FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-09-08 13:17  [relacja/galeria] Hurricane Mk.IID
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Hurricane Mk.II D jest kontynuacją „pustynnych klimatów”, zapoczątkowanych budową MC202 i Me-109 F-4. Autorem modelu jest Łukasz Fuczek, został wydany w tym roku przez „Orlika”.



--

 
20-09-08 15:03  Odp: [relacyjka] Hurricane Mk.IID
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witaj Andrzej!
Ale sypnąłeś relacjami;-) Będę na bieżąco śledził Twoje poczynania przy trzech produkcjach - mile widziane uwagi do tej relacji ;-)

--

 
20-09-08 18:42  Odp: [relacyjka] Hurricane Mk.IID
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Cześć Łukasz!
Każdą wycinankę sklejam "po swojemu", więc często mam wątpliwości czy błąd tkwi po mojej czy projektanta stronie. Ze spasowaniem elementów kadłuba nie miałem problemów, najwięcej uwagi trzeba poświęcić wlotom do chłodnic. Nie robiłem przedziału uzbrojenia w skrzydłach, trochę tego żałuję.
Pozdrawiam
Andrzej

 
20-09-08 18:56  Odp: [relacyjka] Hurricane Mk.IID
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,ładne cacko... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-02-09 15:49  Odp: [relacyjka] Hurricane Mk.IID
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Budowa modelu dobiegła końca.


--

 
18-02-09 17:33  Odp: [relacja/galeria] Hurricane Mk.IID
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Cieszę się z ukończenia kolejnego pustynnego huragana. Model wykonałeś po mistrzowsku. Gratuluję!
Patrząc na łączenia segmentów, dochodzę do wniosku, że muszę w wycinance popracować nad ich usunięciem. Może najbliższy projekt przyniesie takie zmiany...
pozdr. Łukasz

--

 
18-02-09 18:44  Odp: [relacja/galeria] Hurricane Mk.IID
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Hurrican huricanem wyszedł lux ja jednak czekam na szerszą prezentację Fiata.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-09 22:33  Odp: [relacja/galeria] Hurricane Mk.IID
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Łukaszu, mam nadzieję że uda Ci się rozwiązać problem linii. Może wystarczy projekt w którym granicę cięcia będzie wyznaczać granica koloru?
Zdjęcia z budowy Fiata pojawią się na pewno, staram się być w tym projekcie systematyczny. W tej chwili jednak mam zamiar zmienić "pustynne klimaty" na "dalekowschodnie".
Pozdrawiam
Andrzej S.

 
19-02-09 08:44  Odp: [relacja/galeria] Hurricane Mk.IID
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"Może wystarczy projekt w którym granicę cięcia będzie wyznaczać granica koloru?"

Święte słowa. Od dawna postuluję coś podobnego. Na razie minimalny odzew, ale mam nadzieję, że to pomaleńku się zmieni, jeśli takich głosów będzie więcej.

Ps. Jak zwykle świetna robota ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-02-09 11:17  Odp: [relacja/galeria] Hurricane Mk.IID
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Ogromne gratulację z mojej strony Andrzej, za jakość i technikę wykonania modelu nic tylko pozazdrościć :-) a potem uczyć się, podziwiam.

Nie chciałbym zaśmiecać wątku, ale chciałbym dwa słowa odnośnie linii obrysu samo osobiście swego czasu byłem na maxa za skasowaniem ich itd. więc zrobiłem sobie model bez czarnych krech i powiem, że wcale nie musi to super ułatwić sprawy retuszu, przynajmniej nie we wszystkich przypadkach. Jeżeli modelarz ma doskonale opanowany warsztat a co za tym idzie retusz to brak obrysów jest bardzo pomocny natomiast, jeżeli jest z tym u niego trochę słabiej lub część ma super zakręcony kształt, trudny do uformowania itd. to natychmiast retusz wyraźnie oddziela się od właściwego koloru modelu.
Mówiąc prościej w wielu przypadkach obrys po prostu niweluje niedoskonałości w doborze koloru do retuszu. Myślę, że trzeba kierować się tu rozsądkiem plus doświadczeniem w projektowaniu, klejeniu i wybierać miejsca gdzie faktycznie można go pominąć.

QN odzew jest :-) obecnie z Bartkiem HAVem pracujemy nad modelem, który niebawem powinien się ukazać (Bartek powoli kończy rysować) zaplanowaliśmy w nim zgodnie z wcześniejszą obietnicą brak obrysów w miejscu gdzie można z niego zrezygnować i tak dobrać to miejsce by nawet w przypadku niepowodzenia w retuszu nie zeszpeciło to całego modelu (będzie to mała próba zobaczymy jak się sprawdzi) .

Jeżeli chodzi o obrysy pokazanego modelu to faktycznie są zbyt wyraziste ;-) mając okazje rozmowy z Łukaszem po wydaniu go wspomniałem mu o tym, więc na pewno w następnym modelu pomyśli nad tym tematem.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024