FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-09-07 10:22  [Relacja/Galeria] - Yamaha YZR-M1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

witam

2 Motocykle na półce zaczęły wyglądać całkiem sympatycznie więc zapadła decyzja o złożeniu kolejnego. Po konsultacji z dziatkami wybór padł na YZR-M1.
Mając na uwadze strasznie białe krawędzie poprzedniego modelu zmieniłem odrobinę technikę. Za radą użytkowników forum krawędzie są retuszowane przed sklejeniem. Kolejną zmianą jest to, że nie nacinam krawędzi zgięcia kartonu, zamiast tego są one traktowane zaimprowizowaną kostką introligatorską w postaci pilnika do paznokci. Ostatnia "innowacja" to zmiana gramatury kartonu z 140 na 160. Efekty można obejrzeć na poniższych fotografiach.



Pozdrawiam

--



Post zmieniony (03-11-07 11:35)

 
25-09-07 10:52  Odp: [Relacja] - Yamaha YZR-M1
stach48 

 

No i bardzo fajno Ci to wychodzi. Co do metody na kostkę introligatorską nie wypowiadam się bo jej nie znam . Czasami nacinam karon po stronie niezadrukowanej na podświetlonej od spodu szybie. O ile dobrze sobie przypominam to prezentował ją kiedyś na forum mistrz Kojak. chyba jest bardziej efektywna. Powodzenia.

 
02-10-07 11:01  Odp: [Relacja] - Yamaha YZR-M1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Budowa powoli posuwa się na przód an ta chwilę gotowy jest widelec, który wygląda z grubsza tak (górna część zgodniew z zaleceniami trzyma się "na sucho"):


wydech:


część zadnia:

Tu niestety poległem podczas dobierania kąta pod jakim wykonać zdjęcie i oświetlenia. Mam nadzieję, że podczas montażu będzie lepiej widoczna.

osłona:


oraz rama wraz z zamontowanym silnikiem:

rozczarowuje brak detali silnika ale z drugiej strony i tak bedzie on prawie niewidoczny pod osłoną.

Pozdrawiam

--

 
02-10-07 14:56  Odp: [Relacja] - Yamaha YZR-M1
kisiel motorcycl   

No,no... Model „motorcycla” to coś nowego! Nawet to przypomina „kawałki” Yamaszki...
Jako motocyklista i modelarz czekam na dalsze relacje...

Pozdrawiam

--

 
03-10-07 08:41  Odp: [Relacja] - Yamaha YZR-M1
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Miodzio, że się tak wyrażę...

Obserwuję forum i obserwuję, a przede wszystkim czyham na tego rodzaju relacje - cywili i "półcywili", nie wspomnę wręcz o modelach SF. Niestety tego jest wciąż zbyt mało, na szczęście od czasu do czasu zdarzają się ludziska odbiegający od militarnego tematu. Chwała Wam za to :)

Też mam ściągnięte kilka motocykli z Yamahy i ciekawostką jest to, że YZR-M1 byłby pierwszym modelem, jeśli zdecydowałbym się na sklejenie motoru, tak więc będę czujnie tutaj obserwował i myślę, że jak już przyjdzie do sklejania to ta relacja będzie bardzo pomocna, tym bardziej że jak widzę, robota idzie znakomicie.

A tymczasem wieczorem wrócę do sklejania obecnego militarnego tematu, czyli samolotu F15. Cóż za paradoks, ale zapowiada się, że po tym samolocie będzie spokój z "machinami wojennymi", bo w kolejce czekają dwa pojazdy...

Tak więc popierajmy sklejanie cywili, nawet jeśli to oznacza sklejanie drukowanych modeli z netu.

To była taka moja mała dygresja...

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
03-10-07 09:27  Odp: [Relacja] - Yamaha YZR-M1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Dziękuję za uznanie.

Jest to już mój trzeci jednoślad, drugi przedstawiony na tym forum a pierwszy przy którym udaje mi się powstrzymać przed natychmiastowym "paćkaniem" części, bez przymierzenia retuszu i innych jak się okazało dość istotnych w modelarstwie czynności.
Przeglądam forum codziennie od dłuższego już czasu i kiedyś przewinęły się już relacje z budowy 2 motocykli ze stron Yamahy. Niestety nie doczekałem się ich zakończenia.
Miło na sercu robi też spotkanie na ulicy motocykla, którego model stoi na półce (choćby niekoniecznie dokładnie w tej samej wersji).

W tej chwili pracuję nad tylnym wahaczem. Potem już tylko koła i montaż całości.

Pozdrawiam

--

 
22-10-07 10:23  Odp: [Relacja] - Yamaha YZR-M1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Powoli i systematycznie (godzinkę lub 2 dziennie) posuwam się do przodu. Zakończyłem już pracę nad wahaczem z następującym skutkiem:


Przednie koło w stanie przed montażem i już złożone:


Mimo, że kilka rzeczy można by jeszcze poprawić (nie wliczając techniki fotografowania) z koła jestem bardzo zadowolony. Na prośbę dzieciaków koło będzie "upgradowane" do wersji potrafiącej się obracać (stąd ta piasta z kalki technicznej). Wstępne próby "obrotowaości" koła wypadły nader pomyślnie. Okazało sie, że nie dość, że sie kręci to jeszcze dziwnym zbiegiem okoliczności całkiem ładnie się wycentrowało.

p.s. na dzień dzisiejszy koło tylne jest w fazie montażu. Wszystkie części wycięte, szprychy i piasta są sklejone. Elementy opony w większości już podmalowane ołówkiem i przygniecione długopisem w miejscach sie zaginać mających.

Pozdrawiwm

 
03-11-07 11:35  Odp: [Relacja] - Yamaha YZR-M1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Tak oto powoli udało mi się znowu dotrzeć do końca :]

Na początek tylne koło (niestety fotka nie jest najlepszej jakości a że na wyświetlaczu wyglądała zachęcająco nie poprawiałem jej)

tak jak przednie jest wykonane w wersji obrotowej. Nie miałem pomysłu jednak jak uporać się z obrotowym kołem łańcuchowym i samym łańcuchem więc te elementy pozostaną nieruchomo)

Po wykonaniu wszystkich ,modułów został już tylko montaż tego wszystkiego w coś co będzie przypominało motocykl:



i efekt końcowy (tu fotografie są jakby bardziej ostre):


i to by było na tyle ....

czas znowu zasięgnąć rady dzieciaków co by tu skleić :]

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024