FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-07-08 20:57  [relacja] POLONEZ MM (trochę spózniona relacja z budowy)
andrew260 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich.Po długich rozmyślaniach i namowach żony postanowiłem wstawić na forum swoją pierwszą relację
z budowy modelu kartonowego,w tym przypadku poloneza z małego modelarza.Jest trochę spózniona
bo model ma zrobioną prawie całą budę,mimo to uznałem że warto.Nie miałem zamiaru
wogóle tego robić,dlatego nie mam zdjęć z poczynionych prac.Model wykonuję oczywiście ze skanów
zeszytu małego modelarza,pomalowałem go podkładem akrylowym a następnie lakierem samochodowym koloru kość słoniowa.
Polonez kleji sie dość przyjemnie bez większych przeszkód,moja wersja ma poprawione przednie reflektory,halogeny
i atrapę.W wycinance były zbyt uproszczone.Listwy i zderzaki pomalowane czarnym matem,natomiast
progi i uszczelka przedniej szyby to czarna matowa naklejka.
w następnej kolejności mam zamiar zrobić klamki,boczne słupki i szyby.Całość kleję wikolem.
jest to moja pierwsza relacja na forum i mam nadzieje ze nie ostatnia bo modelarstwem zajmuję się od dawna.
Byłbym wdzięczny za wasze komentarze.Pozdrawiam.

A oto co do tej pory zrobiłem.


 
08-07-08 22:12  Odp: [relacja] POLONEZ MM (trochę spózniona relacja z budowy)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Widze, ze mamy wysyp Polonezow :) Moze to znak, ze "poloneza" czas zaczac? Mam dostep do oryginalu - hybrydy zbudowanej z trzech egzemplarzy, ktora na poczatku wygladala jak ten powyzej, potem dostal nowa atrape z metalowym noskiem, a na koniec wymieniona zostala cala tylna czesc na analogiczna z prawie nowego "Caro" po malej katastrofie :) Sprobujcie to zrobic z jakims wspolczesnym wozem :)

Ale, ale... Wracam do relacji, wykonanie mi sie podoba, z ciekawosci zapytam, czy ten lakier, to oryginal samochodowy?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-07-08 23:32  Odp: [relacja] POLONEZ MM (trochę spózniona relacja z budowy)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piekny ,a im mniej Poldkow na drogach ,szczególnie tych z pierwszych serii tym chętniej będziemy oglądać takie modele . Mój Poldi także malowany był lakierem , Brown rodem z FSO .
Jeśli chodzi o uwagi ,to ponieważ budowany był podobną technologią , proponuję odciąć progi ,a następnie podkleić tak ,by uzyskać uskok na dolnej krawędzi drzwi i błotników .
Będę tu z przyjemnością zaglądał.
Powodzenia !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-07-08 12:13  Odp: [relacja] POLONEZ MM (trochę spózniona relacja z budowy)
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1


Witam
Świetnie...
Ja tez planuje robic Poldka w kolorze "kość słoniowa" Niestety z braku czasu lezy i czeka na malowanie.

Czym malowales ?

Moja uwaga to tylko to ze w Polonezach osłona/wlot powietrza na masce byl z czarnego plastiku, a u Ciebie jest w kolorze nadwozia


Pozdrawiam Jacek J

 
11-07-08 18:09  Odp: [relacja] POLONEZ MM (trochę spózniona relacja z budowy)
andrew260 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Dziękuję za uwagi i komentarze.

Model malowałem sprayem z akrylem samochodowym,nie wiem jaki odcień miały polonezy ,dlatego wybrałem na oko.

Przy budowie niewielki postęp,niestety z braku czasu idzie to bardzo wolno.Wczoraj dorobiłem nowe tabłice rejestracyjne i wewnętrzne boczki,których w wycinance nie ma,odciełem progi i dorabiam drugą osłonę wlotu powietrza na masce (dzięki za podpowiedzi)


oto fotki i przymiarka boczków



Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze.

Pozdrawiam.

 
11-07-08 19:04  Odp: [relacja] POLONEZ MM (trochę spózniona relacja z budowy)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Na upartego nakładkę chwytu powietrza możesz sobie darować, bo w tym roku z jakiego jest ten Polonez czegoś takiego nie było. A tak z ciekawości to z którego roku produkcji będzie Twój Polonez? Może coś jeszcze podpowiem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-07-08 00:22  Odp: [relacja] POLONEZ MM (trochę spózniona relacja z budowy)
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Na upartego Ceva nakładka może być: http://www.polskie-auta.pl/galeria.php?rys=polonez/classic-06.jpg&text=Polonez. Stawiam na ten model z tego roku, bo w tym roku to był ten model co to miał tego czego nie miał ten model z tamtego roku ;-)))

A tak na poważnie. Miałem przyjemność być wożonym tzw: "odrzutem z eksportu do Holandii". "Odrzut" miał taką nakładkę.

PS.: Wersja ze światłami od Wartburga: http://www.polskie-auta.pl/galeria.php?rys=polonez/classic-08.jpg&text=By%B3a%20te%BF%20seria%20z%20prostok%B1tnymi%20%B6wiat%B3ami%3Cbr%3E%20g%B3%F3wnie%20w%20truckach

PS2: Podobny (podobny, bo ten który znam ma brązowe szyby i tapicerkę - znawcy wiedzą o co chodzi) egzemplarz jak ten http://www.polskie-auta.pl/galeria.php?rys=polonez/classic-02.jpg&text=Polonez jest do obejrzenia w okolicach miejscowości Żarów


--

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___



Post zmieniony (12-07-08 00:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024