacja]Ki-84 Hayate
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a czy ten capon nie zmieni mi kolorów na kartonie?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024