FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-02-08 00:32  [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Ze względu na fakt urodzaju na radzieckie modele samolotów, postanowiłem poszerzyć grono i dla wyluzowania skleić jakiś przyzwoity modelik nieco mniej skomplikowany i w standardzie.

Wybór padł na ŁA-7 z wydawnictwa ANSWER projektu Łukasza Fuczka. Następca ŁA-5, to bardzo zgrabny samolocik i wydaje się być ładnie opracowany.



Po obejrzeniu wycinanki już widzę, że trzeba będzie uważać z grubością tekturki, ponieważ nie odznaczone są elementy do podklejenia na 0,5 i 0,7. Można to wywnioskować ze szczelin w szkielecie oraz po przymiarkach. Pasowanie tylnej części korpusu należy zrobić względem górnej półki spoczywającej na elemencie 1K oraz poszycia zewnętrznego. Choc wydaje sie to proste i oczywiste nalezy parę razy przymierzyć, by nie było wtopy. Okaże się to zresztą potem... Szkielecik zaspawałem Pattexem. Lepszy byłby superglut, ale względy ekonomiczne...



Udało sie jeszcze zrobić drążek sterowniczy i podstawę fotela.




CDN.
Pozdrowionka,

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
12-03-08 23:15  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Dzień doberek Wszystkim,

Zrobiłem kolejne elementy.


Poskładałem wnętrze kabinki. Reszta elememtów będzie na wewnętrznej części poszycia. Jak dotąd nie było problemów, choć druciki musiałem trochę podgiąć by zmieściły sie wewnątrz. deska zrobiona wg zaleceń autora. Pasów nie malowałem od spodu ponieważ nie będzie to widoczne po zlożeniu kabiny. Pudełeczka czyli osprzet na półce wykonałem z fazowaniem krawędzi miniszlifierką by złożyć w miarę bez widocznych krwędzi.









CDN, Pozdrowionka

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
12-03-08 23:20  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Możesz coś więcej o tym fazowaniu miniszlifierką? Nie za okrągłe te kanty powychodziły w tych pudełkach? Fajnie wygląda Ławoczkin, podglądam dalej!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
13-03-08 19:10  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Karton nie impregnowałem niczym, więc nie załamuje sie tak ładnie na małych elementach. W realu wygląda to całkiem znośnie. Jesli chodzi o składanie pudełeczek to staram się zmniejszyć efekt łączenia brzegów elementów. Przy małych częściach grubość kartonu jest bardziej widoczna, więc na łączeniach widać krawędzie. Można je oczywiście wyretuszować , ale i tak są dość widoczne. By poprawić ten efekt najpierw pewnie tak jak większość przerysowuje od wewnątrz ostrym końcem (u mnie rysik) a składane brzegi od wewnątrz szlifuje pod kątem mini wiertarką z założoną małą tarczką tak by brzegi zeszły sie możliwie pod kątem ok. 45 stopni. Potem delikatny retusz i mamy zgrabne puzderka. To na razie tyle :-).

Dzięki za komentarz i do zobaczyska ;-)

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
13-03-08 23:46  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dzięki za odpowiedź! I czekam na dalsze postępy! Chętnie zobaczę jak budujesz ten model. Pozdrawiam!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
14-03-08 09:27  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie idzie - tylko drążek sterowy wkleiłeś niepoprawnie. Powinien być obrócony o 180 stopni. Z tego co pamiętam w relacji Tada, to chyba błąd jest w instrukcji.
Pozdrawiam.

 
14-03-08 20:10  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Rzeczywiście, wygląda że jest odwrotnie. Muszę poszukać tej relacji .Co ciekawe wcześniej wkleiłem go poprawnie, ale przywołany do porządku instrukcją...przekleiłem go inaczej. Zdecydowanie do poprawy. Jakoś paluszki słobo sie układają na drążku w tej pozycji. No chyba , że pilot usiądzie tyłem ;-). Zawsze uważałem, że dodatkowa para oczu to zaleta. Dzięki za uwagi i spostrzeżenia.

Pozdrowionka,
Karton z Wami

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
17-03-08 21:10  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
tomold 

 

Witam.
Jak zwykle czysto, ładnie i dokładnie :)
Będę śledził relację bo miło popatrzeć na efekty Twojej pracy.
Pozdrawiam.

--

 
03-08-08 12:25  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dzisiaj szperam po wątkach - tutaj też cisza. Co tam w hangarze? ;-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
18-11-08 12:26  Odp: [Relacja] ŁA-7 od ANSWER
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Usłyszałem chyba stukanie do hangaru i odkurzyłem samolocik. Cos nie szło mi najlepiej z tym modelem, co rusz mialem z czymś kłopoty. Wszystko zaczęło sie od złych grubości tektury pod szkielet. Ponieważ nie poszedłem na łatwiznę i nie zamówiłem gotowego szkieletu spod lasera, musiałem sie troche pomęczyć. Ale do dzieła. Zrobiłem coś do kabinki. Nie będzie to wypas jak tu już widziałem u jednego kolegi w podobnym modelu, ale cóż napisałem na początku że będzie bez szaleństwa. potem rzecz jasna zrobiłem całą kabinkę i skleiłem parę segmentów aż do statecznika pionowego włącznie. Niestety i tu miałem parę trudności. Pewnie dołozyły sie moje błędy, ale podpatrzyłem kilka realcji z podobnym modelem i były tam podobne problemy. Chodzi o segment następny za kabiną. Troszkę mi nie pasował. Wczesniej musiałem podpiłować sporo wręgę. Zaś w następnym segmencie i tak poszycie wyszło mi za krótkie i zrobiła sie szczelinka na spodzie którą musialem wypełnic wstawką. Nie zrobiłem niestety fotki a juz to wypełniłem glutem i malnąłem dobieraną składanką Pactry i lakierkiem mat humbrola.Druga rzecz, która trochę mnie zmęczyła to boczne poszycie przy rurach wydechowych. Te kawałki należy odciąć z całości elementu i dokleić. Coś mi to słabo pasowało. Ponadto jak widać taczęść schodzi pod rurki i ponieważ jest pod kątem na łączeniu z poprzednim segmentem tworzy się mała szczelinka z maksimum na środku łuku. Rezcz jasna można to skorygować przed sklejeniem , ale wtedy trochę braknie z drugiej strony. Ogólnie jakoś to złożyłem i nie wygląda fatalnie. (chyba :)). Zobaczymy co będzie dalej. Ponadto mogłoby się przydać zaimpregnować karton czymś wcześniej ponieważ jest cieniutki. Pomijając drobne niedogodności samolocik i tak mi się podoba.






Pozdrowienia dla Karton Braci i Sióstr (Bo i takowe są)

--

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

Post zmieniony (18-11-08 12:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024