FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-04-08 17:59  [Relacja / Galeria] Hurricane Mk II D - Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Witam! Jakoś niesamowicie ciągnie mnie do zlepienia jakiegoś angola - wybór padł na klasykę: Hawker Hurricane, lecz dla draki w pustynnym malowaniu i z działkami.
Okładeczka:


opracowanie modelu: Łukasz Fuczek

Wydany ładnie, przesunięć jak na razie nie zauważyłem, różnic koloru dotąd też się nie dopatrzyłem, papier nie sprawia żadnych problemów. Rysunków wreszcie jest sporo i wygląda na to że będą wystarczające.

Na początek kabina: nie za dużo klamotów, ale to jest akurat to co lubię - babranie się w kabinie nie należy do moich ulubionych zajęć. Jedyne co zmieniłem to cz. 1g podciąłem tak, aby dotykała "na styk" do tablicy przyrządów.



--

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (11-02-09 23:48)

 
09-04-08 18:29  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Początki całkiem niezłe. Mam tego Hurricanea w planach na przyszłość - może nie najbliższą, bo właśnie skończyłem kleić czarnego z Answera i nie bardzo mam ochotę na drugi taki sam model;-) Model ogólnie godny polecenia, nie za prosty, nie za trudny. Posiada kilka baboli, ale jeśli będziesz się stosował do zasady "trzy razy przymierz zanim przykleisz", bez problemu je wyłapiesz i poprawisz (góra pół godzinki dodatkowej roboty). Impregnowałeś go czymś przed dziewiczym cięciem?;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-04-08 18:37  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Przed wycięciem impregnowałem nieco rozrzedzonym caponem.


PS: pasy będę kształtował na końcu na bcg aby się ładnie ułożyły ;-)

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (09-04-08 18:46)

 
09-04-08 23:50  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Póki co kadłub przedstawia się jak na załączonych obrazkach. Ostatni segment na razie przyłożony na sucho. Retuszuję jak zwykle temperami - polecam każdemu!






Jak widać na fotkach na literkach oznakowań nie ma śladów cieniowania - a szkoda :-(

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (09-04-08 23:53)

 
18-04-08 00:42  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Też sklejam Hurricana tylko że Mk II C z Modelika ale za to mamy tego samego projektanta.
Niestety u mnie rysunki są nie wystarczające no i dopatrzyłem się różnic kolorów na poszyciu. Było też kilka źle spasowanych części wewnątrz kabiny, Tobie wszystko ładnie pasowało? Chodzi mi głównie o poszycie wewnętrzne kabiny?
Może z następnym modelem projektant się poprawił? Bo różnice kolorów to już chyba wina wydawcy.
Kiedy zamieścisz jakieś nowe fotki?

Pozdrawiam Windus

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-04-08 07:46  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Wewnętrzne burty przykleiłem najpierw do zewnętrznego poszycia tak,. aby ładnie się zgrały krawędzie. Po przymierzeniu brakowało mi najpierw jakiś mm na wysokości, ale po leciutkim podszlifowaniu wręgi (wręgi sam wycinam - nie mam laserowych) ładnie mi się to zgrało. Z niedopasowanych elementów to na prawej burcie jest jakaś skrzynka czy coś która chyba powinna przylegać do kratownicy, a u mnie jest jakieś 1 mm powyżej - białe pole na kratownicy zaretuszowałem farbką i jest ok. Nowe fotki już wkrótce - mam już sklejony prawie cały kadłub.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
18-04-08 11:17  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Czyli są takie same błędy w obu opracowaniach.
powodzenia w dalszej budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-04-08 11:54  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Na razie mam kadłub w stanie surowym:



--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
20-04-08 18:58  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

No fajniusi kadłubik;-))

--

 
09-06-08 14:09  Odp: [Relacja] Hurricane Mk II D - Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dolepiłem statecznik pionowy:


Zrobiłem szkielet statecznika poziomego:



Obkleiłem go i przyczepiłem do reszty:


Jak zwykle zapomniałem pocienić krawędzi oprofilowań - strasznie się odznaczają. Staram się jakoś to zamaskować lakierem, pastelami i co mi tam przyjdzie do głowy. Na razie wygląda syfiasto...

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024