FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-08-07 17:31  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a ja mam tylko jedno pytanie . czym przyklejasz piankę? wikol polimer czy butapren choc wydaje mi się że ten ostatni może rozpuszczać piankę

 
06-08-07 09:42  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Używałem wikolu. Trzeba jednak uważać, żeby klej nie dostał się na krawędź wręgi, bo trudno go później szlifować.

A poniżej kolejny efekt prac.



Model, jak do tej pory skleja się bardzo dobrze. Drobne problemy wynikały raczej z moich błędów. Przy okazji mam pytanie do osób, które już skleiły Grafa: jakiej farbki używaliście do retuszu tego niebieskiego (?) koloru nadbudowek? Używam Tamiya XF-23 ale to nie jest to...

--

 
06-08-07 10:17  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Graff ma ogólnie fajne malowanie i oczywiście pokład jest ciekawy...fajny kolorek

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-08-07 08:54  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie niniejszą relacją (hehe) zamieszczam kolejne zdjęcia.



Nadbudówka dziobowa została wyposażona w opancerzoną wieżę dowodzenia. Już po jej wykonaniu znalazłem zdjęcie oryginalne Grafa i niestety muszę ją delikatnie przerobić. Mam na myśli elementy na górnej powierzchni wieży, zrobiłem je po prostu za wysokie.



Pytanie laika: do czego służyły te elementy?



Post zmieniony (09-08-07 08:55)

 
09-08-07 09:11  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

To jest stan modelu po roku czasu, czy masz już go na ukończeniu i tylko pokazujesz nam etapowo przebieg wcześniejszych prac?

--
Pozdrawiam
_____

 
09-08-07 10:34  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dwa pytanka:
1. co z częścią 174a ? Zdecydowałeś się pominąć?


2. Czy wieża dowodzenia jest przyklejona czy tylko przyłożona? Zastanawia mnie ten biały ślad na łaczeniu wieża dowodzenia - nadbudówka....

Pozdrawiam,

 
09-08-07 11:28  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bartosz

Zaawansowanie prac jest nieco większe niż to pokazuję w tym momencie, ale robię to z premedytacją. Myślę, że każdy z nas ma ten sam problem: brak czasu na sklejanie, wobec czego "dozuję" informację, żeby relacja nie została nagle przerwana na pół roku.

Mirek

na razie nie zrobiłem tych elementów, bo miałem wątpliwści odnośnie ich stopnia uproszczenia. Jednak po analizie powyższego zdjęcia Grafa zamierzam je wykonać tak jak to zaproponował autor opracowania. Wieża dowodzenia jest oczywiście tylko położona. Z ostatecznym przyklejaniem elementów wstrzymuję się tak długo, jak to tylko możliwe - to efekt przykrych doświadczeń ;-).

 
09-08-07 13:49  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Zmyliło mnie Twoje pytane do o kolor farbki. Już dawno to skleiłeś, a dopiero teraz pytasz o kolor retuszu? w każdym razie czekam na kolejne odcinki :-)

--
Pozdrawiam
_____

 
09-08-07 15:18  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Spoko spoko! Jeszcze została mi cała masa do zrobienia (pozostała część nadbudówki dziobowej + całe śródokręcie) więc lepsza farba przydałaby się jak najbardziej.
Ale co zrobić, jak nikt nie chce zdradzać swoich tajemnic... Żeby było śmieszniej to mam olbrzymie pudło pasteli i też nic nie pasuje! :-(

 
09-08-07 19:07  Re: [Relacja] Graf Spee (GPM)
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

No ja Ci niestety nie podpowiem, sam retuszowałem złym odcieniem. Z doświadczenia wiem ze mało kiedy pasuje dany numer farbki, najlepiej to zmieszaj kilka tak ,aby uzyskać nieco jaśniejszą barwę, a następnie dodawaj po kropelce ciemniejszej aż do uzyskana zadowalającego rezultatu.

--
Pozdrawiam
_____

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024