FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-11-06 15:46  [relacja/galeria] Macchi C.202 - AH
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Po przerwaniu budowy Morana, postanowiłem poznęcać się nad inna wycinanką z wydawnictwa A.Halińskiego. Wybór padł na ...

Macchi C.202 FOLGORE , najbardziej znany włoski samolot myśliwski II wojny światowej.
Budowę rozpocząłem tradycyjnie od kabiny pilota. Kolorystyka wnętrza utrzymana jest w tonacji brudno-szarej, kojarzącej się z pogodą za oknem. Elementy różnią się miedzy sobą w odcieniach szarości, dlatego przygotowałem farbki w trzech odcieniach. Będę próbował znaleźć złoty środek między retuszem, śladami eksploatacji a czymś co wygląda jak zapaprane klejem i farbą.

 
05-11-06 17:43  Re: [relacja]Macchi C.202
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

No narazie jest piknie:) A chyba troche uplastyczniłeś tablicę co ?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-11-06 18:03  Re: [relacja]Macchi C.202
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Masz rację, popracowałem nieco nad wyglądem tablicy. W wersji wycinankowej zegary były rozrysowane bezpośrednio na desce. Unikam dorabiania elementów aby nie wpaść w zaklęty krąg poprawek i ulepszeń, tutaj jest odstępstwo od reguły. Wybrałem trzy wycinaki ośrednicach odpowiadających średnicy zegarów. W folii wyciąłem odpowiednią ilość kółeczk, ciemnoszarą farbą wyretuszowałem ich boki i wszystkie przykleiłem na imitację zegarów, używając CLEARFIX-u.

 
05-11-06 18:30  Re: [relacja]Macchi C.202
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Na razie świetnie!
Czekam z niecierpliwością na cd.

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
08-11-06 17:27  Re: [relacja]Macchi C.202
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Kroczek za kroczkiem budowa posuwa się do przodu. Trochę czasu musiałem poświęcić fotelowi pilota, trzeba nadać mu specyficzny kształt.


--

 
13-11-06 14:38  Re: [relacja]Macchi C.202
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Ostatni rzut oka na powierzchnię prawej burty przed doklejeniem lewej części. Po oklejeniu kabiny poszyciem, elementy wnętrza będą prawie niewidoczne.


--

 
22-11-06 20:22  Re: [relacja]Macchi C.202
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Lewa burta na chwilę przed przyklejeniem do szkieletu kadłuba.


Doklejone kolejne segmenty kadłuba. Najwięcej uwagi należy poświęcić garbowi za kabiną pilota. Próbowałem delikatnie maskować miejsca połączeń, nie chciałem „przedobrzyć” jak to miało miejsce przy budowie Morana. Niestety efekt jest daleki od moich oczekiwań. Na zdjęciu garb pokryty jest warstwą błyszczącego lakieru.


Kolejna fotka pokazuje spód kadłuba. Poza doklejeniem, z jednej strony, wnętrza chłodnicy niewiele się tam dzieje. Druga strona bez kleju oparta na wręgach, pozostawiam sobie margines swobody podczas doklejania skrzydła.


Garb za kabiną potraktowany lakierem matowym.

 
22-11-06 20:36  Re: [relacja]Macchi C.202
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Inny odcień garba to skutek lakieru czy dodrukowywałeś ten element?
Śledzę wszystkie relacje dotyczące modeli z KA

 
22-11-06 21:03  Re: [relacja]Macchi C.202
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Na garbie są dwie warstwy lakieru- błysk i mat, reszta kadłuba jest na razie w stanie dziewiczym.

 
27-11-06 22:15  Re: [relacja]Macchi C.202
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Trzymając się opisu budowy, zakończyłem oklejanie szkieletu kadłuba. Czas przystąpić do budowy skrzydła.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024