FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
08-01-08 00:03  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Hook6   

 

Spóźnione, acz szczere gratulacje Padre! Tak skromnie to ogłosiłeś, że umknęło mi zupełnie.

Co do modelu - na żywca dopiero wygląda interesująco. Te zdjęcia jednak nie oddają precyzji z jaką go wykonujesz. Jakby były przestoje - no cóż, z przyjemnością poczekam.

 
08-01-08 00:12  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A skoro słowo się rzekło tak stać sie musiało. Pierwsza ława już jest.

Jeszcze nie wykończona i można sobie powbijać drzazgi w pośladki, ale siedzieć się da. Co prawda to nie mąż zbrojny, bo wszystkie woje przez moją dziatwę wysłane zostały w bój, ale założyć można, że ten obywatel zastąpi dzielnych druhów.

Jak się da siedzieć to i jakiś grosz (zdobyty w ciężkim boju) można nią przewieźć.


No i to tyle na ten moment. Jutro dużo pracy a tu jeszcze trzeba ząbki umyć, siusiu, pociorek i spać.


--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (08-01-08 00:29)

 
08-01-08 00:22  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Hook napisał:
"Spóźnione, acz szczere gratulacje Padre! Tak skromnie to ogłosiłeś, że umknęło mi zupełnie."

Wybaczcie że tak skromnie i dyskretnie, ale niedostatek "dukatów" nie zachęcał do większej ekspresji.
Bo jak w takiej chwili trąbić na rogu, jak nie ma zbytnio za co druhom wlać do tych rogów.
Ale za życzenia szczerze dziękuję i mam nadzieję że w przypływie zdobycznych skarbów (własną krwawicą zdobywanych co miesiąc) przy którymś wiosennym WAK'u odtrąbimy jeszcze raz.
Wszak jak Zagłoba mawiał każda okazja jest dobra aby w dobrej kompaniji zacny trunek wlać w siebie coby oleum do głowy miało na czym sie unosić i kunszt modelarskiego dzieła stworzenia podnosić.

A co do modelu to musicie mi na razie wybaczyć, mam kiepską cyfrówkę ( 2 megową) i nie nabrałem jeszcze biegłości w jej obsłudze aby zapewnić doskonałą jakość fotek. Ale cały czas pracuję również nad tym warsztatem ( z użyciem lupy również) więc z czasem również jakość relacji się podniesie.

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (08-01-08 07:59)

 
13-01-08 23:35  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Wreszcie jest na czym posiedzieć. ż ławeczkami nie było większych problemów.


I przy okazji takie małe gniazdo do osadzenia masztu.


Następny etap to zwijanie masztu a potem reji

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
20-02-08 19:01  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Witam po dłuższej przerwie.
Ponieważ prace posuwają się powoli, a czasu nie za wiele ostatnio więc nie miałem zbytnio kiedy wstawić fotek.
Zdecydowałem się zwinąć maszt i reję z arkuszy zamieszczonych w wycinance.


I efekt wygląda mniej więcej tak.

Ponieważ maszt i reja wydrukowane były na miękkim papierze a nie kartonie więc zwinąłem je umieszczając w środku rdzeń z cienkiego drutu dla usztywnienia.
Ponieważ efekt nie był zadowalający w środek po kropelce wlałem cyjanoakryl wlewając tak długo aż z drugiej strony skapnęły pierwsze krople.

Kupiłem ten klej w zeszłym roku za jakies 6 złotych. Nie wiem czy jest już stary czy coś z nim nie tak czy może taka jego "uroda" ale klej jest rzadki jak woda i schnie z 5 minut. Wcześniej używałem klejów w tubce i działały czasem nawet zbyt szybko.
I na koniec tych prac dorobiłem rak do rei.

Tutaj zaczęła się własna twórczość ponieważ wycinanka tego nie przewidywała.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
20-02-08 19:31  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

W oczekiwaniu na olinowanie i żagiel powstały wiosła i ster.



--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
20-02-08 19:57  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Nie mając żadnego sprzętu do zwijania lin, po tygodniu szukania wiedzy i kombinowania w końcu spróbowałem ręcznie wykonać liny. Poniżej pokazuję moje wypociny. Ciemniejsza jest zwijana z czterech nitek a jaśniejsza z trzech.



--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
12-04-08 12:32  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Witam po dłuższej przerwie.

Prace posuwają się do przodu ale czasu było niewiele na wystawienie fotek.
Tak wygląda łódeczka bez żagli, z częścią olinowania.

Teraz jeszcze tylko żagle i reszta olinowania które za chwilkę również pojawi się poniżej.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
12-04-08 13:52  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

No i końcowa galeria.






Podsumowując - łódeczka klei się bardzo przyjemnie. Model nie należy do skomplikowanych, chociaż wymaga pewnej uwagi ze względu na konstrukcję. Stanowi ciekawą pozycję dla osoby która stawia swoje pierwsze kroki w obróbce kartonu, a szczególnie w modelach żaglowców. Czyli idealna pozycja dla mnie. ;)
Ponieważ malowanie modelu jest bardzo jasne - bardzo jasny beż powoduje, że wymaga szczególnej staranności w utrzymaniu czystości w warsztacie a szczególnie ważne są ręce.
Na papierze widoczne są najmniejsze ślady brudu, tłustych rąk, czy inne "ozdobniki".
Już dawno nie miałem takich czystych rąk. ;) ;) ;)

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
13-04-08 23:27  Odp: [Relacja] Łódź św. Wojciecha A.D. 997
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Super! Im więcej pływających tym lepiej! :)

--
Pozdrawiam
___________________________

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024