FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-05-08 19:29  [Galeria] Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam,jako stały czytelnik i obserwator na forum,a także modelarz amator,chciałbym przedstawić kolegom to co ostatnio skleiłem,a właściwie kończę sklejać,zostało kilka drobnych elemetów.Ale do rzeczy,w jednej gablotce postanowiłem zaprezentować 2 modele,(taki zestaw;-))niszczyciel-Akizuki i okręt podwodny-Otsu-Gata.
Kilka zdjęć.
,,,,,,,,,,
No może wystarczy,przyznam że patrząc na zdjęcia to jeszcze jest co poprawiać...Gablotkę już zamówiłem,dorzucę fotki jak będzie już wszystko gotowe.Jak jest galeria to i krytyka będzie...:-)Co do samego sklejania,to Otsu-Gata był już sklejany na tym forum,więc nie ma sensu się rozpisywać,co do Akizuki to w/g mnie brak rewelacji,o ile części pasują to co do rysunków montarzowych i numeracji części miałem dużo zastrzeżeń.No i chyba porwałem się na ciut za głęboką wodę próbująć malować modele okrętów.Napatrzył się człowiek na to co ludzie wyczyniają.....No to na razie tyle,pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
27-05-08 19:48  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Och no nie ma co narzekać. Całkiem nieźle to wyszło. Następny model z pewnością udoskonalisz. :-D
Jedyne co mnie najbardziej uderzyło na wstępie to relingi - nitka czy co?

Moim zdaniem masz niezłe zadatki na wymiatacza modelarskiego. Trening czyni mistrza.
--

w budowie: HIEI

Post zmieniony (27-05-08 19:53)

 
27-05-08 19:48  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Super!!!!! Gratulacje!

--

 
27-05-08 21:03  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Hej Cyryl,

Fajnie, że pokazałeś nam swoje modele. To zawsze jest miłe dla oka i bardzo przyjemne dla ducha pooglądać czyjeś konstrukcje. Twoje wyszły całkiem ładnie.

Trochę dziwi mnie jednak brak równego poziomu wykonania elementów. Poradziłeś sobie dobrze z całą drutologią (wieże, wyrzutnie torp. etc. ) a jednocześnie ławki w szalupach są pozapadane - i nie trzymają poziomu. Kapitalnie udało Ci się odtworzyć ryflowaną blachę - a przy tym relingi mają niezbyt korzystnie wyglądające liny. Jeśli uda Ci się jeszcze poprawić te kilka niedoróbek modele na pewno zyskają na wartości wizualnej. ;-)

z cesarskim pozdrowieniem
randar

--

 
27-05-08 21:35  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Maruda 

 

Cześć Cyryl

Dzięki za te parę zdjęć. Sam utknąłem z budową Akizuki wiec szacunek i uznanie za skończenie modelu - widać włożone kupę pracy przy nim. Następny wyjdzie lepiej :)
Z niedoróbek rażą - jak Randar zauważył - zapadnięte ławki w szalupach oraz te szyby w nadbudówce dzioboiwej - chyba lepiej było zostawić te z wycinanki. No i te relingi - te na podestach p-lotek wyglądają jak po bombardowaniu :)

 
27-05-08 23:07  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Miło oglądać modele zrobione przez kolegów z forum.Tym bardziej gdy tematyka związana jest z Japonią.Podziwiam i gratuluję wykonania modeli.
Mój I-19 czeka w długiej kolejce do stoczni.
Jak wspomniał Arto trening czyni mistrza, życzę wytrwałości w klejeniu i coraz lepszych efektów końcowych.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
28-05-08 07:36  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Sklejam sobie tak jak umiem,a wychodzi różnie...:-)
Arto -relingi jak nic z nici,sam sobie obiecałem że nigdy więcej.Nie mam pomysłu jeszcze z czego je zrobić ale do następnych na razie daleko,więc coś się wymyśli.
Dombrek -dzięki za wsparcie,to naprawdę motywuje!
randar -z tym poziomem to jest tak ,że raz się wszystko samo skleja,a czasem nic kupy nie trzyma,i wychodzą potem różne babole,ni to poprawić ni wyrzucić.Ryfle wykonałem w/g pomysłu Witka(patent opisany na forum oraz w bieżącym numerze Modelarstwa Okrętowego-chyba mogę tak zareklamować;-)).Robi się w miarę szybko,a są naprawdę efektowne.
Maruda -z Akizuki było tak że im bliżej końca tym gorzej,a to nie czytelne rysunki,a to powtarzjące się numery części,olinowanie rozrysowane tragicznie,co do szyb to dałem za grubą folię i tak się zagieło,ławki się w
Jorzik -Otsu-Gata to stary model,kredowy papier nie bardzo nadaje się do klejenia, oczywiście w/g mnie,ale jest z wydawnictwa AH czyli wykonany bardzo dobrze,i nie ukrywam że traktowałem go jako poligon,przed Akizuki,który z koleji był polem doświadczalnym przed kolejnym modelem....(chyba Hatsushimo),i tak sobie próbóję, aż do uzyskania "mistrzowskiego efektu":-).
Dzięki za krytykę,w razie pytań chętnie odpowiem,pozdrawiam.

--

W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

Post zmieniony (05-06-08 23:22)

 
28-05-08 07:46  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

A i polecam tę stronkę,
http://steelnavy.com/Akizuki3D.htm
To chyba jest Akizuki po modernizacji,ale może się komuś przydać.

 
23-09-08 11:05  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam.odświerzam wątek aby pokazać gablotkę Panczowi.
,,.
Miałem pokazać wszystko na gotowo,czyli z podstawkami i opisem modeli,cóż... na razie tak sobie stoją.Na 3 zdjęciu widać podwójną pytę,tzn. ta wyżej jest zwęrzona o grubość szyby, tak by ta nie ślizgała się na tej poniżej.Całość jednak trochę warzy,ponieważ gablotka jest ze szkła 4 mm.Szklarz kleił mi to jakimś klejem UV,kilka kropel wzdłuż brzegu szyby dociskał drugą szybą,naświetlał lampą UV,całość robił z pół godziny,a i zaznaczył by tam wody nie nalewać!Od tego są kleje silikonowe.
Gablotkę podsumuję tak jak w pewnej reklamie:
Podstawka -20 zł
Gablotka -40 zł
Zabespieczenie modeli przed kurzem - BEZCENNE!
Są rzeczy który nie trzeba odkurzać - wszystkie inne chowaj w gablotce!!:-)

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
23-09-08 11:24  Odp: (Galeria)Dwa maluchy cesarskiej floty(Otsu-Gata&Akizuki)
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No gablotka fajna sprawa i nawet nie taka droga=)
jaki model będzie następny?IJN...

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024