FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-02-03 09:05  [Relacja] mój pierwszy model czołgu :-)
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto kawałek jeszcze nie skończonego mojego pierwszego modelu czołgu jaki popełniam:-)
zapewne koledzy forumowicze o zdolnościach kartonowych dużo mnie przewyższających poddadzą mój model konstruktywnej krytyce, ale prosiłbym tez o wskazówki i uwagi.
Gwoli wytłumaczenia się to farba którą gdzieniegdzie retuszowłem ranty okazała się troszkę innego odcienie (a przecież dobrał ją specjalista w sklepie modelarskim) i niektóre elementy jeszcze są nie wyretuszowane takie jak koła i niektóre ranty
POZDRAWIAM!

 
05-02-03 09:06  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i jeszcze jedno

 
05-02-03 09:18  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Retuszuj części przed sklejeniem,i po kłopocie. Nawet nieprawidłowy odcień nie będzie wtedy przeszkadzał.

 
05-02-03 09:49  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wygląda obiecująco. Ten retusz po sklejeniu nadaje jakby plastyczności (ciemniej w miejscach z natury ocienionych).
Ale rada Micha jest ważna - lepiej przed, wtedy unikasz ciemnych miejsc tam, gdzie ich być nie powinno.
Pierwszy model czołgu, czy model w ogóle? Jak to drugie, to efekt jest super.
Nie każdemu udaje się debiut w takiej jakości.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-02-03 10:10  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mnie sie bardzo podoba. Co to za czolg?
Rafik, zeskalowalem Twoje zdjecia. Prosze, przeczytaj informacje przed wstawieniem nastepnych zalacznikow.

Pozdrawoam
Konradus

 
05-02-03 10:13  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

oki Konradus tak zrobię z tym skalowaniem ale miałem duży problem ze zmiejszeniem objętości - bo fotki są z cyfrówki i miały ponad 1,5 mb każda i za diabła nie mogłem zmiejszyc do 50kb ale jakoś się udało
Ten czołg to Izraleska Merkava - moim zdaniem najpiękniejszy czołg współczesnego pola walki - ale jeszcze dużo mnie pracy czeka :-)

 
05-02-03 10:18  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
to jeszcze jedno :-) już zaskalowane - chyba :-)

 
05-02-03 10:22  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak podejrzewalem, ze to Merkava, bo o nia ostatnio pytales. Podejrzewalem, bo nie znam sie zupelnie na nowych czolgach... ;-)

Zdjecia:
1. najpierw kadruj, czyli "obcinaj" to, co niepotrzebne.
2. potem skaluj, czyli zmniejszaj rozdzielczosc, ustawiajac ja maksymalnie na 500px (poziom)
3. po skalowaniu zapisz jpg z odpowiednim stopniem kompresji. Przy tym wymiarze na pewno bedzie mniej niz 50kB. Twoje zdjecia zapisalem przy ustawionej na 15% kompresji (mozna by nawet to zwiekszyc bez utraty widocznej jakosci) i pierwsze ma 27kB, a drugie 38kB.

Pozdrawiam!
Konradus

 
05-02-03 10:27  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafik:
>>....już zaskalowane - chyba :-)

OK :)

Im lepiej skadrujesz, tym wiecej pokazesz. Warto o tym pamietac i obcinac przed skalowaniem niepotrzebne "ramki". Wtedy obiekt, ktory chcemy pokazac jest po prostu wiekszy na zdjeciu :)

K.

 
05-02-03 10:45  Re: mój pierwszy model czołgu :-)
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo ładny czołg i bardzo ładne wykonanie.
Wieżyczke kształt jakby w gwiezdnych wojnach brałą udział :-)
Mam nadzije że to nie debiut modelarski, bo wtedy ja rezygnuje z modelarstwa a napewno z tego forum, za bardzo się stresuje :-)

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024