FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-03-07 23:35  [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie. Kilka dni temu zarejestrowałem się na tym forum. Przeglądam relacje, uczę się podglądając Wasze prace. Jest to mój pierwszy post. Widzę, że relacje pojazdów rozpoczynacie od pokazania KOŁA. :)
Oto moje koło. Minimalnie retuszowanie, jeszcze nie ukończone.


--

 
08-03-07 00:05  Re: [relacja] Jeep Willys
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Witam.
Ładnie Ci wychodzi,czekam na dalszą relację.
Pozdrawiam Janek

 
08-03-07 08:17  Re: [relacja] Jeep Willys
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witamy kolejnego modelarza!!!
Również jestem tego zdania jak Janek, że ładnie ci to wychodzi, miałbym jednak małą uwagę do ciebie, a mianowicie- jeżeli zaczynasz prowadzić relelację to pewnie wszyscy byśmy chcieli wiedzieć coś wiecej o tym modelu. Chodzi o skale i kto wydał ten model. No i mile widziana byłaby okładka. A tak wszystko jest ok.
Pozdrawiam.

 
08-03-07 08:52  Re: [relacja] Jeep Willys
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam,
widzę, że próbujesz zaokrąglić krawędzie tej niewklejonej środkowej części kołpaka- tak, jak to jest w oryginale. Bardzo zacnie!
Wątek będę obserwował, gdyż też mam ten model napoczęty.

Hadim, pozwolę sobie wyręczyć autora wątku: wydanie z Modelika autorstwa p.Rycharda, skala 1:25.

Pozdrawiam

--

 
08-03-07 14:31  Re: [relacja] Jeep Willys
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, skleiłem jakiś czas temu ten model, dość przyjemnie się kleiło mimo mojego braku umiejętności. powodzenia.

Może mi się wydaje ale czy nie kleisz czasem z jakiegoś wydrukowanego skanu ? ;> (bo kolory chyba jakieś bardziej intensywne były w moim)

pozdrawiam

--
Panther

 
08-03-07 15:04  Re: [relacja] Jeep Willys
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Będę tu często zaglądać, bo mam już w swojej kolekcji forda GPA.
A teraz zastanawiam się nad willysem właśnie.
Mam nadzieje, że załączysz jakieś uwag w przyszłości na co trzeba zwrócić uwagę podczas budowy.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

--
Pozdrawiam.

 
08-03-07 16:14  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Masz rację Enzo, kleję koła ze skanu. Model dość długo leżał i czekał na klejenie. Nie mogłem zdecydować się ze względu na bardzo dużą ilość drobnych części. Nie jestem doświadczonym modelarzem, postanowiłem w celach ratunkowych zrobić skany. Pomysł okazał się dobry. Na dwa komplety wyciętych części kół udało mi się skleić jedno. Miałem kłopoty z felgą. Sklejone pierścienie miały za dużą średnicę w stosunku do wstawianej w nie części 38. Stąd ratunek w skanach. Kleję raczej bardzo powoli - koło zajęło mi praktycznie cały dzień. Rysunki poglądowe modelu są bardzo ubogie, często trzeba się domyślać po numeracji części kolejności sklejania. Aby wyrównać różnice kolorów powinienem malować model. Na razie nie mam jeszcze farby.

 
08-03-07 23:26  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Spędzam pracowicie czas przy wycinaniu bieżnika pozostałych kół.
Wcześniej skleiłem silnik. Jest trochę retuszowany pastelami.

Zdjęcia robię najczęściej wieczorem przy świetlówce kompaktowej, bez lampy błyskowej. Wychodzą trochę ciemne ale jakoś sobie radzę.

 
09-03-07 07:44  Re: [relacja] Jeep Willys
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podoba mi się ta relacja. Plusem są dobrej jakości zdjęcia. Bacznie obserwuję i kibicuję..... :-)

 
09-03-07 22:48  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dwa wieczory dłubania, jeszcze retusz białych krawędzi - ale to już jutro

wykonanie bieżnika w tym modelu jest chyba najbardziej pracochłonną czynnością. Gotowe kółka mają średnicę 29mm, więc są malutkie. Kiedyś robiłem model samolotu z okresu WWII ktory miał podobnej wielkości koła co Jeepek. Ale tam bieżnika nie wykonywałem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024