FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-09-06 17:50  [Relacja\Galeria]-Nysa 522 ''Policja'' - Modelik 18/06 skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam w mojej kolejnej relacji (Kujawiak na chwilkę odstawiony). Tym razem zaczynam budowę pojazdu. Jest to mój trzeci model pojazdu w życiu: w zamierzchłej przeszłości czołg pływający 2 Ka-Mi (chyba tak to się pisze), potem NSU w 1:50, ale pierwszy na kołach. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę.
Model powinien być skończony w pewnym nieprzekraczalnym terminie, jest więc szansa na dynamiczne prowadzenie relacji.
Od Aviatora otrzymałem sporą ilość dokumentacji zdjęciowej Nyski, ale jakby ktoś dysponował fotkami, czy inną dokumentacją tego pojazdu, zwłaszcza w "smerfowej" wersji, to poproszę o podesłanie na pulpetto@interia.pl.
Model będzie wykonany jako "Policja".
Tyle wstępu. Na razie jestem na etapie montowanie ramy. Prawie wszystko jest ok, poza jednym malutkim błędem. Nie ma zaznaczonych na podłużnicy ramy wycięć pod część nr 5, ale sobie z tym poradziłem przypasowując ramę do "rysunku" na spodzie podłogi i zamocowałem ten element.
Tak wygląda stan budowy na czas obecny:



Pozdrawiam

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (05-05-09 10:34)

 
28-09-06 02:28  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Mariusz, chętnie popatrzę jak kleisz pojazd -na pewno będzie to, udany model jak cała reszta, które widziałem wykonane przez Ciebie:) Przyznam że, też mam skrzywienie zawodowe -ale to chyba każdy :)
pozdrawiam

--
Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
28-09-06 08:23  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Obserwuję wyjątkowo pilnie, ponieważ nabyłem sobie tę drugą - pisakowo-zieloną, i zamierzam ją nawet skleić :)

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
28-09-06 12:46  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Mariusz, a czemu w swoich obliczeniach nie uwzględniacz kartonowego modelu Pantery? Mam nadzieje że do Sympozjum skleisz już na tyle dużo Nysy żeby można było coś z niej zrobić :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
28-09-06 16:33  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

własnie otrzymałem ten modelik i stwierdziłem ze w modelu jest błednie opracowana przegroda kabiny i częsci konwojowej. W samochodach Nysa nie była to jednolita krata a przegroda metalowa z oknem przesuwanym w poziomie . Krata była założona w częsci konwojowej na oknie

--


 
28-09-06 17:21  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
butterfly222   

zycze powodzenia w tej relacji bacznie bede ogladac pozdrawiam

 
28-09-06 22:50  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Maciek, nie uwzględniłem "kartonowej" Pantery, ponieważ ilość kartonu użyta w tym modelu to około 0,001 % całości.

Fulcrum, jeżeli masz jakieś materiały pokazujące przedział konwojowy to wstaw tutaj. Jestem ciekaw jak wygląda to w rzeczywistości.

Budowa ramy i dodatków trwa. Przyklejona belka skrzyni biegów i zbiorniki paliwa. Obok leży gotowa belka silnika, którą przykleje później.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
29-09-06 02:01  Re: [Relacja]-Nysa 522
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

poszukam ale chyba zadnej juz takiej nysy nie ma na warsztatach chyba ze jakąs do złomowania znajde z zachowanym przedziałem konwojowym.

--





Post zmieniony (29-09-06 19:45)

 
01-10-06 12:19  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Gotowe kolejne elementy: resory i tylny wał. Zbliżają się koła, nad którymi muszę trochę pogłówkować, bo chciałbym zrobić takie troche zbieżnikowane ;-)



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
01-10-06 20:17  Re: [Relacja]-Nysa 522 "Policja" - Modelik 18/06 skala 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nie chcę się wymądrzać , ale chyba chciałeś powiedzieć " tylny most " zamiast " tylny wał "

pozdrawiam Wojtek.

ps. Ja również obserwuję twoją relację co do techniki wykonania , bo po opracowaniu modelu cudów się nie spodziewam .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024