FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-01-07 16:33  [Relacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Model nad którym pracuje już od dłuższego czasu , torpedowiec TB-168. Skala 1/400.

Zostały mi 3 elementy do końca, sruba , ster i reling . Dwa pierwsze elementy są prawie gotowe , ale przy relingu jestem bliski klęski . Na tym okręciku , składał się on z pojedyńczej stalowej linki przeciągniętej między słupkami . W tej skali ciężko mi to poskładać do kupy, gnie się , rozpada itd. Wypadało by go wykonać z drutu 0,1 mm . Ze 20 prób mam już za sobą i mam dosyć. Radzcie coś koledzy bo nie bedzie relingu :-)

Całość na razie wygląda tak ;





--

Teoretyk ostatnio...

 
14-01-07 16:57  Re: [Prezentacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
Kacu   

kolejna torpeda na kiju?? - świetnie sie na to patrzy. co do relingu niestety Tobie nie poradze nie znam się na tym.

a groszostojak jest ogromny :)

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
14-01-07 17:58  Re: [Prezentacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A sądziłem, że ataki samobójcze to wymysł Japończyków.
Jakie są wymiary tego ustrojstwa?
Co do relingu to może forotrawionka się nada?

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
15-01-07 00:10  Re: [Prezentacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Z zamysłu załoga miała przeżyć , ale różnie to bywało :-)

Model ma nieco ponad 6 cm .Kominy są zrobione z igły 0,8 mm . Szkielet i nadbudówka to karton impregnowany Super Glue .
Moge zamówić reling fototrawiony , ale to ostateczność , wolałbym go wykonac samodzielnie .

--

Teoretyk ostatnio...

 
15-01-07 01:16  Re: [Prezentacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Sebastian! Słupki należałoby zrobić ze stalowego drutu a jeśli nie ma takich cienkich to z miniaturowych wierteł (tyle, że trochę drogie) a linkę zrób z żyłki wędkarskiej (są 0,1mm).

 
15-01-07 08:04  Re: [Prezentacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Naciągi z nici pończoch elastycznych,przy tej skali bedą ok.

 
15-01-07 09:26  Re: [Prezentacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na słupki może być drut ze spiral grzejnych, np. od suszarki, albo z rezystorów drutowych. Ja odzyskałem sporo cieńkiego drutu stalowego drutu z linki hamulcowej od roweru, ale wydaje mi się on trochę grubszy niż 0,1 mm, nie mierzyłem. A teraz mój sposób na prostowanie: wstępnie prostuję drut przeciągając go na szklanej butelce, po czym jeden koniec mocuję w imadle, drugi na wtyczce tzw. bananku i podłączam go do regulowanego źródła prądu, tak aby się nagrzewał dosyć mocno, ale nie do czerwoności i naciągam go, wychodzi prościutki aż miło, po prostu idealny.

Pozdrawiam
Mariusz

 
15-01-07 09:55  Re: [Prezentacja] TB-168 ...prawie na ukończeniu
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a struna gitarowa?

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024